Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz morzsol #432 üzenetére

    Hááát, a dolog összetett ám nagyon :) :B

    Gimis koromban, a 90es évek elején-közepén (amikor elkezdtem zenét hallgatni mindenféle popcsörömpölés helyett) marhára meg voltam elégedve vele, bár néha akkor is zavart valami...

    Kitérő: Tetszett cimbi ''nagy'' Orion cucca (se260 és hs501), mert úgy ''nagyobb'' volt a hangja - igaz, a tér is, ahova el tudta rakni. Viszont akkoriban még tetszettek a mindenféle bütykölő próbálkozásaink eredményei is (behozta cimbi a szülők hálószobájából a hs280-at is, és mindenféle passziv áramkörökkel szűrt nekik jelet, és igy irtó mesterséges, de akkoriban, gyerekfejjel :) marhára tetsző ''surround''-ot hozott létre rajtuk a ''front'' 501-esek mellé.

    A vége felé elkezdett nemannyira tetszeni, szét is lett szedve :)


    De nem tudtam, hogy nem a rossz elhelyezés miatt van-e (csak a szekrénysor tetején jutott hely a hangszóróknak... panellakás volt egyébként...).
    Általában azért elégedett voltam.

    Utána sok évig csak ritkán jutottam hozzá hogy hallgathassam, a koleszban leginkább a fejhallgató maradt.

    Aztán egy terézvárosi bérház lett az új lakhely, ott először hűdejóvolt.
    Mondjuk itt meg nagyon a sarokban van... a falra felfogatva. De a szoba jóval szimmetrikusabb, mint anno. Pozitiv!

    Ellenben adta magát a rögzités (be nem épitett galéria vas tartói), de cseppet magasan van megint :) Még egy pont, hogy a galérián (mert a szoba 4.40 magas, úgyh van galéria, a galériapadló széle/a korlát és a hangszórók között a távolság kb. 1.5 m), hol kb. térdmagasságban volt a hangszóró, jobb, mint lent, de a galérián elvileg leginkább csak alszunk...

    De itt is ugye néha nem az igazi, bár a galérián elég jó lehetne... Le nem nagyon tudom tenni a padlóra, útban lenne az ajtóknak.

    Aztán nemrég innen elköltöztem (össze a kedvesemmel), a rendszer ott maradt anyuka és kishúg használatára. Amikor ott vagyok, azért használom ;]
    És akkor elégedett vagyok azért általában... nincs elég ott töltött időm hallgatni annyit hogy fárasztóvá váljon a hangja.
    Biztosan jobban előjönne hogy néha ''hiányzik valami'', vagy zavar valami, akár a rossz elhelyezés miatti térérzettel kapcsolatosan, akár más, de ahogyan az elköltözés óta zenét tudok hallgatni, az annyira nem az igazi, hogy állandóan visszasirom az Oriont.
    Mondjuk nem csoda, hiszen gyakorlatilag kis multimédijapécészpikerek jutnak csak manapság. Örülök, ha már relative kultutáltan szól, és valóban hallom a hangszerek zömét, nem pedig csak ''belülről hallom''.

    Szóval visszasirom az Oriont, na.
    Gondolkodom is, hogy valahogy keriteni kéne családom nőtagjainak (ők kevésbé igényesek ezen a téren, ''csak szóljon'') valamit, ezt pedig áttelepiteni hozzám...
    Bár a célszobában, sőt céllakásban sem nagyob tudnék jó helyet neki(k). Mégis, úgy érezném, ha már előbukkan néhány hangszer, már megérte, még ha a térről nem is jön át infó...

    Tovább szinezi a képet, hogy a munkám kapcsán hétközben a cég valamelyik vidéki gyárában dolgozom és ama városban albérlek - jelenleg Kanizsán - félévente vándorlok, legközelebb március elején, és még nem tudom, hova :F No de ezt azért mondtam, mert 1.) itt lenne több időm zenét hallgatni 2.) nemtom hogy lesz a következő helyen, de itt még talán relative jól el is lehetne helyezni a rendszert, csak lenne itt rendszer... :U)

    No de a hosszú, érdektelen kitérő után végülis úgy összegezném, hogy általában elégedett vagyok, bár néha nem. Gondolkodom a cucc áttelepitésén illetőleg egy másik összeállitásán, de nem túl sok rászánható zseton lenne, illetőleg gyakran megriadok a hurcolászás nehézségeitől is.
    Éééééés, mindezeket összevetve, erősen arra hajlok néha, hogy nem biztos hogy a legjobb, de legkényelmesebb lenne hagyni az egészet, avagy venni Huginak egy creative p380-at, Oriont elhozni, üzemeltetni ahogy sikerül, a ''macerásabb'' zenéket pedig, ahol a hiányérzet leggyakrabban előjön, inkább egy bérlettel felfegyverkezve a Zakcsin (zeneakadémián) illetve a megfelelő vendéglátóipari egységben hallgatni...

    Whatever.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz morzsol #432 üzenetére

    ez a hangzas furcsa dolog. joatyam is szivesebben hallgat radiot kozephullamon, mint urh-n. egyszeruen ugyanazt a kossuth-ot jobban szereti kozephullamos hangszerelesben...
    jovo heten megyek es beruhazok par meter utp-be, hogy kiproszaljam. megmondom oszinten, nagyon szeretlnem _hallani_ a kulonbseget, remelem van fulem hozza vagy lesz eleg nagy a valtozas :)
    nekem is kene vennem erositot, szegeny pio-m mar vhogy nem jol szol. ugy erzem h az elmult negy evben fokozatosan veszitett a hangzasabol. persze ez lehet akar a hangfalak miatt is, de oket sajnalnam lecserelni. azt hiszem egy NAD nekem is tetszene, csak szeretnek meghallgatni parat.

Új hozzászólás Aktív témák