Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz _ATi_1 #12471 üzenetére

    A dolog kezd kissé bonyolulttá válni!

    Ezért lett 87 V. Így tehát rendben van.

    Ezt furcsának találom. Ha az adatlap azt írja, hogy a táp max. megengedett értéke +/-42V, akkor nagyon rizikósnak tartom a +/-41V-os táplálást - főleg, hogy csak egyenirányított és szűrt a táp - mert akárcsak egy alig 5%-os hálózati növekedés is jócskán túllő ezen az értéken. :F
    Lehet egy speciális (nagyobb feszültségű) kiadása az áramkörnek, amit valami plusz betűk jelölhetnek a típus nevében, de nem hiszem.

    STK:
    3;4;5-ös lábakra nem jut feszültség. - nyitott kérdés
    9: -20V - nagyon olyan kellene legyen, mint a 14, a szimmetria miatt is
    11: +41V - ok
    12: +40V - ok
    14: -30V - nagy áramot (feszültségesést) mutat az R702-n (0.22 ohm!), vagy szakadást?
    15: +4V - ez is bokkolhat, gondolom.

    Az AN7072-es Muting IC feszültségei:
    1: - - valami kisütés??? no comment, mert nem értem
    2: test - ok
    3: - - ez a kimenet, ami közbelép szükség esetén. NEM TETSZIK!
    4: -42V - ok
    5: -40V - ok
    6; 7: - - ez egy pulzáló negatív félperiódus kellene legyen, de nem tudom mi célból.

    Sajnos csak japán adatlapot találtam, egyelőre tanulom csak a katakana-t.

    Az AN7072 nagyon gyanús, de az STK se nagyon tetszik. Innen már kezd bonyolodni. Én a következőt próbálnám (de a döntés a tiéd!): az R701, R702, D707, D708 leellenőzése után (ha jók) leválasztanám előbb az AN7072 kimenetét (3), hogy ne tudjon hatni az STK-ra, vagy esetleg a bemenetét is (az R703 egyik végének a kiforrasztásával) és újramérném a feszültségeket.

    [ Szerkesztve ]

  • totya694

    őstag

    válasz _ATi_1 #12471 üzenetére

    Jó reggelt!
    Csak egy történetet szeretnék megosztani az STK-val kapcsolatba.
    Van egy Onkyo TX41 nevezetű készülékem amelynek ki volt menve a végfok IC-je STK 463 volt benne(SANYO) a HQ-ba találtam STK465-öt aminek meg is örültem mert nem csak,hogy kompatibilis láb bekötéssel bír ha nem magasabb feszültséget és teljesítményt is tud.(engem a magasabb feszültség érdekelt)
    Kicseréltem az IC-t STK 465 valami után gyártottra gyönyörűen is működött napokon keresztül míg nem egyszer eltaláltam,hogy egy kicsit meghajtom.Ennek az lett az eredménye,hogy az egyik oldal elszállt.Szól még de zajos lett.
    Vidéken lakom és a HQ-nál nekem úgy érte meg jobban vásárolnom,hogy 2db IC-t vettem mert értékhez is kötik a postázás díját.A másikat nem raktam bele az óta is itt pihen.Egy kicsit bizalmatlanná váltam az utángyártott STK miatt.(ez még tavajly történt)
    A napokba vettem egy ütött kopott Hitachi HA 1800 erősítőt inkább csak a trafója miatt és ebbe is STK 463 IC van ami halott.Még gondolkodom,hogy beletegyem-e az új STK-t.
    Persze az általam leírtak nem azt jelenti,hogy nem szabad megvenni csak én elbizonytalanodtam hol ott 12-13-évesen STK-077-el építettem az első erősítőmet és azt még kinyírni sem tudtam(pedig kapott rendesen)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv:Attila

Új hozzászólás Aktív témák