Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackdog

    csendes tag

    válasz Imco #23487 üzenetére

    Köszi, így már értem, amit írtál.
    Persze, szerintem sem jó a HDD-t nem hűteni, emiatt is kérdeztem, hogy valakinek van-e ilyen tapasztalata.
    Hogy állva mennyire jó vagy nem, arról olvastam egy írást valahol: Elvileg a sok fektetett asztali gépekben is a vinyók állítva a hosszabbik élükön működtek, éveken át semmi gond nem volt. Nekem is az első 386-osom, majd a 486-osom is ilyen házban volt. Ebben az írásban azt olvastam, hogy ez azért sem jelenthet problémát mert a csapágyazás és az olvasó mechanikának tök mindegy, hogy melyik élére van állítva. Egyetelenegy pozíció van, ami nem használ egy vinyónak: a fektetett fejjel lefelé pozíció. Ezt csak megerősíteni tudom, ugyanis nekem is volt egy ilyen hdd-m, egész egyszerűen a csavarozás miatt nem fért be máshogyan a házba, ezért lappal lefelé csavaroztam be. Kb. 2 évet bírt folyamatosan, majd egyik reggel nem felelt a szerver. Odamentem, hogy megnézzem és hallottam is ahogy "kerreg" a vinyó, valószínűleg az olvasómechanika nem találta a megfelelő szektort. Rimánkodtam, hogy már megint egy hónapja csináltam backup-ot. Azért fogtam kiszedtem, és rákötöttem egy másik gépre, miközben normál pózban az asztalon feküdt, ekkor röhögve elindult. Tesztelgettem, de mivel semmi hibát nem észleltem, ezért visszaraktam (persze megint felfordítva). Megint nem ment. Kiszereltem és miközben elkezdtem a tápra gyanakodni, a vinyót az asztalon fekve hagytam, de ugyanabban a szerverbe kötve. El is indult. Na ekkor jöttem rá, hogy ez számít.

Új hozzászólás Aktív témák