Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz dredjudge84 #24436 üzenetére

    onnan mentem át a cib bankhoz, de egyik bank sem kérdezett soha ilyet tőlem,

    Akkor elbiccelted a CIB-nél amikor vmelyik év.. talán 2019 nyarán elkezdték csesztetni a népet, hogy akkor most itt a pénzmosoda címén mindenkitől kérdezünk ezt-azt és amikor így kezdett egyre kínosabb lenni a szituáció, akkor azt mondtam az ügyintézőnek, na állj. Egyrészt, úgy is látják honnan jön a jövedelmem, másrészt ugye nem vagyok köteles válaszolni és hoppá kiderült, hogy nem.

    Nem tudom ezt hogy sikerült elbliccelni, mert az volt a "fenyegetőzés" tárgya, hogy amennyiben nem "világíttatod át magad" vagyis nem mész be személyesen adategyeztetni, akkor x időponttól kezdve nem végezhetsz átutalásokat, amíg ezt meg nem teszed.

    De ezeknek a baromságoknak a többségét le lehet tiltatni.

    Nekem akkor egy egész paksamétát nyomtak a kezembe, direkt felírtam a címeiket:

    KYC ügyfélismereti kérdőív
    aztán mivel letiltottam az üzletszerzési biszbaszt, ezért
    TILTAKOZÓ NYILATKOZAT PROFILALKOTÁS ELLEN
    BANKCSOPORTON BELÜLI ADATÁTDÁSSAL SZEMBENI TILTAKOZÁS
    Adatkezelési tájékoztató, nyilatkozatok, hozzájárulások
    FATCA NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
    CRS NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
    AZONOSÍTÁSI ÉS ADATBEJELNTÉSI ADATLAP
    TERMÉSZETES SZEMÉLY KIEMELT KÖZSZEREPLŐI NYILATKOZATA

    Az első a Know your customer baromság, semmire sem vagy köteles válaszolni. Ha nem enged tovább, megkötöd személyesen (már ha így nem bukod el a kedvezményt), személyesen pedig minden bullshit hülyeséget átnézel, mert ezek automatikusan mindenhez hozzájárultatnak!

    Na de érdekes, amióta a tiltó nyilatkozatokat leadtam, nem is nagyon keresgél a cib. Mondjuk eddig se nagyon keresett, de így tuti nem fog.

Új hozzászólás Aktív témák