Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz gyáliSanyi #402 üzenetére

    Hello :)

    Csak ugy bele a nagyvilagba:

    Engem ugy tanitott meg a haver heggeszteni, ahogy a nagykonyben megvan irva :DDD adott egy csapagykerget, azt mondta rajzoljak kifliket ra a palcaval. Igy tanultam meg az alapokat. Aztan jott a tobbi, gyakorlas, de rengeteg. Amit lehetett megheggesztettem, sima legegyszerubb trafoval semmi cicoma, csak a munkakabeleket csereltem le 50mm2 KH rezkabelre.
    Aztan az uj helyemen hozzamvagtak egy 200A-os vedogazos heggesztot, es azt mondtak tanulj meg vele heggeszteni. Amire belejotten, fejjel lefele, homoru varratot keszitettem vele 2 kulonbozo vastagsagu 90 fokot bezaro anyag koze. Egyszer elfogyott a vedogaz(Ar+Co2) es elovettem a regi bevonatos elektrodas sima ivheggesztot. Nem tudom magam sem megmondani a mai napig melyik varratot melyik geppel keszitettem! Vagyis aki azt mondja nem lehet ivvel szepen heggeszteni akar egyeniranyito nelkul, az nem mond igazat. Kulonben megprobaltam az autogen heggesztest is, sajnos nem volt sok idom gyakorolni, ugyhogy abban nem sokat tudok segiteni. Viszont a TIG-nek csufolt csodat kiprobaltam, semmi kulonos, egy kicsit fura az elejen, de amint latod mit csinalsz, 5 perc hogy szep varratot csinalj vele.

    Sok gyakorlast es par km varratot kivanok :))

  • #90088192

    törölt tag

    válasz gyáliSanyi #404 üzenetére

    Nekem ilyen volt, es lesz is(valakinek jobban kellett mint nekem sajnos):

    http://www.ebay.com.au/itm/NEW-ROSSI-Welder-Inverter-280-Amp-Welding-Machine-Gas-Gasless-MIG-ARC-Portable-/380698301307?_trksid=p5731.m3795

    Nem egy nagy ugy akar hezagot sem berakni sima Ivvel, csak gyakorlas kerdese, es RENGETEG TURELEM :)

    Tudom draga, de jo volt talan 3X ha hasznaltam mire elvittek...

    Nemreg egy ules aljat kellet megjavitanom ami kb 0.7-0.5 kornyeki lemezbol lehetett, a trafo amit hasznaltam, csak 5 lepcsoben volt szabalyozhato az aramerosseget nezve. Persze MIG es az elotolas folyamatosan szabalyozhato. A legkissebb aramerosseg tul keves volt, az egyel nagyobb meg mar sok...Szerinted? :)
    A nagyobbal vegigheggesztettem az egeszet, ugy hogy atfolyt a varrat a tuloldalram de NEM lukadt ki sehol. A srac akinek csinaltam, karosszerias volt, nagyon regen nem dolgozott mar benne. Na az meg nezet csak, hogy ilyet is lehet, mert neki meg csak langgal volt meg a vizsgaja kb a 80-as evekben szerezte.
    Vagyis amit mondani akarok, ha 1-es lemez es alattit akarsz heggesztei, nem lehetetlen akar ivvel megcsinalni, de ODA mar igen csak ugyes kez kell, ha meg zartszelvenyt tolsz ejjel nappal akkor majdnem mindegy, a fuggoleges varratoknal vagy csak gondba meg ami fejjel lefele van. Ha ilyen nincs akkor akkor egy egyszeru inverteres sima MMA-val elvan az ember.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz gyáliSanyi #409 üzenetére

    A vegszo :) : ha valamit ossze akar rakni rendesen az ember azt erdemes heggeszteni. Azt meg be kell elotte gyakorolni, meg tudni kell mit csinal az ember borja :) , mert az nem heggesztes hogy odataknyolunk valamit, valami feluletre azt jol nez ki :( . :))

Új hozzászólás Aktív témák