Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferike81

    senior tag

    válasz S.O.S. #622 üzenetére

    Szia
    Azt azért elmondom az elején, hogy nem vagyok szakember, csak itthon hegesztgetek, ha valamit kell. Mielőtt gépet vettem volna jól utánaolvastam a dolgoknak, és ezután mentem el két ismerős szakihoz is véleményért. Mindkettő azt mondta, hogy otthoni használatra 160 A bőven elég, ha csak nem akarok hidat hegeszteni a kertben. Valóban. Eddig olyan 5mm falvastagságú vasat is 100A alatt hegesztettem. A Másik amit mondtak (és ezt a forgalmazó is nagyjából megerősítette), hogy a belseje a vezérlése az nagyjából mindegyiknek kínai. Kivéve a nagy márkák, de azok ugye nem a 40 ezres kategóriában vannak. A szomszédom lakatos szakember, vele kipróbáltattam az enyémet, azt mondta, hogy tud mindent ami otthoni használatra kell. Könnyű, megfelelő vastagságú kábelek (bár a test és munkakábel is lehetne hosszabb), és aki tud hegeszteni az szép varratokat tud vele csinálni. Én nem rég használom, de sokkal könnyebb vele dolgozni, mint a régi hetrával. Nekem ilyen gép van, fejpajzs pedig ilyen. A fejpajzsnál fontos, hogy cserélhető legyen a védőplexi, mert ha rápattan a szikra az cserélhető. Valamint nem megy alá a füst. Ez is fontos.

    Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

Új hozzászólás Aktív témák