Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modeller

    aktív tag

    válasz lapa #16378 üzenetére

    Na inkább hagyjuk a csoda "reinstall-t túlélő linux config fileokat" nemhogy reinstallt nem élnek túl, de még egy update-et sem. Több szerveremen most updateltem debian lenny-ről squeeze-re, szinte az összes config file-t amiben módositást végeztem kidobta, hogy módositás van benne, felülcsapja az új verzióval (elveszik minden amit eddig csináljam) megtartom a sajátomat (ugrik ki tudja hány új kapcsoló és végtelen mennyiségű comment) vagy összediffeli nekem. Utóbbit választottam, láttam, hogy végtelen mennyiségű comment megváltozott benne és egy rakás új kapcsoló van benne, ezért nem hagyhattam a saját régimet. Felülcsapott mindent, hazavágta a VPN-t, az IP forwardot és még ezer dolgot, csinálhattam újra. Ennyit a config fileokról és a registryről.

    (egyébként én az ilyen registry matatásokat mindig scriptből végzem, egy reinstall után kétkatt és minden benne van)

    Nem sértegettelek, csak kicsit röhögtem, hogy ilyen dologba kötsz bele, hogy ha registryben kell bebillenteni egy értéket, akkor azt már nem is tudja a windows, miközben kilóméteres config fileokat szoktál itt berakni, hogy összehegessz linuxon valamit ami winen triviális...

Új hozzászólás Aktív témák