Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phoenix_187

    lelkes újonc

    válasz Joshi #29398 üzenetére

    Sehol nem írtam a HDR10 támogatást. HDR Redy , erre mondtam, hogy szerintem csak marketing HDR. Nemtudom ez mit takar, nem a HDR miatt vettem.

    A feketéje lehet, hogy messze van a jótól, de nekem ígyis látványosan jobb mint az előző ( LV27F390 ), még a HDMI feketéje is. Lehet, hogy téves a feltételezésem, de nekem úgy tűnt, mintha azért lenne olyan bevilágított csúnya, mert ívelt a kijelző, és nem homogén a bevilágítás a hajlítás miatt.
    Mivel már segítettetek leszűrni, hogy a DP kábelt felejtsem el, már előrébb vagyok 1 lépéssel, hogy a HDMI-portos átvitelt kell valahogy bekalibrálnom. Ezen dolgozom most. Esetleg ha tudsz valami jó kalibráló progit kezdőknek külön mérőműszerek nélkül, azt megköszönöm.

    Nemmondtam, hogy értek hozzá .... sőt most kezdek rájönni mennyire nemértek hozzá. Visszaolvasgattam a topikot - más topikokat is - és a felét se értettem a leírtaknak. MPC-HC-vel már találkoztam, de például a MadVR-ről mégcsak nem is hallottam. A beállításairól nem is beszélve. De azzal nem jutok előrébb ha a tényeket sorolod.
    27"-osat akartam, és mivel nem gémerkedem ezért a 144Hz nem volt szempont. Főleg hogy nemtudom a laptopos videókártya bírta-e volna tartósan. Ezért inkább a nagyobb felbontás mellett döntöttem. IPS panelre meg nem volt pénzem. Ráadásul túl sok helyen olvastam, hogy az olcsó IPS-ek nél jobb egy TN.

    Egyébként megvagyok elégedve vele, de sokminden van ami viszont nemtetszik. Nekem szempont volt a hangszóró, de ez sajnos a "kalap sz@r" kategória. A telefonom szebben szól kihangosítva mint a monitor. Ami viszont a legjobban fáj, hogy 2016-ban jött ki hozzá driver, tehát szerintem simán 2015-ös a monitor, ergo vettem egy öreg monitort .... :( .... ráadásul 2018-as gyártmány... ettől még működhet évekig hibamentesen is akár. No mind1, valahogy be kell kalibrálnom.

    @Joshi (29401) :
    Nemtöltök fel képeket, mert nem sikerül rendesen érzékeletenem a különbséget ahogy én látom. A lényeg, hogy Megy a HDR a HDMI kábelen keresztül, MPC-HC+MadVR és vannak színek rendesen.
    Feltételezem ha a monitor mellé tennék egy valódi HDR10 képes Monitort vagy TV-t - nedjisten OLED-es lenne - lehet hanyattesnék a különbségtől. Szóval inkább úgymondom :
    -ha kikapcsolom a monitoron a HDR módot lejátszás közben akkor kifakul a kép, és elvesznek a színek.... :))

    ( ...nem erőltetem, csak most az elején :DD , viszont a színhelyességgel valamit kezdenem kell! )

    [ Szerkesztve ]

    - Nem-Nem Tündérke, a kívánság az kívánság! .... Térdelj csak le szépen!

Új hozzászólás Aktív témák