Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz Nemir Ombe #78105 üzenetére

    "mellesleg meg ha túl vékony a kábel a dugóhoz, akkor szokták hosszabban blankolni és a felét visszahajtva rögzíteni"
    Először is egy ilyen gagyi, visszamaradott kábelrögzítést (ilyen nagy furattal és ahhoz mérten apró csavarral) még egy nevesincs gyártónak sem szabadna kiadni a keze közül.
    Másodszor ha ilyen komoly szellemi képességekkel megalkotnak egy ilyen zseniális dugót, akkor az lenne a minimum hogy a nagyközönség elé tárják még a vásárlás előtt, hogy nem 6mm²-es hanem 31mm²-es az alkotásuk vagy csak egyszerűen leírnák hogy a belső átmérő 6,3mm, illetve feltehetnének egy olyan hányingert keltő fotót amilyet én készítettem.
    Harmadszor, mit fog a vásárló gondolni a gyártó további termékeiről miután azzal szembesül, hogy egy a pazar alkotás a legjobb minősítésű a gyártó termékei közül.

    Szerintem ahhoz hogy a dugó azon a rövid hosszon elcsessze amit a hangfalkábel "rendbetesz" nagyon gagyi minőségűnek kell lenni, de elhiszem hogy előfordulhat. Emiatt én is azt vallom hogy ne kockáztassunk és vásároljunk inkább jobbnevű gyártótól, viszont ha már elfogadható minőségű a csatlakozó akkor szerintem semmi értelme nincs kiadni több pénzt a drágábbért.

    A kábelek terén viszont hajthatatlan vagyok, és azt vallom hogy ha már belépő szinten elfogadható fő komponensekkel rendelkezünk, akkor bármilyen továbblépés/lecserélés előtt vásároljunk jó kábeleket (akkor is ha esetleg drágák az addigi rendszerünkhöz mérten). Mert jó kábelek nélkül semmi értelme a fejlesztgetésnek, jó kábelek nélkül soha nem tudjuk meg mit tud a jelenlegi rendszerünk / mi van a jelenlegi rendszerünkben.
    Jó kábelek nélkül lehet hogy egy olyan mókuskerékbe kerülünk, hogy soha nem leszünk elégedettek a rendszerünkkel és mindig csak azon törjük a kobakunkat, mit kellene következőleg cserélni; holott könnyen megeshet hogy csak a kábellel van a gond. És ha nincs is konkrét gond a rendszerünkkel, akkor is javíthat rajta egy jobb kábel.
    Szóval kábel, kábel, kábel ... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák