Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz Reggie0 #30530 üzenetére

    IC-táp:
    Csak a rajzi elem hibás.
    Csatolok egy másik rajzot, ahová beírtam a mért értékeket. A negatív kimeneten azért van tól-ig érték, mert a bekapcsolás után pár sec-kel még 7.5VDC környékén volt, de mire eljutottam ezen ág műverősítő lábakhoz, már felment 8V fölé

    Lompos48:
    "Valahogy nem tudok rájönni mi a dupla opamp szerepe ilyen felállításban."
    Gondoltam, valami szervós dolog, hogy stabilabban szabályozzon. Bár először azt gondoltam, hogy a két kimenet együttfutását hivatott kompenzálni, de végsősoron nem látok köztük galvanikus kapcsolatot, hacsak nem az IC tápján keresztül.

    "- Inkább az egyenirányított bemenetekről táplálnám, vagy ha ijesztő a +/-20VDC a megengedett max. +/-22V-hoz képest, akkor nyugodtan etethetnéd egy-egy ellenállás és 15V-os Zener csoporttal."
    De ha nem csinál semmit, akkor akár ahogy írod alant, el is lehetne az egészet felejteni.

    "- RR23, CR23 és RR33, CR33 csoportoknak nem látom az értelmét,2
    Túlképp egy japán oldalról szedtem le, és nem mondok újat, hogy szó szerint egy betűt nem értettem az egészből... :)

    "- Remélem a negatív ágban LM337-re gondoltál, mert a rajzon nincs feltüntetve."
    Igen, az van bent

    Egyébként ez volt az eredeti:

    Amit betettél képet, ott jobb oldalt, az az LM3x7 IC-k diszkrét felépítése?

    Szerk:
    Ha a CR33-as 10uF-os elkó fordítva lenne ültetve, akkor lehet, hogy megjavul? Ugyanis jobban megnézve, az az én rajzomon fordítva van az eredetihez képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák