Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diamondface

    tag

    válasz Lompos48 #29004 üzenetére

    Nem ennyire rossz a helyzet. Azért kéne pontosan tudni, milyen volt az eredeti tekercs, hogy ne kelljen újrahangolni semmit. Tisztában vagyok azzal, hogy mekkora ökörség lenne belefogni.
    A forrpontokon maradt huzalvégekből is (meg a rajzból is) az következik, amit mondtál is, hogy egy tekercs volt a csévén.
    Az, amit 'derót'-ként említettem, egy ugyanolyan selyemszerű sodrat. Az átmérője (0,25 mm) és a szálai száma (7 szálból van sodorva) is megegyezik.
    Az eredeti ferritrúdon, az eredeti csévére van feltekerve. Tényleg csak a menetszám kéne, meg esetleg a pontos hossz :)

    'Ha pedig mégis, kiábrándulás lesz az eredmény: középhullámon alig lehet manapság valamit fogni'

    Fogni fogok vele mindent, amit kh-n lehet, csak elég gyengén. Kísérletezhetnék vele, mert nem sok eltérés lehet, talán csak néhány menet. Csak nincs annyi sodratom. Még (kb) egy tekercsre való van. Annak jónak kéne lenni.
    Ha mégsem sikerülne, akkor pedig veszek egy gyárit bele.

    'Én egy olyan szép dobozba átültetnék egy kis modern vevőt egy kis erősítővel és adaptált keresőszervekkel.'

    Én ezt nem tenném. Nem szeretek annyira rádiózni, nem ez a lényeg. Hanem szeretném a tőlem telhetően a lehető legjobb állapotba hozni. Végső soron egy kisebb gyűjteményt szeretnék a saját kezüleg 'restaurált' öreg készülékekből. :R

Új hozzászólás Aktív témák