Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Kobe #69795 üzenetére

    Na én az ilyen kavarások miatt tettem le a voksom a Corsairnél. Egyébként szeritnem a Commander Corenak működnie kell az Arctic ventikkel is. (Illetve bármilyen PWM ventivel, azt írják)
    Az elosztással aztán lehet kavarás, splitterrel, vagy nodeval? Nem tudom, én is az elején állok még, szóval nem tiszta a kép nekem sem, hogy mit mivel, meg hová. De egyelőre 6db ventit kezelek, arra meg pont elég a commander core, amit amúgy adtak az AIO-hoz, szóval már csak ez miatt is megérte :)
    Ha eljutok a végéig, úgy is írok egy szösszenetet ide.

  • freemanone

    őstag

    válasz Kobe #69795 üzenetére

    Lényegében igen, össze kell kötni a szálakat, az ARGB az plusz minusz 5V és data szálakból áll. A csatlakozó formája meg épp gyártó függő, de a 3 tüske mindenhol ugyanezt csinálja. Egy dolog fix, hogy +5V és data egymás mellett van, amiből a belső a data, amíg a -5V külön fut, egy láb kihagyással.
    9db ilyen veni már 3.6A-t tesz ki a gyártó szerint, amit nem fogsz tudni meghajtani 1 headerről, ámbár ez is csak féligazság, mert valszeg még működni fog, csak nem full fényerőn, bár ez már majdnem 2x túllépi a keretet amit 1 header általában tud, azaz 2A-t. Plusz az AIO hűtőn lévő ventik, aminek nem látom a specijét, de tételezzük fel, hogy hasonló, akkor már több mint 2x túlléped a keretet, szóval nem lesz valami fényes, már ha így még világít.
    ARGB-nél még a daisy chaining sem annyira egyértelmű, mert nem mindegy milyen effektet akarsz elérni. Ha párhuzamosan összekötik őket, akkor mindegyik ventin ugyanaz az animáció fog menni sync-ben, amíg ha sorban vannak kötve, akkor kezdőponttól végpontig, van egy hosszú ARGB láncod, nem pedig 12 pixel ismételve mindegyik elemen egyszerre.
    Ezt tápolhatod a kötések között is extra bemenő ággal.
    Jah és igen.... jön a nyár, ez közel 20W RGB, aminek jó része hőként jelenik meg. Ez még nem olyan vészes, de érdemes tudni, hogy minden melegebb lehet a gépben pár fokkal. :D

    edit: Jut eszembe daisy chaining.... ugye ezek neopixelek lényegében, ahol az animációnál megadod hogy hány darabod van a loop-ban, mert ezt nem tudja magáról a szalag. (a ventikben is csak egy vékony szalag van kvázi) Namost ha eltérő számú pixelből áll 1-1 loop, akkor ha 12db-ra van állítva a header, de az egyik ventin 14db pixel van, az a két pixel sosem fog világítani. Amíg ha azt mondod, hogy akkor legyen 14 pixel, a rövidebb loop-okon nem lehet tökéletes kör animáció a rövidebb szalagon, mert színtörés lesz a túlfolyás miatt.

    Szóval ahogy már kezditek érzni... a legjobb egy gyártó vackával betárazni, avagy full DIY-ba lemenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák