Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feketedini

    tag

    válasz Imike_80 #99 üzenetére

    Én sem tudom, melyik lehet a nem rövidre zárós módszer. Huacrtvel megpróbáltam a band-et állítani, de nem megy vele a digi. Telenoros firmware, függetlenítve szolgáltató által.
    De amúgy gondolkodom, hogy jogilag a Telenor 2 év hűség után nekem függetlenítette teljesen legálisan a szolgáltató, ennek ellenére tiltja a digi mobilt a szoftvere. Ezt megtehetik jogilag? Ott a törvény, hogy 2 év után ingyen függetleníteniük kell a hűség lejárása után.Ennek ellenére tiltja a digi mobilt és nekem kéne rajta mókolni, meg rövidre zárni? Érdemes ezzel szerintetek fogyasztóvédelemhez fordulni? Vagy úgyis ott az apróbetű, hogy 2 év után megtehetik, hogy nem frissítik a szoftvert és ezért nem támogatott a digi? (Bocsi, ha hülye kérdés, de kicsit felhúztam magam, eleve alig vártam, hogy lejárjon a hűség...)

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Imike_80 #99 üzenetére

    Tényleg nem tudom, mire gondolsz "nem rövidre zárós" megoldás alatt, mert ilyen nem volt említve a topikban.

    Én is leírom, ha nem lenne egyértelmű:

    - A Telenoros B525-höz a szolgáltató függetlenítő kódot ad. Azt be kellene írni a router admin felületén, amikor nem Telenor sim-et teszel bele.
    - A Digi sim függetlenítés ellenére sem fog menni a Telenoros firmware-rel. Ahhoz, hogy Digi mobilnetet tudj használni, kell a "rövidre zárós", más firmware telepítős megoldás. A pontos okot nem tudjuk, maga a "rövidre zárós" megoldás elég könnyű, jól dokumentált a topikban, csak olvasni kell. Többen megcsinálták, én is - két routerrel is.

    Ha budapesti vagy, akkor - ha nem nagyon sürgős, mert jelenleg heti 1-2 napot tartózkodom Bp.-n - szívesen megcsinálom neked is a "rövidre zárós" megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák