Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz W1 #33151 üzenetére

    Szóval ilyen jellegű zenét szeretnél írni, szerkeszteni és ehhez keresel megfelelő hangfalat+erősítőt? (egybe-külön most mindegy) Szerintem ebből az árból felejtős.
    Szerintem ez az a stílus ahova kell egy nyomó is (nekem mondjuk mindenhez kéne :DDD ), de ha nincs is akkor egy olyan jobb hangdobozpár ami meg tud szólalni abban a tartományban is ami ezeknek a zenéknek a lelkét adja tulajdonképp. Nem vagyok szakértő csak laikusként mondom, hogy ennyi pénzből értelmes rendszert sima zenehallgatásra nem lehet kihozni, nemhogy zeneírásra, illetve általad említett "stúdió" szerű célokra.
    Csináltál már ilyet előtte, vagy most szeretnél először?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz W1 #33151 üzenetére

    Nehéz helyzetben vagy, mert nagyon kevés pénzből akarsz venni hangdobozt-erősítőt olyasmire, ami nagyobb igényeket támasztana annál, mint amit ennyi pénzből ki tudnál valamelyest is elégíteni. Mi "hifisták" ugyebár elvileg a használtpiacon történő erősítő+passzív hangdoboz vásárlásra bíztatnánk, de ennyi pénzből az adott célra nem nagyon tudnál normális párost összehozni, legalábbis erősen nyálazgatni kellene a hirdetéseket, hogy valami jó kisüljön a dologból, amihez fontos lenne szélesebbkörű tapasztalat, hogy tudd, mire érdemes felfigyelni. Ezért az egyszerűség kedvéért inkább aktív hangdoboz vásárlását javaslom, vagy újonnan vagy használtan. Ehhez egyébként nagyobb tudást kaphatsz az ezekkel foglalkozó topikban, de szerintem, ha ezt az utat választod, három útelágazás között kell döntened.

    1.; Hangminőség szempontjából a sztereó aktív megoldást tekintve olyasmi dobozok jöhetnének szóba, mint az eclipse által ajánlott M AUDIO Studiophile AV40, vagy például az Alesis M1 Active 320 USB. Ezekkel tudnál leginkább közelíteni a hangminőség kergetése felé, ezek a fajták állnak közelebb az úgymond "stúdiós" vonalhoz, de nem tudnák közvetíteni a számodra szükséges mélyhangokat.
    2.; Maradva a sztereó aktívnál egy olyasmi, mint a Genius SP-HF2020 több mélyet, erőt tudna közvetíteni, de gyengébb (számítógépiesebb") hangminőségben, mint a fenti, "stúdió monitornak" nevezett típusok.
    3.; Áttérsz a 2.1-es megoldásra, választva például a Creative, Logitech, esetleg Edifier márkák keretedbe illő típusaiból. Így kerülnél legközelebb a stílusaidhoz szükséges mélyekhez, de legtávolabb a hangminőségtől.

    Mindhárom megoldásban persze magasabbra mehetsz minőségben, ha használtat vásárolsz, ezekre konkrét hirdetések alapján tudsz rákérdezni, hogy szerintünk megéri-e annyiért. Ha újat veszel, szerintem válassz az 1-es pont típusaiból, illetve más hasonló típusokból, amiket esetleg még a fórumtársak ajánlanak, de ebben az ársávban nagyon szűk a szóba jöhető kínálat, és a "szóba jöhetőek" is alacsony minőségi szintet képviselnek - amellett, hogy mélyhangjaik nincsenek, pedig számodra fontos lenne, hogy legyenek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dorian

    félisten

    válasz W1 #33151 üzenetére

    Ennyi pénzből -de még a többszöröséből sem- lehet olyan rendszert építeni,, ami az ezeknél a zenéknél elengedhetetlen mélyfrekvenciákat normálisan kiadja.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák