Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz wbtist #1 üzenetére

    nekünk régen nagy hőtárolós kályhák (elekthermax?) voltak 4 meg 6 kw-osak asszem. én nagyon szerettem, mert rá lehetett ülni akár, nem volt tűzforró. én azt választanám. meg nemtom az infra hőérzetre milyen, de a hőtárolós kellemes.

    upd: persze ahhoz több fázis, csillió forint ha nincs stb.

    meg akkor is éjszakai áramon, ha nincs mégcsillió a másik óra beszerelése.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Ganéházi

    újonc

    válasz wbtist #1 üzenetére

    Bármilyen fűtésre is akarsz áttérni legelőször végeztess el egy hőtechnikai számítást. Ez a számítás a bármilyen fűtésednek az alapja. Ugyan is ez alapján lehet megmondani, hogy az általad fűteni kívánt helyiségekbe mekkora fűtési teljesítmény kell. Ha ezt ne végezteted el két dologgal találod szembe magad.
    1: Vagy alúlméretezett lesz a fűtésed és akkor fázni fogsz és kidobtál egy valag lóvét a semmiért.
    2: Túl méretezett fűtésed lesz és ismét kidobtál egy valag lóvét csak most a beruházásra. De mondjuk nem fox fázni.
    Eggyik se jó. Egy korrekt számítás után tudni fodog hogy mennyi teljesítmény kell és utánna törheted a fejed a fűtésen. ;)
    A hőtárolós kályha tökéletes megoldás. Viszonylag nagy beruházás de ha hosszútávra tervezel akkor minden féle képpen megéri mivel éjszakai áramot használsz. És mint tudjuk az éjszakai áram fele a nappali áramnak úgy hogy jó megoldás. Ma már az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy csak éjszaka van hanem ezt bekapcsolják nap közben is tehát a neve vezérel áram. Ezt használja a hőtárolós kályha. Hogy pontosan mikor van vezérelt áram arról az illetékes áramszolgáltatódnál tudsz érdeklődni. A beruházás az áramszolgáltatónál is viszonylag nagy mert ha komplett házat akarsz fűteni (3-4 kályhával) általában szükség lesz a 3fázisra úgy nevezett ipari áramra. Szerintem jó fűtés és megbízható főleg az új típusú kályhákkal. A [link] oldalon különben korrekten le van irva. Én tőlük vettem a kályhát 4db-ot és nem panaszkodom. A készülékek jók csendesek és megbízhatóan működnek. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.
    Az infrapanel is jó megoldás a lakásba. De a beruházási költsége kb. 2x nagyobb mint a hőtárolósé. Ráadásúl nem az éjszakai áramot használja mert nem hőtárolós jellegű így a villányszámlád elmászhat rendesen. :(( Viszont nem foglal helyet mert fenn van a plafonon. Nekem volt ez is van az is. Én az infrát cseréltem le hőtárra nekem a hőtár jobban bejött. A villanyszámlám 120m2 családi háznál hőtárral 16.000Ft. De egy dolgot ne feledj el. Valamit valamiért senki nevárjon 5000 ft-os villanyszámlát és közbe 25-26 fok meleget. Ezt egyik fűtés sem tudja. Egyébként a [link] oldalon találsz infót a infrapanelról is.
    Na csumi.

Új hozzászólás Aktív témák