Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Per Degaton

    tag

    válasz Pazolini #40215 üzenetére

    "AHCI-n vagy vagy IDE-emuláción? Talán(!) ezek a nagy kapacitású cuccok már AHCI-módra vannak optimalizálva. De ez csak tipp"

    AHCI-t nem találtam a BIOS-ban sehol, hogy lehetne állítani, vagy legalábbis nem így hívják. De ami ezzel kapcsolatos lehet azt próbáltam már átállítani, de nem volt eredménye. És mindenhol azt írják, hogy AHCI csak akkor kell a 4TB-hez, ha arról akarok boot-olni.

    "Nem lehet, hogy újraindításnál a redet teszi meg bootszekvencia 1ső tagjának?"

    Nem tudom, hogy megteszi-e a elsőnek, mert mikor fel van csatlakoztatva, akkor nem jut el a gép a BIOS-ig, amikor meg nincs, akkor ugyebár nem látom és nem tudom állítani :D (De mivel az utolsó SATA portra raktam ez nem valószínű.)

    Nem a "0"-ás porton van, hanem az utolsón, de próbáltam már az összesen.

    "További ötletek:
    - particionáló sw a win7 helyett (bár az nem szokott xarakodni, végzi a dolgát)
    - 2-2TB-s partíciók létrehozása
    - bootolás után csatolni fel a redet (mintha külső lenne) - ehhez mindenképpen kell az AHCI-beállítás; s aztán újraindítani."

    - haveromnál Win8-cal partícionáltam és azzal is ugyanezt csinálja, nem hiszem hogy ez a gond, de lehet, hogy megpróbálom valami mással
    - 2TB-s partíciók meg jó ötlet, ezt megpróbálom majd, akár nem GPT módban is :)
    - ez a hot plug meg nem megy nálam valamiért, pedig elvileg támogatja az alaplap...

    Igazság szerint kéne venni egy új gépet, de nem fűlik hozzá a fogam, mert amúgy amire nekem kell arra teljesen megfelel a mostani is, ezt a gikszert kivéve...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák