Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Bici #38142 üzenetére

    Ilyen konzolom volt, én nem javaslom. izgő-mozgó, instabil. Sokkal jobb eredményt kapsz és olcsóbban, ha lakatossal csináltatsz vastag, merev anyagból egy fix L konzolt, amit a falhoz való tiplikkel stabilan rögzítesz.
    Aztán azokra mehet a hangdoboz tüskékkel elválasztva. Fal és acél közé valami néhány mm vtg. "kissé képlékeny" anyagot is lehet tenni, rezgéscsillapításilag.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • contaxg

    veterán

    válasz Bici #38142 üzenetére

    Nem is merem ezt a dobozt, de egy lábakon álló nagytömegű valamivel jobban járnál. Ha a reflexnyílása hátra néz akkor illene fél, egy méterre elhúzni a hátsó faltól.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bici #38142 üzenetére

    Én voluntarista módon mindig abból indulok, ki, hogy semmilyen körülmények között, semmilyen szobában nem indokolható meg, hogy ne lehetne állványra helyezni a hangdobozokat, ráadásul hatványozottan voluntarista kell legyek ezügyben, ha hátsó basszreflex dobozokról van szó. Ezzel tehát azt akarom jelezni, hogy ezennel teszek én is egy kört, hogy lebeszéljelek a fali konzolos megoldásról, és rábeszéljelek az állványra, nyilván a szoba megfelelő átrendezése mellett. De ha mégis a falikonzol mellett tartasz ki, akkor én is valami komolyabb eszközt tartanék indokoltnak, például a javasolt házilagos megoldást, amelynek meg lehetne az az előnye, hogy ha jó hosszú karrészt tervezel bele, akkor viszonylag távolabb lehet a hangdoboz és annak reflexnyílása a faltól. Szerintem létfontosságú, hogy azt a falrészt, ahol a hangdoboz és a reflexnyílása közel van a falhoz, különösen az oldalfalhoz, minden határon túl megtámogasd hangelnyelő-csillapító eszközökkel, illetve hogy legalább a hátsó faltól minél messzebb legyen felszerelve. De az utóbbi két mondatot csak virtuális feltételes módban írtam, hiszen mint mondtam, a hangdobozt állványra KELL helyezni, semmiféle más megoldás nem engedélyezett, tehát a falikonzol nem csak hogy nem támogatott, de még csak nem is tűrt, hanem tiltott!

Új hozzászólás Aktív témák