Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makos0078

    tag

    válasz st6969 #1731 üzenetére

    Bocsi, ha én írtam rosszul, annyira nem vagyok képben...
    Fejlemények nálam:
    Elhoztam az 5 kilós huzalt Miskolcról. Ami kapásból nem tetszik (de remélem, nem okoz gondot), hogy nem vákuumos csomagolásban van, hanem csak valami átlátszó (nem légzáró) zsugor fóliában, ami "gyárilag" is tele van tűszúrásnyi lyukakkal. A huzal rézbevonatán vannak alig látható "pörsenések". Elég valószínű, hogy szállítás, raktározás közben ez már bepárásodott belül. Tényleg alig látszik, de pár mm-es sötétebb foltok vannak helyenként a rézbevonatán. Remélem, belül nem lesz már, vagy nem lesz durvább. Az áttekeréssel még nem foglalkoztam. Ja, a huzaldobon 2013-as gyártási dátum van. 😁 De talán 2021-es a huzal maga. Nem az Amazonon látható legújabb design csomagolása, de kit zavar.
    Talált dolgokból összeraktam a gázcsövet is. Nagy sokára egy régi levegős szerszámon találtam egy olyan menetes csatit, ami belemegy az akváriumi reduktorba. Tehát nem kell kényszerből rajta hagynom a mágnesszelepet. A kezeim szétmentek, mire a (forró vízben melegített) csővégeket felnyomkodtam a helyükre. Viszont bilincs nem kell, a képen látható tákolmány másfél óráig tartotta a 3 bar nyomást. A szabad vége megy majd a gépre, és ott akkor gyorscsatival oldható. Van benne egy indokolatlan toldás, de ekkora csődarabokat találtam. 😆
    Közben kitaláltam, hogy kézi átfolyásmérőt se veszek. Ugye ez azért kéne, mert nincs l/min osztás a redoktoron. Majd felfújok egy zacskót, stopperolok, mérek, és számolok. 😁 Csak egyszer kell megmérnem úgyis. Az 1000 Ft körüli átfolyásmérők állítólag nem pontosak.
    Várom a tavaszt. 😉


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák