Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Imike_80 #96 üzenetére

    A válasz pedig itt van a topikban, rövidre zárás nélkül is. Én szolgtatótól kapott kóddal tettem függetlenné, a telenoros menü maradt, függetlenné lett. A Digivel speciális nyűgje van, aminek okát majd az okosok leírják. De az, hogy 70-essel sem megy, az azt mutatja, hogy, jelen állapotában nem független, igen.
    Nem olcsó eszköz, érthető az óvatosság, de attól, hogy szétszedett állapotban kell eszközölninegy műveletet, még nem lesz nehéz, ez ne riasszon. Másik módszerrel egyébként történt fentebb Digi-képessé tevés, miért nem csinálod meg úgy? Még leírás is van.

  • szaboi6512

    őstag

    válasz Imike_80 #96 üzenetére

    Ebből kiindulva"Nekem azt mondták, hogy független a készülék. Egyébként a menüje Telenoros... Mondván, hogy csak azzal volt használva. De, elméletileg független.
    20-as kártyával nem tudtam kipróbálni, mert nincs.
    Hoztam létre új profilt.
    Digi kártyával nem megy, azt írja SIM lockolva.. "
    Nem független az eszköz, Telenor függő.

    Mit kellene tennem, hogy tudjam használni Digi kártyával? Függetleníteni és FW-et is cserélni?
    Jó a meglátás, pontosan ezt kell tenned.
    A frissítési metódust a Topicban megtalálod.
    A leírás.
    A függetlenítést passzolom.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

  • feketedini

    tag

    válasz Imike_80 #99 üzenetére

    Én sem tudom, melyik lehet a nem rövidre zárós módszer. Huacrtvel megpróbáltam a band-et állítani, de nem megy vele a digi. Telenoros firmware, függetlenítve szolgáltató által.
    De amúgy gondolkodom, hogy jogilag a Telenor 2 év hűség után nekem függetlenítette teljesen legálisan a szolgáltató, ennek ellenére tiltja a digi mobilt a szoftvere. Ezt megtehetik jogilag? Ott a törvény, hogy 2 év után ingyen függetleníteniük kell a hűség lejárása után.Ennek ellenére tiltja a digi mobilt és nekem kéne rajta mókolni, meg rövidre zárni? Érdemes ezzel szerintetek fogyasztóvédelemhez fordulni? Vagy úgyis ott az apróbetű, hogy 2 év után megtehetik, hogy nem frissítik a szoftvert és ezért nem támogatott a digi? (Bocsi, ha hülye kérdés, de kicsit felhúztam magam, eleve alig vártam, hogy lejárjon a hűség...)

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Imike_80 #99 üzenetére

    Tényleg nem tudom, mire gondolsz "nem rövidre zárós" megoldás alatt, mert ilyen nem volt említve a topikban.

    Én is leírom, ha nem lenne egyértelmű:

    - A Telenoros B525-höz a szolgáltató függetlenítő kódot ad. Azt be kellene írni a router admin felületén, amikor nem Telenor sim-et teszel bele.
    - A Digi sim függetlenítés ellenére sem fog menni a Telenoros firmware-rel. Ahhoz, hogy Digi mobilnetet tudj használni, kell a "rövidre zárós", más firmware telepítős megoldás. A pontos okot nem tudjuk, maga a "rövidre zárós" megoldás elég könnyű, jól dokumentált a topikban, csak olvasni kell. Többen megcsinálták, én is - két routerrel is.

    Ha budapesti vagy, akkor - ha nem nagyon sürgős, mert jelenleg heti 1-2 napot tartózkodom Bp.-n - szívesen megcsinálom neked is a "rövidre zárós" megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák