Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Korlát hegesztéséhez szeretnék venni MIG, vagy inverteres hegesztő gépet.
    A kérdésem az lenne, hogy a kiszemelt gépek közül ti melyiket ajánlanátok, illetve melyik lenne jobb ilyen munkákra.
    Jelenleg 17 folyóméternyi korlátot kellene hegeszteni, illetve később 2darab 4,5 méter hosszút.
    Alapvetően nem ez a tervezett fő tevékenységi kör, max egy évben 2-3 ilyesmi lenne. Viszont muszáj megcsinálni, nem opció, hogy csináltassam mással. Így kénytelen vagyok beruházni saját készülékbe.
    Ha lehet, nem költenék eszement összegeket rá, de muszáj, hogy szép legyen a kivitelezett munka, lehetőleg ne kelljen több száz korlátelemet órákig körbe flexelni, hogy nézzen ki valahogy.. Nem hátrány, ha nem kell fél mázsa revét kiszedegetni a füves udvar talajából, ilyen szempontból jó lenne a MIG. viszont a nagyobb térfogat, a plusz palack raktározási gond is, egy invertert kissebb helyen el lehet rakni, a következő munkáig, ami adott esetben hónapokkal később lesz..
    Plusz gond, hogy a maximum amper, amit ki tudok venni a konektorból , 13 amper..
    Tapasztalat hagyományos trafóval van, elég jelentős, évekkel ezelőtt egy cégnél elg sokat dolgoztam egy dinamós, fixen telepítettel, egy keveset acetilén-oxigén lánghegesztővel illetve otthon pedig egy hagyományos praktikeres trafó volt. Sem inverteressel, sem MIG-el nem dolgoztam még.
    Mivel külföldön élek, sajnos a magyar boltok nem jöhetnek szóba, pedig elég barátságos kínálatuk van.
    Ami szóbajöhet Nagyjából felhasználható összeg magára a gépre kb 200, illetve a kiegészítők kb plusz 50. Ha indokolt, mehet feljebb is, de az már anyagilag jobban fáj, mint szeretném...
    A szóbajöhető boltok: (Helyileg ezek elérhetőek számomra..)
    MachineMart
    Scewfix

    Amit nézegettem, az a screwfixben a 149 es inverter, vagy a 249 es MIG, A machine martban kb bármi, ami a keretbe belefér..
    A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!

    Ui: a mostani munka, amihez kellene : 40x10es laposvas vízszintesen, 40es zártszelvény oszlop, 10es tömör vas kvadrát anyag a pálcák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák