Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Antonio #24 üzenetére

    Szia Antonio,

    tuti választ nemtudok sajnos adni a kérdésedre - időközben letettünk párommal az autóprojektről - de ahogy előzetesen körbekérdeztem az autóhiteles lehetőségeket, casco nélküli kondícióba picit drágább volt a hitel,viszont még ígyse közelítette meg az olcsóbb hitel + casco értékét.
    Hasonlításképpen,párom barátnőjéék vettek egy cca 8 éves 1,1-es 55LE-s puntót.
    17k a havi törlesztés és olyan 6-7k-t fizetnek havonta.

    Szerintem a mai világba nehezen képzelhető el egy bankról/biztosítóról,hogy aszongya,hogy jóvanna,nem kell azt a cascot fizetned. Szvsz a banknak hótmindegy,hogy te a cascót befizeted, a lényeg neki (és végülis nektek is) hogy a havi törlesztés rendben befollyon minden hónapban. Ez a része tehát valszeg urban legend. Az viszont már más kérdés,hogy a biztosító mit szól hozzá,hiszen te végső soron egy szerződést sértesz meg. Lehet,hogy 1-2 hónapig türelmi időszakban lennél,utána el tudom képzelni,hogy menne a banknak a drót,hogy kedves ügyfél nem fizeti a casco-t. A casco-nak ilyen esetekben meg épp az a lényege,hogy ha veszel egy kocsit részletre és tkárosra töröd,akkor a casco-ból tudod/tudja a biztosító a Te bank felé lévő kötelezettségedet teljesíteni, és nem egy olyan kocsi után fizetsz 4-5-6 évig havi x Ft-ot,amit már régen megtörtél,megtörtek.

    Valami jogászt kéne megkérdezni,vagy biztosítós cimbit.Az valszeg még okosabbat tud mondani,mint én, 1 laikus.

    Üdv
    Bali



    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák