Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem rég alkottam egy házi mélyládát egy Magnat Supreme 300 mélyből és némi faanyagból. (A doboz, a hangszóró dobozában lévő leírás alapján készült. Jó nagy dög lett.. :) )

    Az egyik kérdésem következő lenne:
    220V -os erősítőt még nem nagyon sikerült találnom alá, autóhifi erősítőt meg nem tudok működtetni a lakásban. Az egyik kérdés az az lenne, hogy ha szerzek egy számítógép tápot és arról a kimenetről, ahol a táp a legnagyobb teljesítményt képes leadni lecsapolom a 12V -ot, utána jönne valami bika kondi és csak utána egy 500/800W -os erősítő. Szerintetek ez így kivitelezhető? Ha igen, akkor hosszú távon is működne? :F

    A másik kérdésem, hogy megtaláltam a régi Sony MHC-650 miniHIFI szettemet, aminek az erősítőjét bekötöttem a mélyládához. (Házimozi erősítőről lévő jelet erősíti fel)
    Az erősítő az 120w -os (legalábbis az van ráírva) a hangfalai pedig azt hiszem 80 vagy 100 wattosak. A kérdés az az lenne, hogy ha rákötöm a kis 120w -os erősítőt a 300/400w -os ládára, akkor nem fogom kinyírni? :F Esetleg ez bírná hosszútávon? Ha nem bírja, akkor max. torzítani fog, vagy el is tudom cseszni? Az utóbbi pár napban volt egy kis időm zenét hallgatni és elég komolyat szól, nem gondoltam volna, hogy ilyenekre képes ez a kis erősítő. Persze, a nagyobb/keményebb mélyeknél visszavettem a hangerőt, de így is volt 1-2 alkalom, amikor elég érdekesen szólt a mély.. Szerintetek működne ez a megoldás, vagy kéne szerezzek valami nagyobb erősítőt? :F

    És még annyi, hogy a front az két Dali Concept 2 polchangfalból áll. Ezeket pontosan mennyire lehet terhelni? A könyvében 40-120w van (gondolom 40w -ra tervezték, de a 120w -al érkező mélyeket is le tudja adni.), de a Concept 8 könyvében is 40-120w van. Azt meg hülyeségnek tartom, hogy ezt a hangfalat (concept8) 40w -ra tervezzék. Egy Pioneer VSX-D712 erősítővel hajtom a két 2-est úgy, hogy a mély a Magnatra van bízva. Leginkább a selyem magasakat féltem. Mennyire kell 'vigyázni' rájuk? Az erősítőt (-25) - (-15)db -ig szoktam engedni, e felett (-15)+ már nagyon hangos és féltem a magasakat. (0db a max.) Az erősítő amúgy bírja a két hangfalat? Gondolom mivel nem neki kell a mélyeket is adnia, tovább is mehetnék a hangerővel.. :F

    Mod: Az erősítővel olyan tapasztalataim vannak, hogy -24 db felett érezhetően el kezd súgni. Zene alatt annyira nem zavaró, de ha csak egy ének megy, vagy zongora darab, akkor nagyon zavaró. Ez mi lehet? Lehet valahogy orvosolni? (A hangkártyán Asus Xonar DG, a jel optikai kábelen tesz meg ~3m -t, a hangfalkábelek König 2x 2,5mm2 vastagok.) :F

    Egyszerre kicsit sok lett, de előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz bkercso #26697 üzenetére

    Na most ha Te a nagy mélyeket szereted, akkor az bizony távol áll a rózsazajtól, ami a frekvenciákat kiegyenlítetten tartalmazza. - Ez nálam változó. Amikor a modern zenéket hallgatom (Polar Dear, David Guetta, LMFAO, stb.) akkor tetszik a nagy dübörgés. (Jelenleg betettem a ládát az asztal alá és így még nagyobbat szól, kicsit kevesebb hangerővel.) Ha viszont könyebb zenét hallgatok (Peter Gabriel, Eagles, Mark Knopfler, stb.) akkor viszont nem kell annyira a mély, mert az már nagyon furán szól, ahogy az csak ott dörmög az asztal alatt. :(
    Általános ökölszabály, hogy ha nem érzi jól magát a hifi (értsd: tönkre akar menni), akkor torzít. Ebből tudsz kiindulni. - Normál hangerőn a modern, nagy basszussal rendelkező zenéket simán elviszi, sőt még amikor hangosan hallgatom is (4x3 -as szobában), de van néhány szám, amikben van néhány nagyon ütős mély és akkor szokott elmenni az erősítő ereje. Végül is, akkor azt ne nézzem, hogy egy 'kis szöcske' 120w -os erősítővel akarok hajtani egy 400w -os brutál mélyet, csak azt, hogy ha torzít, akkor: "ez így nem jó"? :F
    A hangszórók úgy is tudnak károsodni, hogy nem mennek tönkre. Nagyobb mélyeknél, amikor "érdekesen szól", akkor az lehet, hogy a lengőtekercs csévetestjét nekiveri a mágneskörnek. - Nem, úgy értettem a "furán szól"-t, hanem amikor jön egy nagyobb mély, akkor lehet hallani, hogy betorzít.
    A nagy teljesítményű autóerősítők (>50W) tartalmaznak invertert, ami csúnyák veszi fel az áramot a tápból. - Az erősítőben lévő invertert nem lehet úgy megcsinálni, hogy 220V -ról üzemeljen? :F
    Ha az ablakot akarod kiverni, arra egy szék is megteszi. Ha zenét akarsz brutál hangerőn és élvezhető minőségben, akkor oda erő kell, nem vacak médiamárkos minihifik. - A Rockstar-, és Monsteres dobozokból épített tornyomat már sikerült lerezegtetni a helyérő. A brutál hangerő az egy kicsit túlzás. 4x3 -as szobában van a cucc és oda nem kell nagy teljesítmény, hogy úgy szóljon, mint pl. egy koncerten.. A minihifi asszem a márkakereskedőtől jött ~12 évvel ezelőtt, úgyhogy nem mai gyerek, de még mindig vígan teszi a dolgát. :) (CD olvasója ment tönkre, így csak erősíteni használom.)
    De ha építesz egy igazán jó hangú "HiFi"-t, akkor lehet, hogy emberi hangerőn is tetszeni fog rajta a zene. - Az már meg van, csak még a finomhangolás van hátra. :) Ezek a Dalik ahhoz képest, hogy polchangfalak nagyon nagyon jól szólnak. Nem szeretném őket kinyírni, ezért is kérdeztem a magassal kapcsolatban és többnyire ezért is építettem meg ezt a mélyet, mert amikor kicsit hangosan hallgattam, akkor már nagyon járt a membrán és nem szerettem volna tönkre tenni. Így meg magas hangerőn is alig mozdul valamit, mivel a mély a Magnatra van bízva, a Dalik meg csak közép, magas hangokat adnak, amiket viszont szenzációsan. :)

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz bkercso #26710 üzenetére

    Mennyivel lenne egyszrűbb átalakítani az ismeretlen erősítőt, mint venni egy kis autóakksit + akksitöltőt használtan?
    Semennyivel, de Nem szeretnék akksival szórakozni a lakásban, meg amúgy is, töltés közben nem kell levenni a kupakokat, hogy tudjon gőzölögni? Azzal is csak a baj lehet. :( Meg azt se nagyon díjaznám, ha kilöttyenne néhány csepp akkusav. (Vagy létezik olyan nagyobb teljesítményű akku is, amelyiknek nem kell lecsavargatni a kupakjait, amikor töltöm? Pl. Riasztóban lévő? :F) Bocsi a hülye kérdésekért, de nem nagyon ismerem az akkukat..
    2x120W-okról írsz, ami bizony nagyon nagy teljesítmény!
    Nem. A 2x120W -ot a mélyláda erősítő tudja leadni és a Dali Concept 2 könyvében van 40/120W írva.. Nem írtam -legalább is nem emlékszem rá-, hogy 120w -on hallgatnám a hangfalakat.
    Érdemes eljárni hallgatózni, nehogy mellémenj a minőséggel a dB-vadászás közben.
    Ezt hirtelen nem esett le. Arra akartál kilyukadni, hogy érdemes több hangfalat meghallgatni, mint hogy vegyek egy 'sz@rt', ami hangosan szól? :F

    KMT: Nem tudom mennyire szántad leszólásnak, de ne haragudj, hogy nem vágom annyira, mint te.. :W

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudom jó topikban járok-e, remélem igen.
    Garry Guy-H hangfalról mit érdemes tudni? Erősen agyalok egy pár megvásárlásán, de furának tartom, hogy használtan ennyire 'olcsó' (18.000/db) legyen. A Garry Joy hangfalért is használtan 65.000, újonan 100.000 Ft -ot kérnek (/db !). Igen tudom, az így 300w, meg úgy 98dB -es, ez a Guy-H meg csak alig 150w -os stb., de akkor is 47.000 Ft a különbség, amiből akár egy új, márkás, középkategóriás erősítőt is lehet venni.. (..de használtat biztos)
    Szerintetek érdemes egy ilyen hangfalpárra beruházni? Kis mérete ellenére tényleg brutálisan szól és rendkívül strapabíró? Akinek van/volt ilyen hangfala és megosztaná tapasztalatait nagyon megköszönném!! :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Erősítő vásárlással kapcsolatban fordulnék hozzátok, remélem jó helyen járok:
    A rendszerem egyenlőre egy pár Dali concept 2, melyekhez nemsokára csatlakozik egy Dali concept sub.
    Szoba: 4x3m, hangfalak a hosszabbik oldalon
    Erősítővel kapcsolatban árban jó lenne 60-80.000 Ft -on belül maradni, természetesen használtan. Nem szükséges semmi extra (esetleg bluetooth és hdmi, ami nem lenne hátrány, de), a lényeg, hogy összességében egy viszonylag jó, kellemes hangú rendszert lehessen összehozni vele.
    Nézegettem használtan és a mostani hirdetések között a következőket találtam, amik árban is megfelelnének:
    - Marantz sr3001 vagy sr4600
    - Pioneer vsx-423k vagy vsx-527k
    - Harman/Kardon avr-255

    Kérdésem lenne, hogy ezek közül szerintetek melyiket lenne érdemes megvásárolnom?
    Esetleg más ötlet, ami nem szerepel a felsoroltak között?

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Dali Ikon 6 mk1 párhoz keresnék megfizethető áron csöves erősítőt.
    A jelenlegi kiszemeltjeim egy
    - Yaqin MC 84L és egy
    - ATC féle SoundArt v3 erősítő.
    A SoundArthoz volt szerencsém saját rendszerben kipróbálni. Számomra elég meggyőző volt (pioneer vsx 520 után főleg), de egy kis plusz teljesítményt és további bemeneteket hiányoltam belőle.
    A Yaqin hangját még nem hallottam, angol fórumokon jókat írnak róla, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Műszaki szempontból nekem fura, hogy a két nagy kondit betették a forró csövek közé. Laikusként kérdezem, hogy a nagy meleg nem csökkenti jelentősen a kondik élettartamát?
    Szerintetek hangzás szempontjából melyik lenne a jobb választás? Yaqinnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
    Ha esetleg valakinek lenne más ajánlata azt is szívesen meghallgatnám! :R

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz bta1 #75813 üzenetére

    Megmondom őszintén a Dénes Péter féle erősítők nekem már a drága kategóriát súrolják. :(
    Árban 150ezernél húztam meg az erősítő vásárlás határát. Egyenlőre még normális lejátszóm sincs, holnap megyek a Trióda találkozóra. Elméletileg ott főleg a digitális lejátszásról lesz szó, remélem látok/hallok majd valami számomra jó hangú és elérhető árban lévő lejátszót. Apropó megy innen valaki?

    Apróhirdetések között jobban böngészve találtam Denon Pma 1510 -et, amiről jókat írnak és az árba is beleférne. Arról mi a véleményetek? Saját rendszerben Pioneer vsx 520 -at tudtam összehasonlítani az előbb említett "raklapos kínai" SoundArt v3 csöves erősítővel. Tudom a Pioneer házimozi nem egyenrangú egy Denon szteróval, de a próbálgatások után félek a tranzisztoros erősítőktől. A pioneer kemény, "digitális" hangja után a csöves lágy, kedves dallama öröm volt a fülnek. Ráadásul a csövesből szépen kiszólt az alsó tartomány (4x16 centin meglepően sok, de semmi esetre se túlzó mély), ami a pioból nem, annál már kellett a külön sub.

    Ear001: Köszönöm! A Line Magneticből nem találtam itthon, viszont a Pointe felkeltette az érdeklődésemet, bár újonan ezeknek is elég durva áruk van. Talán használtan találok majd olcsóbban. :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz bta1 #75821 üzenetére

    A Core Audio jóvoltából ma volt szerencsém meghallgatni két Vienna Acoustics - Liszt dobozt (új ár: 12.000€) az általuk készített Dac, illetve Pc párossal. Itt ugye a Pc alapú lejátszás volt a lényeg. A rendszer úgy nézett ki, hogy 2 Pc (egyik lejátszik másik számol) - dac - csöves erősítő - hangfalak. A hallgatóság szabadon vihetett otthonról hozott (és nem tudom milyen minőségű pendriveon lévő) anyagot. Én szerintem 2-3 órát biztos hallgattam őket, egyszerűen nem volt olyan szám, ami ne szólt volna jól rajtuk. A Kraftverk digitális zenéjétől kezdve a japán hegedűn át az akusztikus gitárig vagy épp szimfonikus zenekarig egyszerűen minden. :Y
    Amit én leszűrtem az egészből, hogy a Pc alapú lejátszás igenis lehet jó, bár busás összeget kell fizetni a modern technikákért. Hazatérve szerény hajlékomba bekapcsolván a kínai raklapos csövest az ikon hatosokkal pedig arra jutottam, hogy (remélem nem köveztek meg a következő mondatomért, de) annyival nem szólt jobban (legalábbis nekem) ez a saccra 5 millás (ha nem több) rendszer, mint amennyivel drágább. Nyilván jobb, sokkal jobb volt, de én úgy érzem az ikon hatosokban megtaláltam a zenehallgatás számomra még megfizethető és kielégítő örömét. Ajánlásotokra erősen gondolkodok a kínai csöves lecserélésén, bár megmondom őszintén az én füleim (egyenlőre) meg vannak vele elégedve. :B
    Ja és mellesleg még kéne egy normális dac. ;]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Üdv Urak!

    Bár sok gondolkodás után, de ajánlásotokra megléptem az erősítő váltást és úgy érzem sikerült jót választanom. Megosztanám veletek tapasztalataimat:
    ATC SoundArt v3 helyett döntöttem egy Exposure 3010s mellett. Olyan mázlista voltam, hogy vásárlás előtt sikerült saját rendszerben meghallgatnom és ez csak segített a döntésben.
    Dali ikon 6 mk1 párral rendkívül részletes. A csöves után meghallgatva sokkal több magas szól ki belőle, de kevesebb a mély, viszont azok gyorsak, erőteljesek és feszesek. Az egész sokkal tisztább és részletesebb. Tartalék van benne bőven. A felénél még nem tekertem feljebb a hangerőt, már itt is őrülten hangos.
    Egyébként érdekes, mert apámnak a csöves hangja jött be jobban, bár azért elismerte, hogy részletességben ég és föld a kettő. (Ő évek óta Dali Concept 8 -ast hallgat, amik inkább melegebb, mélyebb, nem olyan részletes hangzásúak és valószínű már ezekhez szokott hozzá. Viszont a gyengébb minőségű zenéket is rendkívül hallgathatóan adják elő, neki meg ez a lényeg. Néha azért átjön nyálat csorgatni ;] )
    Az tény, hogy ebben a felállásban forrásra nagyon érzékeny lett a rendszer. A kicsit gyengébb minőségű felvételek már nem igazán hallgathatóak. A pre-out kimenetnek köszönhetően a Concept Sub mélyládát is rá tudtam kötni. Általában elég a frontok mélye, de néha jól jön egy kis támogatás.

    És a kérdés: Hangfalkábel ügyében szerintetek milyen illene a rendszerhez? 20-25 ezer Ft -nál nem nagyon szeretnék többet szánni rá. Tudom ennyiért nem igazán kapni minőségi kábeleket, de a mostaninál biztos, hogy jobb lesz. :U Természetesen használtan, lehetőleg banán dugózva, legalább 2x2m, de nem hátrány, ha hosszabb.
    Amiket néztem az egy Van Damme 268-582-000 kábel Nakamichi ékzáras banánokkal szerelve, illetve egy "Fapaci első generációs hangfalkábel, ami elvileg Belden névre hallgat" (Hirdetést szabad linkelni? Mert ha igen belinkelném őket) Ti mit választanátok a helyemben?

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz krichd1 #75974 üzenetére

    Ez igaz, de pl a bakelitről digitalizált számoknál az a jellegzetes tű sercegés az ikon magasaiból jobban visszajött, mint mondjuk a Concept 8-ból. Egyébként még nincs teljesen kész a rendszer, egy normális DAC illetve kábelek még hátra vannak, kíváncsi leszek azok mennyit változtatnak rajta.
    Tudom, hogy nem ikonhoz való, de jelenleg csak ilyen subom van itthon. Egyenlőre még nem is terveztem a cseréjét, kíváncsi lennék hangban mekkora különbség van a concept és ikon sub között.
    A hirdető szerint a "jobb (minőségi) Nakamichi banánokkal" van szerelve. Nem ismerem ezt a márkát. Van belőle olcsóbb meg drágább verzió vagy ezt a márkát inkább ne?

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #75978 üzenetére

    Eredeti CD lemezeket hallgatok lejátszóval, illetve Pc egy Sound Blaster X-Fi Titanium kártyával. Utóbbinál a hangkártyát szeretném majd egy külső Daccal helyettesíteni, de egyenlőre még nem találtam megfelelőt. Amiket a dacos topikban ajánlottak, azok árban bőven átlépik a keretemet. 50k -nál többet nem szeretnék költeni rá. Néztem diy termékeket is (pl. XMOS, AK4399, PCM1794A), de még nagy erőkkel olvasgatom a külföldi oldalakat ezekkel kapcsolatban.
    Igen, sokan mérgesen néznek, amikor feljön a hifi rendszer mélynyomóval téma. Mivel nekem bejönnek ezek a mai chill nationos zenék és azoknál jól esik egy kis plusz brummogás, ezért volt merszem benne hagyni a rendszerben. :)

    (#75991) bta1: Kis kiegészítés: Concept 8 + Marantz sr 4600 - Az ikon ribbonja után például kevés magas. Az ikont részletesebbnek hallom, a C8 pl. szólónál nagyon szépen kiemeli azt az egy hangszert, viszont a többi a háttérben mint ha el lenne mosódva, nem olyan tiszták. Az tény, hogy az összkép kellemes, órákig el tudnám hallgatni, míg az ikonban a ribbon magas egy idő után bántja a fülemet (de addig az ideig b :Y szott jó). Egyébként nem tudom hogy jutottál ide, az írás lényegi része a csöves(Atc SoundArt v3)+ikon6 és az exposure+ikon6 összehasonlításáról szólt...
    Az őrülten hangos az nálam 12nm -en lármás, a nappaliban 25nm -en tiszta és tényleg hangos. Nem arra akartam kilyukadni, hogy így hallgatok zenét, hanem arra, hogy van tartalék az erősítőben és valószínű a nagyobb falak, illetve elektrosztatikus hangsugárzók se problémák neki. Ahogy azt se írtam, hogy a csöves rosszul szól, hanem azt, hogy nagyon más. A "feszesebb, tehát jobb basszus" történetet az én írásomban olvastad? Csak azért kérdem, mert sehol nem találtam benne ilyet..

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #76000 üzenetére

    Ideiglenesen egy Pioneer DV-575A és egy Marantz DV4610 van erre a célra. Nem mai darabok, ezeket találtam otthon. Mivel inkább a pc alapú lejátszás felé szeretnék elindulni eddig nem is nagyon keresgéltem lejátszót. (Cél egy htpc audiophile linuxxal, de ez még odébb lesz...)
    A dacos topikban egyébként a Denon da300 -at ajánlottak, de az új ára jóval a tervezett határ felett van. Most várok, hátha találok használtat olcsóbban. Esetleg ha tudnál mást szerényebb árban ajánlani azt szívesen fogadnám. :)

    (#75997) krichd1: Igazad van, bár (ne érts félre) remélem minél később jutok el odáig. Én ezzel a rendszerrel néhány évre le szeretném zárni a hifis bizniszeket és csak élvezni a zenét. Szerencsére ezen a téren egyenlőre nem vagyok túl nagy igényű és ezt a mostani rendszer kiszolgálja.

    krichd1 + bta1: Mondjuk arra azért kíváncsi lennék használtan, 200-250 ezerből ti milyen álló hangfalat ajánlanátok, ha az ikon ennyire nem éri meg az árát?

    (#76043) johnywalker: Merész vagy ;]

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Üdv Urak!

    Remélem jó helyen járok.
    Tápkábel vásárláson gondolkodok: egy Isotek Evo3 Initiumom már van az erősítőhöz, de olvastam, hogy sok oldalon ajánlják a Dacot is minőségi tápkábellel használni. Mivel az Initium nekem bevált egy ugyan ilyet gondoltam a Dachoz. Kérdésem lenne, hogy szerintetek elég lenne az Initium vagy a nagy akciózások közepette már megérné a Premier?
    Előre is köszönöm! :R

    Rendszer: Teac ud 501 - Exposure 3010s - Dali Ikon 6

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz Phülöp #80015 üzenetére

    Láttam én is. A Premiert innen rendelném.
    Csak nem tudom melyiket.

    [ Szerkesztve ]

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Exposure 3010S -ről Denon Pma 1520AE vagy Pma 2000AE -re váltás szerintetek milyen irányú lenne? Megérné a csere?

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz kukulec #80305 üzenetére

    Dali Ikonnak és az Exponak túl sok közepe/magasa van így együtt. Ezt szeretném orvosolni, illetve gyakran jó lenne picit igazgatni a hangszínen.

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudja esetleg valaki, hogy a Pioneer A-10 sztereó erősítő Line-out csatlakozóján milyen jelszint megy ki? A beérkező direktben vagy a hangerő szabályzóval szabályozott? (Mélyládára vinném tovább a jelet és még csak szemezgetek az erősítővel)
    A termékleírásban szerepel olyan, hogy "Direkt jelút kapcsoló", tehát kapcsolni lehet, hogy a teljes vagy a szabályozott jel menjen tovább?

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz jube7 #98416 üzenetére

    Köszönöm!
    Hangszóró csatlakozóról is le tudja venni a jelet a láda, de legutóbb, amikor kipróbáltam, a főkapcsoló kapcsolásánál csattantak a front hangszórók, így ezt a megoldást elvetettem.

    "jól összehangolni (hangerő, fázis) nem is olyan egyszerű."
    Ebben teljesen igazad van. Ez a rendszer csak háttérzenének lenne és jól jönne egy kis brummogás a polcsugárzók hangképébe. Semmi komolyabb elvárás nincs felé.

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák