Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz Ribi #39651 üzenetére

    Az a szomorú ebben, hogy általában nem azokat nyúlják le, akiknek semmit sem jelent az a10 - 20 ezer Ft, (mert nem is foglalkoznak ilyen apró tételekkel) hanem többnyire azokat, akiknek alaposan oda kell figyelniük a kiadásaikra. Ezáltal könnyebben be lehet adni nekik ezeket a csoda megtakarító meséket. Várják, remélik a csodát. A fogyasztó védelemnek jobban kellene védeni a rászorultakat....

    Én még a Zsigulis időkben, az "átkosban" ugrottam be egy "fogyasztás csökkentő" készletnek. Volt benne egy karburátor "torokszűkítő", aminek a feladata a turbolencia növelése által az üzemanyag cseppek további "aprózása". Aztán a szerelési útmutató végére érve írták, hogy akkor most cseréljem ki a karburátor két benzin fúvókáját a mellékelt két fúvókára. Szemmel láthatóan szűkebbek voltak a gyárinál. És ez valóban jelenthetett fogyasztás csökkentést, hiszen a szűkebb keresztmetszeten persze, hogy kevesebb üzemanyag fog áramolni !
    Talán ezért is hagyták az állami szervek a bizniszt működni.

    Ja, hogy kisebb lett a motor teljesítménye ? Lehet, hogy annyi is elég nekem... :Y

    A "rezgőnyelves" hókuszpókusznak már nem ugrottam be. :N

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák