Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dr. Szilikát #79041 üzenetére

    Úgy néz ki mégis csak az olcsóbb irány felé megyek különböző okokból (44WL overkill egyetlen melóra) és egy Zoom H1n lesz belőle, amin földelt TRS jack bemenet van csak.
    Nem biztos, h bármi szükség lesz vonali bemenetre, de ha mégis akkor 2:1-hez, hogy vmi földelt kimenetet fogok kapni. Ha mégis szimmetrikus lenne csak, akkor lesz az amit írtál. Jól értem amúgy, hogy ha a "hideg" eret földre zárjuk egy adapterrel, akkor a +4 dBu-s jelből -2 lesz? Most olvastam, hogy az itteni feszültség nem a földhöz mérendő, hanem egymáshoz az érpáron. Ha az egyiket földre húzzuk, akkor effektíve megfeleződik a jel és már "csak" 6 dB-vel lesz magasabb egy konzumer kategóriás -10 dBV-hez képest. Ezt csak érdekességképp hoztam, de felteszem a fenti kapcsolás működik fordítva is: szimmetrikus kimenet és földelt bemenet?

    Arra van esetleg vmi támpont, hogy mekkora csillapítás volna célszerű? Lehet kapni L-pad kapcsolású csillapító kábeleket. Egyet-egyet.
    A Zoom rögzítő bemenete nincs specifikálva határértékekre, ezért csak feltételezem, hogy mikrofon szint volna ideális és az előerősítő +20 dB gain körül a legtisztább. Tehát gondolom -2 dBu-ról kéne eljutni mikrofon szintre és még -20 dB-lel lejjebb, hogy az előerősítő jól érezze magát. :D
    Nem találtam arról infót, hogy hol van a "mikrofon szint"? Egy eszközöm van csak, aminek a mic bemenete elvileg csak lav mikihez van kitalálva és az a port -20 dBV-ig van specifikálva. Szóval csak találgatok, de felteszem a példánál maradva az eszköz -20 dBV csúcsa lesz egyenlő 0 dBFS-el? És ha általában -12 dB-re szokás becélozni a hangrögzítést, akkor a sweet spot az -32 dBV lesz (illetve -52 ha a gain-t is hozzászámolom)? Ergó -2 dBu-ról érdemes tompítani -32 dBV-re (-52), és akkor egy szimmetrikus vonalszintű kimenetet hibátlanul tudná rögzíteni ez az eszköz? Ácsi... +4 dBu az a csúcsot jelenti, vagyis a 0 dBFS-t a keverőpulton? Akkor ha ott is ilyen -12 dB-vel dolgoznak (nem tudom mivel dolgoznak), akkor hibás a gondolatmenet és elég a 16 dB-s csillapítás a 28 dB helyett (illetve rendre 36 és 48 dB a preamp gain miatt)? :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák