Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    válasz SunMount3r #292 üzenetére

    Nem tapasztaltam csúszást feliratban. Pedig mindent azzal nézek, és már közel 170 sorozatrészt ledaráltam.

    Ha korrigálok az azért van, mert a felirat nem passzol a videóhoz. A Subtitle Edit-et használom, de profi nem vagyok benne. Most éppen a Law and order (1990) 4. évadát darálom. A gond az, hogy a video 25 képkocka, a felirat meg 23.976. Egy dolog átrakni 25-re, de attól még nem lesz jó. Ha az elejét, végét időzítem, a közepe nem okés. De azon a részen korrigálok a lejátszóban, nem vészes. Így is napokat tököltem, mire a ~200 részt ennyire összehoztam. Alapból 5-6 mp. csúszások is voltak, elégedett vagyok, hogy 15-25 perc között sincs több 1 mp-nél. Az eleje meg a vége pedig tökéletes. (Találtam ugyan egy moslék 360p verziót amihez jó a felirat, de azt fel nem engedem a tévére.)

    A fényerő ingadozás (vagy mi a bánat), nálam is jelenség. Néha. Az utóbbi 4-5 napban nem vettem észre. Jelenleg MX Player Pro-n tolok 720p-t, ez mintha immúnis lenne. Talán a release is oka lehet, mert kb. 70 részt néztem ebből, és még nem jött elő. Maga az MX player viszont csinálta korábban, idő kérdése mikor kezdi újra.
    Ja, és azért nézem ezzel a lejátszóval, mert a felirat korrigálás nekem ezen a legegyszerűbb. Egyébként a Himedia lejátszót használom.

Új hozzászólás Aktív témák