Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bati1989

    csendes tag

    Hello mindenkinek!

    Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy winchestert, amit második winchesterként szeretnék használni pusztán adattárolásra!Ami eddig is benne volt az egy SATA-s 160 GB-s Hitachi, amit most vettem mellé az egy SATA-s 500 GB-s Hitachi. Nem igazán vagyok otthon a témában bocsi ha hülye a kérdésem!Szóval megfogom beraktam az újat, BIOS-ban a boot beállításoknál a winchester prioritásnál beállítottam a régit elsődlegesnek amin a rendszer is van..!Szépen bootol a gép, elkezd tölteni az XP és újra indul..! :W Ez mitől lehet?Lehet nagy az alaplapomnak az 500 GB egyben?Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!

    Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

  • bati1989

    csendes tag

    válasz Kernel #9038 üzenetére

    Megnéztem, SATA 2-re dugtam.

    Képet belinkelek!Az elsőn az látszik, ahogy beállítottam a HDD prioritást!
    A másodikon pedig az, hogy amikor be bootolok az xp lemezről akkor is látja rendesen őket.

    http://kepfeltoltes.hu/view/090210/K_p119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    http://kepfeltoltes.hu/view/090210/K_p120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Ez pedig az alaplapom!

    http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_overview.aspx?id=en-us0000008

    Előre is kössz mindent!Bocsánat h ilyen későn reagáltam, de nem nagyon votl időm!

    Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

  • bati1989

    csendes tag

    Suliban vagyok nem tudok most próbálkozni, de az alaplapom papírja szerint a rendszer a sata1 portban van a másik a sata2 portban. Ami még megfordult a fejemben az, az hogy a rendszer (160GB-s) SATA a másik SATA 2, de ha jól tudom akkor csak sebességbeli eltérés van a kettő közt...!Ez tudomásom szerint nem lehet probléma! :F

    Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

  • bati1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Problémám a következő: egyszer csak újra indult a gépem, azóta folyamatosan újra indul. Kék háttérrel kiírta, hogy a Windows leállt a számítógépe védelmében és valami ntfs.sys fájllal van a baj a többi meg ilyen kódok. Xp-t használok mert elég régi a gép. Maga a vinyó egy 160-as Seageta és nem SATA még. Gondoltam újra rakom. Be bootoltam a telepítőről, hardver kiépítés vizsgálata stb. addig oké, aztán amikor be kéne jönnie, hogy milyen meghajtókat lát benne, ugye amikor formázni tudnám akkor újra indul és megint ez az üzenet. Valami ötlet a HDD megmentésére? Mert ha nem muszály nem cserélném le. Különféle boot lemezekről próbáltam bebootolni de az meg azért nem sikerült mert régi a gép és nagy nehezen kiderítettem, hogy a biosa nem ismeri azokat a boot fájlokat amiket azok a lemezek használtak.
    Segítésgetek előre is köszönöm.

    Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

  • bati1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérdésem a következő lenne. Egyik ismerősöm leöntötte a laptopját, ami ezután bekapcsolt, viszont nem adott ki semmi képet. A merevlemezén létfontosságú céges adatok vannak. A tanácsomra vásárolt egy Sata-s 2,5'-ös rack-et amibe beraktuk a merevlemezt. Ez elvileg működik is. Csak két felhasználója volt, egy amit privát dolgokra használt, egy amit cégesekre. Viszont most a User mappában csak a privát felhasználó fiókját találjuk. A másikat nem írja. Valami ötlet? Hova tűnhetett? Hogyan lehet onnan kinyerni az adatokat? Ja és Win7 volt rajta.

    Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

Új hozzászólás Aktív témák