Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz McCartman #14927 üzenetére

    Nem csak a bitráta számít, ez csak egy változó a sok közül. De nyilván a legnagyobb súlyú az egyenletben. Általában azonos egyéb paraméterek mellett a bitráta növekedése egyre jobb eredményt ér el, de ez a minőség egyre lassulva növekszik a bitrátával. Elég magas bitráta mellett már nem látsz különbséget, sőt "veszteségmentes" tömörítés érhető el. A remux azt jelenti, hogy az eredeti anyag nem volt újratömörítve, csak bizonyos sávok lettek eltávolítva, illetve elemek (menü, trailerek, extrák, stb).

  • iMaverick

    addikt

    válasz McCartman #14927 üzenetére

    Azért az 184GB-os verzió már bőven a baromság kategória... Szerintem a releaser csapatok manapság átestek a ló túlsó oldalára ezzel a minőséghajkurászással! Akinek ennyire a minőség kell, az szedje le a BD verziót... Ott szokott lenni a 25GB-s és általában az 50-es is. Hócipőm kivan, amikor jönnek ilyen 1,5 órás filmek, nemegyszer vígjáték (!), és 12-13GB... OK, hogy 1080p, de könyörgöm, nem atomrobbanás van a filmben! Meg UFO-k bombázzák a Fehér Házat...

    Pl. az Avatar extended verziónál (4 óra!) én sem rinyáltam, hogy 22GB-os volt az MKV...

    HoReSz1975: sajnos ezekben a TV-kben eléggé háklis a dekódoló egység. Itt melóhelyre is vett a főnökség egy TV, persze "prezentációs" céllal... Naná hogy nem kérdeztek meg, így elszalajtották az egyik kollégát, hogy vegyen valami "korrekt" kis tevét... Na vett is egy ilyen beépített lejátszós, LED-es 40"-os Samu-t. Valami 300eFt volt. Persze a fele tudás nincs kihasználva, de nem baj... Namost nézegettem, hogy mivel kompatibilis a lejátszó és nagyon hasonló a Te TV-d táblázatához... L5.1 eleve kivan csukva. A L4.1-et meg atomszigorúan betartatja...

    Ezzel a filmkódolással több baj van (nem rég még én is ezzel bohóckodtam):
    - hosszú órákat cseszel el vele...
    - a minőség pár helyen láthatóan romlani fog
    - külön dühítő, amikor pár héttel később mégiscsak meglátsz a neten egy olyan verziót, amit csak lejátszott volna a TV-d mindenféle varázslás nélkül...

    szerk: nekem annyival volt könnyebb a dolgom, hogy HTPC-ről nézem a filmeket: lecseréltem az Ati HD3450-met egy HD5450-re és azóta minden film megy rezzenéstelenül. (Természetesen a szélesebb körű DXVA támogatás miatt.)

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • stevve

    nagyúr

    válasz McCartman #14927 üzenetére

    WonderCSaboék már minent elmondtak, én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem bőven jó a 6800 Kbps verzió is. Igazából egy köztes 9000 Kbps verziót javasolnék leginkább, de a 6800 sem lesz csalódás.Én is hasonlóban néztem végig a sorozatot. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák