Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz Morris #4 üzenetére

    Szerintem nem vagy lemaradva semmiről. Ha elfogadod egy hét évet többet élt ember tanácsait. Gyűjts élettapasztalatot, járj nyitott szemmel, foglalkozz önmagaddal, ismerd meg önmagad legalább olyan szinten, hogy ne okozz meglepetést magadnak egy-egy kimondott mondattal egy-egy szituációban, tudd, hogy ki vagy, mik a képességeid, mik a lehetőségeid, merj kérdezni, merj őszintén beszélni bárkivel, mondd ki mindig - persze a kellő tisztelettel - amit gondolsz, tiszta szívvel, tiszta elmével járj, a régi mondás szerint ''addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér'', de élj a felkínálkozó lehetőségekkel, ha kinyílik egy ajtó azon menj be a csukott ajtón ne dörömbölj, lehetnek nagy álmaid, de ezekkel ne árts másoknak, ne csak a tárgyi világot lásd, próbáld észrevenni mások érzéseit is, ne dolgozd halálra magad vagy ha mégis keresd meg azokat a helyeket, dolgokat, élményeket amik feltöltik az energiáid. Úgy élj, hogy halálod után senki ne akarja levizelni a sírod!

    Ez az én receptem. ...ez a nehezebb út! Mondjuk én nem sietek sehova'. Ami van, annak örülök. Ami meg nincs, jó lenne, de nem pusztulok meg érte. Eddig még minden kívánságom teljesült. A könnyebb a hitel, pénz, csillogás.

    [Szerkesztve]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Morris #20 üzenetére

    Én 27 éves koromig így éltem. Reál sulit végeztem - ráadásul kettőt is - holott humán gondolkodású vagyok. 3 évig klímákat szereltem. Rohadtul nem érdekelt. Minden nap azon gondolkodtam, hogy mi a f@szt is keresek itt. Utána kiállítást építettem az expón. Közöm nem volt hozzá. Ezután 3 évig antik csillárok felújításával foglalkoztam egy cégnél. Ezt szerettem, mert szép is volt meg jó is, de elég volt. Ezután villanykapcsolókat forgalmaztam. Sokat kerestem, de nem érdekelt, nem én voltam, kevés volt. A kapcsolók is sz@rok voltak, nem volt jó érzés az embereket rábeszélni olyan dologra, amiben nem lelik örömüket. ...ja és minden munkahelyemen kaptam elsején egy borítékot amiben volt valami pénzecske, de sok mindent nem tudtam vele/belőle kezdeni. Köszönet sosem volt. Utána elkezdtem egy sörözőben a pultban dolgozni. Szegény Édesanyám majdnem infarktust kapott, hogy hova tudok még süllyedni, de én nagyon élveztem, hogy pörgök, nincs hat főnököm, vendégül láthatom, kiszolgálhatom az embereket. Azonnal megköszönik ha adok nekik valamit, azonnal elismerik a munkám és mellesleg nagyon sok jó sztorit hallok ami megint csak az élettapasztalatomat gazdagítja, hisz inkább más kárából tanuljunk, mint a sajátunkból. ...nem igaz? Legbelül mindig is hivatást kerestem magamnak. Legszívesebben tűzoltó lennék, ha a fizikumom megfelelő lenne hozzá. Irigykedve hallgatom a tűzoltó barátaimat és nagy tisztelettel vagyok irántuk. Most gyógymasszázst tanulok. Ha révbe érek emberekkel foglalkozhatom, vendégül láthatom őket, segíthetek a testi/lelki gondjaikon, akik - ha jól végzem a dolgom - azonnal megköszönik, honorálják a munkám, bízom benne, hogy nem lesz hat főnököm és megélek belőle. A munka mellett lesznek üres napjaim amikor kirándulhatok, bringázhatok, fotózhatok, olvashatok, csajozhatok, vagy csak nézek ki a fejemből. ...de ha nem ez lesz a sztorim, az sem baj. Csinálok majd mást.


    [Szerkesztve]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Morris #30 üzenetére

    Magyarországon az egyik legnagyobb a magántulajdonban lévő ingatlanok száma. ...illetve nagy részük banki tulajdonban, de magántulajdonban lesz, ha lecseng a hitel. Van egy kifejezés a röghözkötöttség. Több barátom ül otthon a ''lakásában'' , sehova nem jár, mert a törlesztőrészletek mellett nem futja. Sok fiatal párt a hitelek tartanak össze, holott semmi közük egymáshoz. Persze lehet majd egy vagy két gyerek, de akkor 3-4 boldogtalan ember fog egy fedél alatt élni, amíg meg nem unják egymást. Te pl. elmennél akár - hogy vegyünk egy abszurd példát - Kőszegre dolgozni, ha ott adódna egy jó munkalehetőség? Itt hagynál mindent? Ha egy kölcsönlakásben élsz, biztos, hogy nem. Tudom, hogy nincs sok lehetőség, de próbáld meg azt csinálni, amit szeretsz, ami boldoggá tesz! Nem könnyű, de működhet.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Morris #40 üzenetére

    Ez a beszéd! :) Én most kiteregetek, felülök a bicsómra, feltekerek a hegyre - odafelé gondolkodom, mert ez a legkedvesebb elfoglaltságom - , magammal viszem a tételeimet, tanulok, hogy majd okos legyek, holnap meg melózok egy kicsit, mert az albit nekem is fizetni kell. ...ha találnék egy jó kis fix melót - vegyünk egy abszurd példát Kőszegen - indulnék.

    Fel a fejjel és Szép napot mindenkinek!

    [Szerkesztve]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Morris #78 üzenetére

    A pénz kell! ...mindenkinek. De magadba higgy, ne a pénzben! Előbb magad kell felépíteni, egyensúlyba kell kerülni, utána jöhet a zsé. Ha azt látod, hogy másnak van és neked nincs és ettől szomorú vagy akkor egy függönyön keresztül nézed a valóságot. Ha olyan akarsz lenni mint ők (természetesen mindenfajta előjel nélkül) tedd azt amit ők! Ha boldog Morris akarsz lenni, tedd azt ami belülről jön, akárki akármit mond vagy gondol. A felnőttkor a döntéseknél kezdődik. Döntesz és vállalod a következményeit. Ha jól döntöttél, örülsz! ...ha nem, felállsz és tanulsz belőle. Lehet, hogy hegyibeszédnek hangzik, de ez az élet nevezetű társasjáték.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz tildy #118 üzenetére

    Ültess egy fát! Ezt most viccen kívül írom. Ez a ''teremtés'' , ''létrehozás'' (jobb kifejezés most nem jut az eszembe) legegyszerűbb módja.

    Kell a ''hiszti'' néha. Az urbánus emberben rengeteg feszültség, stressz gyűlik össze nap mint nap. Valahogyan ki kell engedni a gőzt. Ha radikális akarnék lenni, azt mondanám, minden embernek kötelessége lenne megtalálni a módját annak, hogy hogyan oldja fel a feszültséget önmagában, mielőtt kilép az utcára. Sajnos az emberek ugyanolyan mértékben ''pusztítják'' egymást, mint ahogy' magukat.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz tildy #121 üzenetére

    Akkor jól ''ismerlek'' ezért írtam a fácskát.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Andie #122 üzenetére

    Andie! Szerintem mi a két végletet képviseljük. Ami az útkeresők szempontjából talán nem is rossz, hiszen beleláthatnak két ellentétes véleménybe. Soha nem vennék ilyen BMW-t. Soha nem dolgoznék érte egy napot sem. Ha ennyi pénz rámesne, go Kuba utána meg egy kicsi kis ház, kert és egy kis műhely. ...ja és horgászás. Max 2-3 keszeg. :)

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz Andie #126 üzenetére

    A tengerparton való láblógatást az utazást én is imádom. Görögországban még nem jártam, de Hrvatska megvolt háromszor, Slovenija - s vele az olajfaliget - egyszer, Bécs és Amszterdam. Az más kérdés, hogy talán harmadából mint másoknak, mert mindig megtaláltuk azokat a vendéglátókat, akik olyan ''egyszerű'' földönjáró emberek mint mi. Ez kb olyan mint ha Budán a Gellérthegy lábánál beülsz a Szeged Vendéglőbe egy halászlére vagy a Dunafüredi Halászcsárdába egy halászlére. Mind a kettő a Dunaparton van, de mégis más. ...és kint ugyan azt ettük és ittuk mint a helyiek, ami állítom neked, hogy jobb és bősédesebb volt mint a csili-vili szállodákban. (természetesen erről is tapasztalatból beszélek hiszen az egyik legelegánsabb szállóban dolgoztam mint síküvegtechnikus :DDD - magyarul ablakot mostam) ...ja, hogy nem dugták közben a nyelvüket belénk, az igaz, de közvetlenek voltak, barátságosak és emberiek. Koperben (SL) épp' egy hónapja ezen a téren fociztam a helyi kissrácokkal [link] miután beáztattam a lábam a tengerbe (az ott boldogan élő halacskák nagy bánatára :) ). Tudod mennyibe volt a koperi túrám? Öt azaz öt ezer forintba. Ja és hoztam haza a helyi csokiból, a helyi borból a helyi mosolyokból és a rengeteg-rengeteg élményből. A következő tervem körbekerékpározni a Velencei-tavat. Most tavasszal vettem elő a bicsóm, 4 évig pihent, tehát - az esetleges mosolyok miatt mondom - nagy túra lesz, mert nem vagyok formában. A Velencei-tó északi része gyönyörű! Ajánlom mindenkinek! Csallóköz, Vértes, Mecsek, az Alpok alja, Zala Megye és Erdély - hogy a nagy vágyamról is szót ejtsek. ...vagy pl Gyulán még soha nem jártam.

    GPS-em nincs, a telóm így néz ki: [link] 6 éves és mivel nagyon-nagyon szeretem és vigyázok rá kíválóan működik és nagyon szép állapotban van. A hangja gyönyörű és 10-ből 8-szor aki meglátja a kezemben azt mondja, hogy ''Hűdetökjónekemisvoltilyen,deszerettem!'' Tudok vele telefonálni és SMS-t küldeni. Az autóm lenyulták. A következő viszont ilyen lesz: [link] Vagy ha BMW, akkor ilyen: [link] [link] Ezek szerintem azok a használati tárgyak, amik megérik az árukat.
    Az élmények pedig megvehetetlenek! ...of course.

    [Szerkesztve]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák