Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hNp88 #39138 üzenetére

    Valamivel előbb betettem a rajzot is, nem véletlenül szerepel rajta 2 kV-os kondenzátor. 230 V-ra. Ráadásul ilyen veszélyes pozícióba nem is szabad akármilyen kondit beépíteni, hanem csak életvédelmi, tűzvédelmi szempontból minősített típusokat.

    Arról lehet felismerni, hogy mindenféle emblémák, tanúsítványok szerepelnek rajta. A szervizgyakorlatban ilyen kondenzátorok nem is hibásodnak meg soha, eltekintve a villámkáros készülékektől, de ott is hamarabb szétvágja a villám az egész tápegységet, nem a szóban forgó kondenzátort. Ami általában ott virít hibátlanul. Bár, akkor is illik cserélni, hátha károsodott. De láttam már olyat is, hogy szétrobbant.

    Minősítést jelző emblémákra példa alább. A nagyobb kapacitású kondik persze nem arra vannak, hogy a hálózattal összekössön érinthető részeket, hanem csak egyéb, primer oldali alkalmazásra, ahol nem az érintésvédelem a szempont, hanem a készülék tűzbiztonsága. Vagyis nem szabad neki tüzet okozni, lángra gyulladni.

    ...és még nem említettem egyéb óvintézkedéseket a primer oldalon: növelt szigetelések, nyomtatott áramkörön védőtávolságok, ami mind csökkenti az áramütés lehetőségét, valószínűségét. Nem is szokott ebből gond lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák