Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz djsensore #29603 üzenetére

    Nem az a "helyes" kérdés/válasz, hogy megéri-e, hanem hogy jobb-e annyival, mint a mennyivel többe kerül. Általában az a vélemény, hogy jobb annyival, - belevéve persze a közhelyet, hogy minél feljebb megyünk a minőségben, annál többet kell fizetni egyre kisebb minőségjavulásért. És mint andorra is írja, minél jobb a rendszered többi része, annál jobban meghallod a különbséget, és mint erre válaszolván te is írod, kétes, hogy a rendszeredben most az adott mennyiségű pénzt éppen DAC vásárlásába vagy valamelyik másik rendszerelem vásárlásába érdemes fektetned. Tehát magad is gondolkodsz, hogy arányosan van-e összerakva a rendszered, vagy valamelyik elem nagyon kilóg a sorból.
    Én is csak gondolkodni tudnék, hogy az adott pénzbefektetéssel inkább a HECO Victa 301-esedet vagy a Technics házimozi erősítődet cserélném-e le, vagy megvenném a DAC-ot. Mindazonáltal a rendszered fejlesztését én valószínűleg azzal kezdeném, hogy vennék egy rendes, zenei hangú sztereó erősítőt a házimozis helyett. Ezzel nem az SA-DX 940-et akarom degradálni, az egy korrekt készülék a maga műfajában és árában, de valószínűleg első lépésben annak a lecserélésével nyernéd a legtöbbet. Aztán amikor legközelebb pénzed lesz, lecseréled az (egyébként jó ár/érték arányú) Victa-t egy komolyabb hangdobozra, és akkor utána már lehet egy olyan rendszered, amely jobban meghálálja a hangkártyád DAC-jának lecserélését egy "igazi" DAC-ra. Én így valószínűsítem.

    A "megéri-e" kérdés pedig marad ontológiai és metafizikai. Vajon megéri-e Opel Astra helyett Ferrari Testarossát venni? Vajon megéri-e az Astra kerekeibe a Testarossa fékjét tenni? :)

  • BBéci

    titán

    válasz djsensore #29603 üzenetére

    Szerintem mindenki átsiklott egy rendkívül, sőt, döntően fontos részleten. Az a PC fejhallgató kimenete, amiből szinte kivétel nélkül olyan pocsék hangminőség csalogatható elő, hogy azt egy többmilliós sztereó erősítő sem tudná normálissá varázsolni. USB vagy SPDIF kimenetből kellene kiindulni, addig semmi mást nem szabad változtatni. És ezzel ismét elérkeztünk a DAC-hoz.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák