Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denesdr

    addikt

    válasz bta1 #114204 üzenetére

    Adott a saját rendszeren való tesztelés lehetősége a kompressziós összehasonlítóban.

    [ Szerkesztve ]

  • Gijon

    senior tag

    válasz bta1 #114204 üzenetére

    Hasonlóan gondolom én is, napok óta megy az egymás hátbaveregetése, hogy nincs is különbség a formátumok között, azaz nem hallható. Tanulni vágyóknak van már Audiofül képzés , ráadásul ingyenes. :) Az Amazon, Apple, stb.., Tidal-t nem említem, (MQA az szar), csak hobbiból nyitottak a Hi-res felé, tuti sok a felesleges tárhelyük. Nem mondom, hogy nem kell, mérni + tesztelni, de véleményem szerint semmi nem mér pontosabban, mint a fülünk. Így határozzuk meg, hogy élvezzük-e egy berendezés ábrázolását a zenéről.
    Még soha nem készült olyan eszköz, amely pontosan lemásolja, amit a fülünk hall. És ha valaha is tudnánk ilyet készíteni, akkor kinek a fülét replikálnák? Nem mind ugyanazt halljuk, és nem hallunk sík frekvenciájú válaszadással.
    Ha egy rendszer remekül hangzik, az azért van, mert a fülünk azt mondja, hogy ez a jó nekünk. Nem azért, mert olvasol valahol néhány számot, amit egy olyan helyiségben vett mérésből született, ami soha semmiben nem hasonlított a szobádhoz..., egy mikrofonnal, ami semmiben sem hasonlított a te füleidre (nem a te füledre lett kalibrálva).  Szóval lehet valaminek remek specifikációja, ha nekem a fülem azt mondja, hogy nem jó amit hallok. Ha egy kedvenc előadóm, (kiadó) kiadja a zenéjét magasabb formátumban, akkor valószínüleg azért, mert úgy gondolja, hogy jobb minőséget is szeretne adni.., nem ragozom. Ettől még a kedvencemet meghallgatom bármilyen formátumban, tömörítésben, ettől nem leszek szegényebb, de lehetőség szerint a legjobb formátumot fogom preferálni otthoni környezetben. Egy picit hosszúra sikerült, csak kikivánkozott belőlem..,természetesen szerintem..

Új hozzászólás Aktív témák