Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KD6-3.7

    őstag

    válasz viking19 #1136 üzenetére

    HDR-nel nem vesszük vissza a háttérfényt, de SDR anyaghoz elég nálam pl. 30% is.

  • DonJoee

    tag

    válasz viking19 #1136 üzenetére

    Én két nappal ezelőtt írtam egy szösszenetet ide az eddigi televíziós "élményeimről" a 65A7500F-el kapcsolatban, de aztán nem raktam ki, mert már nekem is túl hosszúnak tűnt. :DDD
    A lényeg, hogy ez a 7500-as, "középkategóriás" tévé "alacsonyra" állított háttérvilágítással (jelentsen ez bármit, de biztos nem 100%-ot), 50%-ra állított fényerősséggel úgy bevilágítja a 3.50 x 4.50-es, sötét szobát, hogy el tudom olvasni a polcokon levő könyvek címét. Nem azt mondom, hogy már-már zavaróan nagy fényerő (65"-ról van szó azért), de mindenképpen szokatlan nekem. A kép le akar ugrani a panelről, bele az ölembe. Én egy amolyan tévé előtt elbóbiskolós fajta vagyok (sok filmből maradt már meg nekem a film eleji Paramount/TriStar/MGA/Universal logó és a film utáni felirat végén felúszó MPAA-földgömb, és csak ezek, de az ismétlést azért nem néztem meg, mert "ááá, ezt már láttam" :P ), de ennél a tévénél ez lehetetlen, mert átvilágítja a szemhéjamat...

    De Youtube-os 4k HDR tartalmakra sem tudok semmi rosszat mondani. Már ha érnek ezek egyáltalán valamit (még adós vagyok magamnak egy saját, full 4k-s, full HDR anyag megtekintésével, de jelenleg a médiaszerverem felújítás alatt áll, majd talán jövő héten).
    Szóval az eddig látott HDR anyagokban én nem igazán láttam hibát ezen a "kisebb" fényerejű 7500-ös Hisense-n sem. A sötét, árnyékos részeken láthatóak voltak a részletek, nem fordult feketébe semmi, ugyanúgy a világos területeken (felhők, napsütötte épületek stb.) sem égtek ki, láthatóak voltak a részletek kontúrjai, színárnyalatai. Tehát az egész kép egyenletes dinamikával érzékeltette a világos, közép és sötét területein is a részleteket. Azt hiszem, kb. ez lehet a HDR lényege.

    Na, most ehhez képest a 8QF-nek van egy durván kétszeres fényereje (600 cd/m2 vs. 350 cd/m2, de a 8-as még ki tud nyomni magából egy 1000 cd/m2 csúcsfényerőt is, ha erre lenne szükség)... Tehát van elég nagy rendelkezésre álló tartomány, amin belül lehet állítgatni a háttérvilágítást.

    Vagy 100%-on marad és jó lehet még szoláriumnak is... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák