Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    Nos! Nem tudom, ki hogy van vele, de engem rettenetesen zavarnak a különböző MLM és egyéb cégek általában rendkívül erőszakos ügynökei, akik mindíg a legrosszabbkor hívnak telefonon (pl. éjszakás meló után), mindenféle hülyeséget akarnak rámsózni és nem tágítanak semmi áron, amíg nem akarok velük személyesen is talizni, majd amikor találka van és világosan kijelentem, hogy nem kell semmi tőlük, nem akarok biztosítást, nem akarok befektetni, pláne nem akarok azonnal szerződést kötni, akkor még kijelenti, hogy ő addig bizony nem tágít amíg legalább két három kollega számát meg nem kapja tőlem :W Volt már, hogy kis híján tettlegességig fajult a dolog, de egyszerűen értsék már meg az ilyen cégek, hogy engem hagyjanak ki a bulijukból!
    Sajnos valaki mindíg megadja a számomat nekik, csakhogy szabaduljon már végre tőlük. :O Legutóbb is épp hívott egy, és nem tágított addig, amíg ki nem erőszakolt egy találkozót keddre. (Amikor letettem a telefont, képes volt visszahívni többször is :Y Mindezt persze "ismeretlen számról")
    A lényeg az, hogy ez utóbbi telefon után eszembe jutott valami, amihez hasonlót eddig még nem láttam a neten. Mi lenne, ha létrejönne egy oldal, ahol egy adatbázisva rendezve azon hasonló alakok elérhetőségei lennének fent, akik hozzám hasonlóan nem kérnek az ügynökökből? Persze ez leginkább arra lenne jó, hogy azon cégek, akik ilyen emberkéket foglalkoztatnak, ha elfogadják az alapszabályt és vállalják, akkor még mielőtt munkatársuk bárkit is hívna, keresne, ide fellépve először leellenőrizhetné nincs-e esetleg benne az adatbázisban az illető. Hogy a magánember mit nyerne vele az világos gondolom. :K Az ilyen cégeknek pedig azért lenne jó, mert ha regiznek,ezzel is bizonyíthatnák, hogy komolyan gondolják a kereskedelmi szakmát és képesek etikusan viselkedni. Ezenkívül persze a cégek is hirdethetnének itt, hiszen sok olyan vállalkozás van, aki ezeket a cégeket látja el árúkészlettel, arról nem is szólva, hogy még azon magánember is találhat neadjisten valamit, ami mégis érdekli, aki már regisztrált az adatbázisba. Így aztán tényleg csak az az ügynök fogja felkeresni akinek a szövege ténylegesen érdekli majd.
    Persze nem csak a honlapprogramozási részben kérnék segítséget, bár pén csak abszolút alapszinten értek ehhez, hanem egy ilyen oldalnak a jogi, megvalósíthatósági oldalával kapcsolatban is. Kötelezően nem írhatja elő senki ezeknek a cégeknek, hogy használják az adatbázist. Én valami olyasmire gondoltam, hogy létrejönne egy nonprofit egyesület erre a célra vagy valami hasonló.
    Nos mit szóltok hozzá? Van benne ráció, vagy esetleg hülyeség az egész? :B

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • Depression

    veterán

    válasz regvoltrossz #1 üzenetére

    Annyit érnél el vele, hogy sokkal többen keresnének, mert kiadod az egész világnak az adataid.

    Telefonon hogy lehet kierőszakolni bármit is?
    Köszönöm, nem érdekel. És lerakod.
    Visszahíz, akkor meg felveszed, és lerakod a telefont az asztalra, hagy menjen a számlája.

    Biztosan nem adnám meg az adataimat, hogy mindenki láthassa őket. Hiába lenne odaírva, hogy pont engem ne keressenek.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • regvoltrossz

    tag

    válasz Depression #2 üzenetére

    Nem az egész világnak lenne kiadva az adat, csak azoknak a cégeknek, akik regisztrálnak és vállalják, hogy tartják magukat ehhez a normához. Ráadásul valahogy úgy képzeltem, hogy nem láthatna mindenkit, csak ha mondjuk kap egy telefonszámot, akkor arra rákeresve láthatja, hogy ez nem az ő embere és semmi többet.

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

  • lúzer

    veterán

    válasz regvoltrossz #3 üzenetére

    ez halott dolog

    én megadnám neki a címemet ha személyes talit kér:
    Nyócker, Dankó Pista utca 13 pinceszint, éjfélkor

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • tkazmer

    addikt

    válasz lúzer #4 üzenetére

    egy volt szomszédot - nyugodjon békében - éppen dankó pista bácsinak hívtak :)) bár nem a 8.kerületben lakom...:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • submitmm

    csendes tag

    válasz regvoltrossz #1 üzenetére

    Értem mire gondolsz, az alap elképzelés jó, azonban kivitelezéssel lennének gondok :).
    Először is azok a cégek, akik kierőszakolják belőled a találkozót és kifejezett elutasításod ellenére tovább zaklatnak, nem korrekt játékosok, törvényt szegnek és rombolják a legális keretek között működő, becsületes telemarketing cégek hírnevét (akik egyébként elvileg csak akkor zaklathatnak, ha te azt megengedted/megadtad a telefonszámod).
    Egyébként ez a marketing fogás már hanyatlóban van, egy komoly cég nem vesz igénybe hasonló eszközöket, vagy ha mégis, akkor már régi, jól ismert ügyfeleit hívja csak fel, akiket valószínűleg nem is zavar a dolog.

    Az elképzelésednél maradva....
    1. Amint említettem ezeknek a cégeket nem érdekli, hogy akarod vagy sem h felhívjanak...
    2. A korrekt játékosok talán regisztrálnának, meg lehetne fogni őket pl. olyasmivel, hogy "minimalizálja telemarketing költségeit az elutasító hívások kiküszöbölésével", azonban nekik nem szabad kiadni semmilyen adatot a regisztrált felhasználókról, hacsak azok kifejezetten bele nem egyeztek.
    3. Én biztosan nem egyeznék bele, hogy egy ilyen cégnek még több adatot kiadjanak rólam:)

    Ennek ellenére, ha van konkrétabb elképzelésed, részletes leírással akkor írj nekem egy e-mailt, lehetséges, hogy egy projektünkbe integrálni tudnánk ezt a szolgáltatást.

    üdv.

  • Pisty666

    csendes tag

    Sziasztok nemtudom,h ezt hová is kellene írnom,de szűkségem lenne egy fórumra joomla hoz,mert üzemeltetek egy webshop-ot.. a mostani forum nem épül be rendesen, én olyan beépülést szeretnék ami kiírja a legújabb forum hozzászólásokat, úgy mint az ipon.hu-n a PL: chat box helyén
    a webshop ez lenne: www.virtualcomputer.hu

    Nézz be hozzám! http://logout.hu/blog/pisty666/index.html

  • Feruendios

    aktív tag

    Hello
    Nekem már lenne egy "kész" honlapom a host megvan meg a domain is csak azt hiszem túl nagy fába vágtam a fejszémet egy műszaki technológiával foglalkozó oldalt szeretnék készíteni ahol bárki közzé teheti a barkácsolásait vagy akár ha tervez valamit az ember akkor azt közzé teheti és akkor bárki megépítheti vagy módosíthatja kedvére mint a nyílt forráskódú programoknál. Szóval igazából az oldalt még fejlesztem csak kicsit elakadtam, nem tudom mivel lehetne több életet vinni az oldalba. Ha esetleg valakit érdekelne az oldal és van valamilyen műszaki érdeklődése és társulna az oldal (non-profit oldal) szerkesztői csapatához akkor nyugodtam írjon egy pm-et semmi se kötelező ha csak 1 cikket szeretnél kirakni esetleg egy likcserérről lenne szó az is tökéletes lenne.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • kricsi81

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy weboldal, amit képzeletben megterveztem, PS-ben meg is van a design. Flash CS4-ben már majdnem kész. Még hiányzik pár dolog. Ilyen szintű dolgokra gondolok:
    -háttérzene egyéni (egyéni: egyéni designú) gombokkal
    -szimpla slideshow egyéni (egyéni: egyéni designú) gombokkal
    -preloader
    -galéria (ezt igazából akár ki is húzhatnám, mert Simpleviewer galériát szeretnék, amit énis megtudok csinálni, de ha megoldható lenne, hogy ebben is segítsetek, az jó lenne :) )
    -dinamikus betöltés (tehát hogy a sávok, vonalak, menü(k) ne csak megjelenjenek a semmiből, hanem pl opacity növekedéssel, vagy “becsúsznak” a képbe, ilyesmi…)
    -a menü dinamikus “mouse over-ezése” (na ez értelmes lett :D) (tehát: ha a menü szövege fölé mozgatja az egeret, akkor nem csak egy másik kép jelenik meg, pl más színnel, hanem valami kis animáció történik, van konkrét elképzelésem, de így kép nélkül nehéz lenne elmagyaráznom)

    Gondolom ezek azért nem olyan iszonyat nagy dolgok, ezért keresgéltem is tutorialokat a neten, találtam is párat, viszont egyik se volt pont olyan, amilyet én szerettem volna, plusz van amelyik nem is működöt… :)

    hát kb ennyi lenne.

    Szóval a kérés/kérdés:
    Van-e itt olyan személy, aki segítene nekem? Nem így fórumon keresztül szeretném, hanem vagy MSN-en, vagy e-mailben.

    Ha valaki jelentkezne, nagyon hálás lennék!! :)

    köszi előre is

    kovacsrichard.hu

Aktív témák