Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    válasz csepanyi #1432 üzenetére

    Bontó nyílvesszőket kell használni, bontó íjat, bontó aprító kesztyűt, illetve a skillfán lehet még a bontással kapcsolatos skilleket fejleszteni, plusz bontást segítő szövéseket lehet a fegyverekbe tenni. Emellett a fókuszoddal meg tudod nézni az adott gépnél, hogy hova kell célozni, hogy egy adott alkatrészt le tudj róla bontani a fenti skillekkel, eszközökkel. Arra is figyelni kell, hogy ha a gépen van valamilyen tartály (sav, víz, tűz, stb.), akkor azt próbáld meg nem eltalálni, mert, ha felrobban, akkor sok alkatrész megsemmisül. Én sokáig a tűzhátúk tömlőpántját vadásztam a Forbidden Westben, és időbe telt, amíg rájöttem, hogy azt csak úgy tudom kilootolni, ha előtte nem robban fel a tartálya, mert, ha felrobban, akkor a tömlőpántnak is kampec.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz csepanyi #1432 üzenetére

    HZD, normál fokozaton a tépési erősségek, csökkenő sorrendben - ha minden igaz:
    - Sharpshot íj, Tearblast nyílvessző (100)
    - Hunter/Vadász íj, Hardpoint nyílvessző (75)
    - Sharpshot íj, Harvest/Arató nyílvessző (50)
    - Hunter/Vadász íj, Vadász nyílvessző (25)

    Ezek mindegyike nagyobb tépési/szakítási értékkel bír, mint pusztításival, tehát kizárólagosan ezek használatával lebonthatóak lennének az alkatrészek és a fegyverek a gépekről - a vadász nyílvessző kérdőjeles a számítási metódus miatt.
    A "probléma" akkor adódik, ha a sebzésorientált fegyverekből, lőszerekből is bekap párat az áldozat és az adott alkatrész károsodási értéke előbb éri el a HP-maximumát, mint a tépési/szakítási, így az megsemmisül - ez ellen a legnagyobb sebzés-tépés különbségű Tearblast nyílvesszőkkel lehet leginkább védekezni (a fenti határértéken belül), ha már meg lett sorozva a gép, de mégiscsak kéne róla valami karcmentes.
    Mivel a bontás speciális lőszert igényel, ezért drágább mutatvány is, mint a megsemmisítés, így tényleg csak akkor érdemes használni, ha nagyon kell. Tömeg ellen, ha nem kell az XP - emlékeim szerint ekkor nem(/sem?) kap a gép általi ölésekért XP-t Aloy - , akkor a War/Harci íjjak korrumpáló lövedékei is hatásosak lehetnek - meg ameddig nincs kigyúrva/banukizálva felszerelésügyileg a főhősnő... (vagy a gépfeltörés közelről - ezeket a HFW-ben mind nerf-elték, mert tényleg eléggé hatásosnak bizonyultak)

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • spleenszuru

    őstag

    válasz csepanyi #1432 üzenetére

    Ja, hogy itt ilyenekre figyelni kellene?
    Tegnap merültem bele először, pedig hónapok óta megvan, de ilyenre mintha nem figyelmeztetett volna a játék, vagy csak nem rémlik.
    Szóval eddigi kemény 2,5 órám alatt szépen csak kinyírtam az összes dögöt, és lootoltam, amit dobtak.
    Azt nem is tudtam, hogy figyelni kellene arra, mennyire verem szét őket.

    Malaka!

Új hozzászólás Aktív témák