Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Jimmy8 #64809 üzenetére

    "Azt gondoltam, hogy:
    1. a WDTV LIVE Streamingben lévő DAC-nál csak jobbak lehetnek a linkkelt eszközökben lévők."

    Ez így van, csakhogy nem annyival lesz jobb, mint gondolnád, inkább "éppencsak". Manapság inkább a spórolós megoldások dominálnak, így bizonyos szint alatt sajnos elszomorítóan gyenge a beépített Dac-ok kétcsatornás "képessége".

    A WD-t próbáltam én is nemegyszer és tökéletesen igazad van abban, hogy azzal zenét hallgatni kínszenvedés. Ezzel szemben próbáltam sokféle, jelentősen eltérő értékű Mozivasat és azoknál sem sokkal jobb a helyzet. A jelenlegi NAD T758-as erősítőm mellé is kellett vennem egy Denon DA300-as külső Dac-ot, mert gyalázatos volt a kétcsatornás hangja, pedig 400 ezres listaáron kapható jelenleg.

    Az Xfi HD egyébként egy DAC, amit csak be kell illesztened a láncba a forrás és az erősítő közé. Máris kapsz minimum olyan hangot, amit egy ( szerintem ) 4-600 ezres mozierősítőtől kapnál, sztereóban, két csatornában, HDMI, vagy SPDIF bemenetről etetve. Analóg bemenetről azért ki lehet nyerni tisztességes hangzást, de ehhez szükséges külső DAC.

    Végezetül, hogy miért nem ajánlom az "olcsó" mozivasat, receivert....mert analóg bemenetről sem képes tisztességes hangot kipréselni magából, még akkor sem, ha egy kiemelkedő képességű forrást helyeznél elé, ugyanis nagyon gyenge az elő/végfog minősége is. Pont úgy van tervezve, hogy véletlenül sem szóljon jobban, mint többcsatornás mozihanggal.

    Talán nem túlzok nagyon ha azt mondom, egy bármilyen Videoton/Orion erősítő kenterbe verné ezeket a belépő és közép kategóriás mozivasakat kétcsatornás módban. Azt tapasztaltam, hogy kb. 300e Ft alatt nemigen létezik "jó" sztereó hang egy mozivasnál, de az is csak akkor, ha analóg a forrás ( persze akadnak kivételek, de nem sok ).

    Mindezekkel szemben egy használt, de anno kb. 100-200 ezres sztereó erősítő 100x jobban szól, mint egy modern 300 ezres mozigép, hogy az olcsóbbakat ne is említsem.. :N Elfogadhatatlanul gyengék, fakók, torzak, fa hangúak, dinamikátlanok ezek az "olcsó" vasak, amiket nem sznobizmustól hajtva kritizálok, hanem mert valóban nem ugorják meg a lécet. Nálam.. :)

    Szigorúan saját véleményem és tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák