Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bennedek

    tag

    válasz darvinya #40687 üzenetére

    darvinya: Igen, egy Fanatec GT3 V2-höz építek pedálokat, konkrétan nem hiányoznak a pedáljai csak a load-celles pedálszettjei(ami már való valamire) ára nagyon magas és egyébként is szeretem az egyedi dolgokat.

    mezis: Írtam hogy analóg hall szenzort használok, ami hasonlóan tud működni mint egy potenciométer. A mágneses tér erősségétől függően kiad egy lineáris jelet lásd:[link]. Ezt 4-5 volttal táplálva és egy erős mágnest a pólusaival rá merőlegesen elhelyezve lehet vele mérni a szögelfordulást.Lásd:[link](pontosabb mint egy poti)(Autótechnikában használnak ilyet!)

    Jim Tonic: Sajnos itt az is a probléma hogy magát a pedált nem közvetlenül számítógépbe dugva szeretném használni, hanem magába a kormányba. De elvileg kalibrálja magát, szóval a Logitech g25/27 pedáljai is jók hozzá, ezért gondoltam hogy annyira nem fontos a jelszint 'szélesítése'.

    Azt már kitaláltam hogy a load-cellt mindenképpen 0-5 voltig kell erősítenem, mert ha nem szerintem akkor mindig újra kalibrálja magát-egy nagyobb fékezéskor.

    A kérdés, szerintetek egyenlőre próbáljam meg erősítés nélkül használni a hall szenzorokat és majd ha nem lesz jó akkor építsek neki egy áramkört?

    A másik kérdés hogy vajon itt is jelentkezhet olyan probléma mint a potenciométernél, hogy zajosodik? Mert szerintem nem, de kiváncsi vagyok egy hozzáértő véleményére is.

    Köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák