Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xelo

    addikt

    válasz dlaj #789 üzenetére

    én ezzel a telefonnal jöttem rá hogy a dxomark nem más mint egy fizetett hirdetés, többet nem fogom komolyan venni a tesztjeiket. :N honor képfeldolgozása vicc pixelhez képest, hiába jó a hardver ha nem tudnak rá programot írni. 1 hónapot voltam thaiföldön, kb az út felénél törtem be a pixel 6 prómat, kb addig sikerültek jól a fotók az utazásról. honorral lőttem pár nagyon jót de általánosságban iszonyat megbízhatatlan.

  • sphe

    senior tag

    válasz dlaj #789 üzenetére

    Nagyon jó, mert én is gondoltam erre a megközelítésre és jobban rá kutattam a neten.
    - Ahogy többen is, még a dxomark saját oldalán is kritizálták őket, nem teljesen alaposak ezek a tesztek és kissé elfogultak egyes távol keleti márkák irányába. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy pontozás terén abszolút távol állnak a valóságtól, hanem azt, hogy nem minden életszerű helyzetet tudnak megvizsgálni, sok (nem feltétlenül életszerű) szempont pontszámot ugyanolyan súllyal számolnak, és egy telefon kamerája nem feltétlenül mindenben tökéletes.
    - Ahogy itt olvasható volt két embertől is, beltérben hajlamos a szoftver túltolni a mikrokontrasztot és hangsúlyozni az árnyékokat (árnyékok terén a Pixelek is - mind a 4 fajta amim volt - hasonlóan szeretik azokat és ilyen téren néha az ízlésemnek túl tolni azokat, de még mindig megbízhatóbb lehet a Gcam algoritmusa),
    - Ez a túl hangsúlyos árnyék tendencia már most (az ugyanilyen szenzorral rendelkező) 200 Pro tesztjeken is megfigyelhető.
    - YouTube-on épp ma láttam egy Magic 6 Pro - V2 összehasonlító videót, ahol szintén látható, hogy feleslegesen megtolja ellenfényben az európai bőr árnyékait.

    Emiatt én nem mondanám, hogy egyedi készülék hiba, hanem finomítandó szoftver algoritmus az oka, és így is élvonalban van fotós téren. Kíváncsi vagyok hogy a Gcam mennyire tud jól bánni trükkös helyzetekben a szenzorral, configgal vagy anélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák