Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    válasz fartfun #625 üzenetére

    Az én setupom lényege az lenne, hogy van egyetlen darab eszköz, ami szolgáltatja a médiát (média szerver, ugye, USB 3-as külső HDD-kkel) és több kliens (TV, számítógép, telefon, tablet), ami meg önállóan lejátssza a szerverről az anyagokat. Tehát én nem vackolnék tévénként sok darab USB-meghajtóval, vagy akár külön médialejátszóként funkcionáló Windows vagy Android dobozzal. A tévének önállóan tudnia kell fogadni azokat a videókat helyi hálózaton keresztül, amiket egyébként a specifikációja szerint le tud játszani, máskülönben értelmetlen az egész. Nyilván itt a 4k miatt feltétel a gigabites hálózatra való alkalmasság, ami itt egyes Hisense TV-knél megkérdőjeleződött. Meg a beépített médialejátszó sem élvez osztatlan közbizalmat (bár nekem ment full HD-s anyagokkal, de ugye nem erre vettük ezeket a tévéket).
    Mivel a jó öreg Asus routerem behalt (illetve nagyon halni készül) ezért lépni kényszerültem és még vagy 80ezret el kellett költenem új routerre, 4 GB-os Raspberry Pi 4 + hűtés + ház + táp + SD kártyára (ez kb. 40 - 40eFt összesen). Külső USB 3-as házaim vannak, vinyók is bele, bár az egyik tényleg öregecske, bár épp tele van és HD-s filmekkel, szóval nem gond a sebessége. A másik már gyorsabb, talán jó lesz 4k HDR anyagoknak is. A Raspberryn Plex szerver fog futni, a házban az összes tévén van hozzá az app-boltban ingyenes Plex kliens médialejátszó. Aztán meglátjuk, mekkorát sikerült a kakiba csapnom. :)
    Ja, és mivel a Raspberry egy szerver lesz, 0-24-ben fog menni. Nem mindegy, hogy 80-100 wattot eszik óránként vagy mondjuk 4-et üresjáratban és 9-et ha űzzük, mint a vadat... ;)
    (plusz a vinyók fogyasztása, ugye, de azoknak is megvan az energiatakarékos üzemmódjuk stb.)

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák