Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Saccra harminc éves Lehel fagyasztóládához (négycsillagos, három kosár+mélyfagyasztós...) lehet még szerezni ajtógumit? Mit lehet tudni ezek hőszigeteléséről, tényleg annyira rosszak, mint azt a propaganda mondja és megéri valami új típusra cserélni, vagy ez csak kamu és több tíz év lenne a megtérülés? Köszönöm az infót :R

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #22282 üzenetére

    Találtam egyet vaterán: tökugyanilyen :U Szóval ehhez szeretnék ajtógumit, hátha jobb lenne a hatásfoka, így kb. 30 év után már kiérdemli :U

  • spidersoft

    senior tag

    válasz VIPowER #22288 üzenetére

    Kösz a tippet! :R A helyi electrolux/stb. szervizben mondták, hogy ne is mondjam tovább, már a héten is kereste valaki (ezek szerint a miénken kívül dohog még legalább egy harmincéves láda valahol a környéken:D), nincs ilyesmijük hozzá (pedig amennyire tudom, ugyanezt a hűtőt kisebb műanyagelem ráncfelvarrást követően Zanussi Lehel néven még gyártották egy darabig). Hívtam az Orczyt, hallgattam a muzsikát vagy öt percig, aztán ráúntam... gondoltam írok nekik facebookon (amire később válaszoltak is). Ami nagyon meglepett, hogy *visszahívtak*, hogy volt egy nem fogadott hívásuk! Hát én még ilyet webshoptól nem éltem... :C Leegyeztettük a méreteket, és megrendeltem az ajtógumit (ők is kifogytak, épp rendelés alatt van náluk, majd küldik, ha beérkezik, de legalább úgy néz ki, hogy lesz).

    Újabb kérdés :D Összeszedtem a bátorságom (és a pénzem), és pár éve vettem egy belépő Miele mosógépet (W3164). Nem egy olcsó eresztés, de szempont volt az egyszerű működés, a nem agyoncsicsázott gép, illetve a tartósság. Azon az elven indultam neki a dolognak, hogy anno egy Energomat is fél éves melós fizetés volt. Viszont előjött egy problémája. Igazából nem zavar, de hátha valami bajt jelez előre, így inkább megkérdezném: a (szemből nézve) bal hátsó dob felfüggesztő rugó zörög, olyan hangja van, mintha kézzel pengetném. A jelenség minden centrifugálási ciklus *végén* jelentkezik, amikor a dob már lassul. Nem függ a centrifugálás sebességétől, a ruhamennyiségtől vagy a vízhőfoktól, de a mosási ciklus hosszától se. Ha a sasszéhoz szorítom egy csavarhúzóval a rugó felső fülét, akkor nem zörög, tehát a fenti lemez-rugó kapcsolatnál lesz valami hiba. Nem zavar, legalább hallom, ha végzett :D Valakinek ötlet? Valami kezdi megadni magát, vagy hadd zörögjön? :R

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Csabroncka #22338 üzenetére

    A mosógépek vízszintben vannak, máskülönben hajlamosak mozogni, eltáncolni (nem biztos, hogy azért áll görbén, mert görbén áll, lehet, hogy azért, mert egyik láb nincs eléggé kitekerve és vetemedik a kasznija, emiatt elmegy az egész cucc rombuszba. Ez azt eredményezi, hogy lesznek rajta függőleges élek, meg nem függőlegesek is... több helyen kell mérni). A hűtőszekrényt szeretem egy kicsikét hátrafelé lejtetni (épp annyit, hogy szemmel még ne tűnjön fel), mert úgy biztosabban csukódik az ajtaja. Viszont a gáztűzhellyel bajban voltam -- végül úgy döntöttem, hogy ne a sütő folyjon tele csirkezsírral, sokkal könnyebb takarítani fent, a rózsák között, ugyanis ennél a készüléknél a sütőfelületeket illetve olyan nem létezik, hogy párhuzamos :D A behelyezett tepsi kb. 1-1.5°-ot zár be a tetejére tett fazékkal (ha a fazékban/bármiben, amit fentre teszek a víz vízszintes, akkor lent kb. 1cm-t lejt tepsiszélességben), ami szerintem bődületesen sok, de mindegy, ez már ilyen :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz F_Zolee #22347 üzenetére

    Lakik benne valami (baktériumok): a telep felduzzad, eltömve vele a járatot. Ha kipakolod a hűtőt, érdemes lehet áthypózni a csövet... A motor fölött szokott lenni egy párologtató tálca, a víz oda csorog le egy csövön. A cső végét kiszabadítod, és egy vödörbe irányítod, felülről megpiszkálod a járatot, hogy legyen némi átfolyás. Kerítesz egy domestosos vagy hasonló, csőrös flakont, jó meleg vízzel átmosod a csövet (alul, ugye, vödörbe megy, szóval nyugodtan lehet tolni neki több litert), ezt követően domestosszal (vagy pl. teszkós hasonló hypós cuccal) fertőtleníted a csövet, aztán kicsit később meleg vízzel kimosod belőle a szert meg azt, amit még kiirtott belőle. Nekem ez a módszer vált be... Amúgy a járatba gyárilag szoktak tenni egy piszkálót, ami kettős feladatot lát el: egy az, hogy lehet vele lökdösni, ha beszűkülne a járat, másik meg, hogy nem enged nagyobb dolgokat belepottyanni a csőbe -- az is lehet, hogy nálad valami kajadarab beleesett és az dagadt bele. Ha lejjebb van dugulás, amit nem tudsz felülről elérni, akkor csak valami lágy, hajlékony dologgal érdemes belepiszkálni a csőbe, hogy a gégecsövet ne tedd tönkre, pl. fűnyíródamillal. Ha már úgyis arra van dolgod, a buli végén érdemes a motor tetején lévő tálcát is átmosni. Ilyen alkalmakkor én át szoktam mosni a komplett hűtőteret: mosószeres mosáson felül át szoktam törölni hypós ronggyal a készülék belsejét, fiókokat, polcokat, ajtót is, bár a hypózást műanyagoknál nem mindenki javasolja...

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Most telt be a pohár a hűtőszekrényünkkel... Egy Whirlpool ARC 5554-ről van szó. Szeretnék venni egy új gépet, de előtte informálódnék, mert nem szeretnék újra belefutni egy efféle vacakba. A problémám a következő vele: időnként *visszaolvasztja* a termékeket. Többször nyúltam már rá húsra a fagyasztóban, aminek a külső egymillimétere puha volt, több doboz fagyit gallyravágott (a fagyi összeesik pillecukor-szerű ragacsos szivaccsá, a fölötte lévő teret meg hó tölti ki -- mindezt gyárilag lefóliázott dobozos jégkrémmel, de ezt a viccet megcsinálja tésztás dolgokkal is, pl. baguette vagy efféle). Bónusz probléma, hogy a fenti, nem fagyasztós rekeszben elég nagy hiszterézissel változik a hőmérséklet, +2..+9°C között mérem anyám inzulinjai között (a zöldséges rekeszben vannak). A fagyasztó 1-2 naponta van kinyitva, a hűtő meg napi max. 4-5x, szóval nem jár a kilincs kézről kézre, szerintem ez még nem sok...

    Mit javasoltok, vásárlásnál mit nézzek, hogy ne fussak bele hasonlóan bizonytalan készülékbe? Új készüléknél honnan deríthető ki egyszerűen a beltér? Literben adják meg, ami kábé semmit nem mond -- belső XYZ méret volna a mérvadó, mert nagyon nem mindegy, hogy mekkora egy polc felülete.

    Esetleg egy side-by-side stabilabb választás lenne? Ha nem muszáj, nem vennék ilyet, mert ahol pártíz éve meg van szokva a hűtő, ott max. 80cm széles valami fér el... azok meg vagy nagyobbak, vagy már ránézésre is keskeny a polc bennük. A jelenlegitől kisebb gépet semmiképp nem akarok venni (néha még ebben is megy a tetris, hogy elférjen minden. Persze a biztosabb működésért lehetne találni másik helyet, ha úgy van...

    Köszönöm előre is a segítséget :R

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Zola007 #28217 üzenetére

    Nekem nem az a bajom, hogy mindenhol más a hőmérséklet, hanem az, hogy ugyanott is szór 2-9°C között :D Meg hogy megolvasztgat mindent a fagyasztójában... néha rendesen meleg az ajtaja.

    Inverterest, úgy látom, egyedül az LG gyárt. (legalábbis edigitalnál lehet rá szűrni, mást nem adott ki). Nincs valami ötleted, hogy más gyártóknál mi jelenti ugyanezt? :DDD

  • spidersoft

    senior tag

    válasz attiati #28225 üzenetére

    egyrészt az egy szűrő is, ami a nagyobb darabokat nem engedi be a lyukba, másrészt így mindig kéznél van... arra szolgál, hogy a hátul lefelé menő gégecső felső, meredeken kanyarodó szakaszát ki lehet vele kotorni. néhány hónap alatt nyálkás baktériumtelep ver tanyát a csőben, ami hamar duguláshoz vezetne -- ezzel meg lehet őket bolygatni, és lejjebb lehet szuszakolni a dzsuvát... amúgy évente egy-két alkalommal, amikor már kéri a hűtő a belső tisztítást (használattól függően, nyilván) én elhúzom a hűtőt, a motorról leveszem a párologtató tartályt és kimosom, a gégecső alsó végét kiszabadítom és belelógatom egy vederbe, és felülről, ahogy mosom a belsejét, bő vízzel megkínálom a lyukat (jó meleg, de nem forró két litert lecsurgatok rajta, aztán a cső alját ledugózom, kap egy deci hipót és felöntöm vízzel, majd fél óra múlva leengedem a vederbe és megint vagy két liter hideg vízzel szépen átöblítem. mindez nyilván a vederbe csurog le... igen randa redvát szokott kihozni. a tartályt is hipózni szoktam. ami fontos, hogy a hátfalhoz, különösképp a pöcökhöz vezető árokhoz lehetőleg semmi ne érjen hozzá (ételtároló edény, felvágott papírja, szalámi csücske, stb), mert az levezeti onnan a vizet, ami egy az, hogy eláztatja az érintett kaját, másik meg, hogy becsurog a hűtőbe, és hajlamos takaros tavacskát képezni a fiókok alatt...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #28223 üzenetére

    Gyárt még valaki az LG-n kívül inverteres vezérlésű hűtőt?... az AEG-electrolux-zanussi vonalat nézve, náluk nincs efféle... vagy csak máshogy hívják? Továbbra is hűtőt keresek, ami nem olvasztgatja ki a mélyhűtött kaját, és nem csinál néha meleget a hűtőtérben is (inzulin miatt fontos lenne a megbízhatóbb hőmérséklet). Zola007 tanácsa alapján az inverteres és nofrost kiadásokat keresem, de eddig még csak az LG-nél találtam ilyet.

    A lentebbi ciklonos porleválasztó mennyit segítene a szűrő tisztántartásában, képes a könnyű, porcica-jellegű port is leválasztani, vagy csak a fajsúlyosabb homok-szerűt? A porszívónknak elég nagy gyomra van (nem mértem még, de 20 liternyi kosz biztos elfér benne anélkül, hogy a szűrőt/csövet elérné), szóval nem ez a szempont -- az inkább bajom, hogy a por a szűrőn kifilcesedve idővel csökkenti a szívóteljesítményt, és elég macerás róla lekefélgetni.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Zola007 #28513 üzenetére

    A képekről nem egyértelmű: a samsungokban mennyire pakolhatók a polcok, főleg a fióksínes polc? jó dolognak tűnik, lévén nem kell a polc fölött hagyni egy karvastagságú helyet, hogy lehessen turkálni a hátsó cuccokért is, de olyan, mintha az fix helyen lenne (a felsőnél látok két pozíciót), és ránézésre alá nem fér be egy nagyobb fazék.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz K Norbi #28582 üzenetére

    hűtőben a LED-es világítást úgy tudom elképzelni, hogy végigfut a LED szalag a polcok elejénél függőlegesen, egy takaróperem mögött... valahol már láttam ilyet, kézenfekvő és elég filléres -- azt hittem, hogy ez már eléggé elterjedt lett, de ahogy nézegetem a hűtőket, egy ilyet se láttam :D szembe nem vakít, de minden polcra bevilágít. ha csak felülre be van csavarva a normál körte helyett, az ugyanúgy hülyeség, csak kevesebb wattot termelünk be a szekrénybe. utólag biztonságosan nem lehet beletákolni ilyet? :D mármint milyen ragasztó fog a folyton párás-fagyos-olvadó műanyagon, vezetékekkel mi legyen, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Csabroncka #28514 üzenetére

    "Nem tudom ki hogy reklámozza, de szerintem az összes A++ gép már inverteres kompresszorral szerelt (nem lehet másként ezt az energiahatékonyságot elérni)" -- nem tudom, hogy mennyire szabad ezt itt megosztani, lévén privát üzenet volt, de szerintem hasznos infó lehet:

    én:
    Üdvözletem! Szabadon álló alulfagyasztós hűtőszekrény vásárlása előtt állok, de mindenképp no frost-os, és inverteres vezérlésű gépre lenne szükségem. Hogy mely gépek ilyenek, erre egyértelmű jelölést a markabolt.hu nem tesz -- tudna segíteni, hogy mely funkciókat kell keresnem az adatlapon, ami egyértelműsíti, hogy a készülékben fordulatszám szabályozott kompresszormotor/motorvezérlés van? Köszönöm a segítségét!

    Márkabolt.hu
    Kedves Péter!
    Kínálatunkban nincs inverter motoros hűtőszekrény.
    üdvözlettel
    markabolt.hu

    ...az elux/aeg vonal méretei, polcelrendezése tetszik a legjobban, illetve a hazai gyártás következményeképp annak érzem a legbiztosabban a szervizelhetőségét/alkatrészellátottságát, csak kár, hogy pont egy ilyen fontos fícsört nem tud...

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz peppe79 #28631 üzenetére

    Zola007 írta, hogy a no frostra és erre van szükség a stabil hőmérséklethez. Végülis logikus: ez légkeringetést (mindenhol hasonló hőfok) és hűtőközeg áramlási sebesség szabályozást (így lehetőséget a szűkebb hiszterézisre -- lassabb sebességen mehet, ami kisebb mértékű hűtést eredményez, ugyanehhez állandóan kapcsolgatni kellene a normál sebességű kompresszort) jelenthet. Pl. ezzel szemezek -- az áron kívül van valami hátulütője egy normáltól szélesebb szekrénynek? A mostani 210 literes, és elég sokat kell benne tetrisezni, főleg, ha a bevásárlás és a főzés találkozik... 2m magasat meg nem akarok, ezt is nehezen érjük fel.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz peppe79 #28648 üzenetére

    Csokit eszembe nem jutna hűtőbe tenni, olyan lesz, ha nagyon hideg, mint a pala... ott a kamra, ahol ehhez elég hűvös van kánikulában is. Zöldséget szintúgy nem teszek a hűtőbe, a friss nyári zöldségből olyan semmit csinál, mintha ősszel a fagy elől menekítettem volna a kényszerérett maradék termést... tojást se (ha a gyári pecsétet (igen, azt...) nem mosod le róla azonnal, hogy behoztad, mer hűdeundi, akkor 1-2 hónapot is simán eláll szobahőmérsékleten -- takarítani elég felhasználás előtt). Vaj úgyszint eláll pár hetet (egy hónapot is) szobahőmérsékleten, és úgy ráadásnak kenhető is marad... elvileg a sajtnak sem kéne megromlania, lévén az is a "hogyan tegyünk el ezt a temérdek tejet, hogy ne romoljon meg"-kísérletezés eredménye, de a sajtot én hűtőben szoktam tartani... ami hajlamos penészedésre (leginkább a trappista ilyen), azt pár nap szikkadás után tányérra teszem és bedörzsölöm sóval. Ez részint kihúzza a nedvességet belőle, részint egy sós kérget képez rajta, és jóval nehezebben penészedik. Persze nem az üvegpolcon tárolva...

    Egyrészt az inzulin miatt kellene nálunk is egy pontosabb hűtő, és igen, 2-8°C-ot ír a miénk is :) No, ezt nem tudja a hagyományos hűtő tartani. Tanácsot kértem a fórumon, és azt kaptam, hogy a no frostot meg az invertert kerestem, és ezt megfogadva azt is kerestem. Ha az inverter mégsem fontos, akkor az csak jó, mert bővíti a palettát illetve egyszerűsíti a vezérlést, kevesebb minden tud benne elhasalni.

    Ne vedd sértésnek, de erre kérnék megerősítést mástól is: több vélemény, tapasztalat csak közelebb visz kiismerni a témát. :R

    (#28675) M43g: a hőpuffer ötlet kiváló, de az inzulin csak az egyik probléma -- a fagyasztó is elég furán viselkedik: időnként valamiért fűt (megolvasztja a húsok tetejét, idővel összerogyasztja a lefóliázott jégkrémet, stb). Úgy fűt, hogy a jég nem megy le a rácsokról, de valamitől mégis meleg lesz benne... Ez egy elég hülye dolog :D Remélem ha veszek valami új gépet, akkor az nem fog ilyen hülyeséget csinálni...

    Amúgy a szeletelt felvágottakban maga a csomagolás teszi a legnagyobb kárt: ezekben a modern nejlonos papírokban befülled bármi, legyen az akár egyébként "örökké" elálló étel is, pl. száraz kolbász/szalámi, füstölt hús/szalonna... szóval első nap eszel belőle, utána a maradékot a papírt kinyitva érdemes visszahelyezni, aztán következő alkalommal alulról kell enni, ami eddig a fóliával érintkezett, mert annak a szeletnek vannak leginkább megszámlálva az órái.

    Ugyanez a helyzet az üvegpolcokkal is: ha az üvegpolcra valamit feltesz az ember, akkor ott megállt a légmozgás: befülled a termék, nyálkásodik, bepenészedik... utána lehet tisztítani a polcot. Épp ezért érdemes a száraz, "tartós" élelmiszereket is (kolbász/füstölt szalonna/füstölt hús/stb) rácsra helyezni. Előző hűtőből kiszuperált rács pont megteszi: rárakod az üvegpolcra, és arra rá a szalonnát, így a bőre alatt tud mozdulni a levegő.

    A joghurton, tejfelen, tölcséres fagyik tetején lévő blisztert (pl. lidl egyes jégkrémmárkák -- a mélyebb pereműeket érdemes keresni, az jobban kezelhető/jobban zár/kevésbé billen/stb.) el szoktam mosogatni és tenni. A fagyi teteje kis átmérőjű cuccokhoz jó (kenőmájas, bácskai, stb.), a nagyobbak meg a nagyobbakhoz... a blisztert leteszem és ráállítom a bontott kenőmájast, így állva helyet is alig foglal. Arra a fél napra nem fülled be, ha rajta tárolod, viszont nem hagyja kiszáradni sem.

    (#28682) Compika: hogy normális-e, azt nem tudom, de nekünk pont ugyanilyen a wp hátulja... persze az nem működik jól, épp ezért akarom lecserélni, szóval fene tudja, de szerintem ez normális még. Attól függ, hogy mennyire párás a levegő. Mivel ami párát ki tud csapni a levegőből, azt mind odafagyasztja. Pl. ha egy légtérben van a konyhával, akkor nyilván sokkal több lesz benne a pára => jég, mintha valami szárazabb helyiségben lakna.

    Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek! :R

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Tegnap beteg lett a mosógépem: Miele W3164 edition 111, hiba nélkül élt kicsit több, mint 4 évet. Kicsit mozdít a dobon (tehát a motor valószínűleg jó, fordul vagy kettőt-hármat), majd F50 (nem forog a motor-hiba), és leszivattyúzza a vizet.

    Valaki nem találkozott szervizdoksival hozzá, vagy nem tudjátok, hogy mely másik típussal egyezhet többé-kevésbé ez a példány (milyen típusra keresve találhatok doksit :)) )?

    Valami random helyen azt írták segítségnek, hogy cserélni kell a motorfordulatot visszajelző Hall-elemet, de ebben a motor végén egy kis rögtönzött dinamó van... 270 Ohm, szóval nem szakadt, de már csak azért is jó lenne egy service manual, hogy hátha írja, milyen induktivitása kellene legyen... esetleg ha valakinek van az asztalán egy ilyen tekercs, akár rá is mérhetne :B :DDD

    A csatlakozókat átmozgattam, illetve a panelen nem találtam kormos alkatrészt. Persze ettől még lehet panelhiba :U

    Köszönöm a segítséget! :R

  • spidersoft

    senior tag

    Engedjetek meg még egy kérdést, ezúttal gázszerelés témában... jelenleg egy négy égő+sütő szabadon álló gáztűzhelyünk van (össz. 9,8kW±8%, tehát akár 10,6kW is), de a kb. 35 éves konyhaszekrény cseréje miatt rövidesen beépítettre fog sor kerülni. Mivel sütőből elektromost szeretnék, így "felszabadul pár kiloWatt" -- vajon van lehetőség ötégős főzőlapot (össz. 10-12kW) legálisan beszereltetni anélkül, hogy a tervet át kellene variálni? Ha nem, akkor olyan négy égőset, amiből az egyik wok (8-9kW)? Vagy onnantól kezdve, hogy beépített, mindenképp új terv kell? Azért lenne fontos előre tudni, hogy miképp tervezzem a pultot, szekrényeket. Köszönöm! :R

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Zeki #29318 üzenetére

    A cégünknél volt egy takarítónő, a nem túl hosszú pályafutása alatt két hűtőt szúrt le. Meg megrázatta magát kenyérpirítóval, meg hasonlók. Kedveltük egyébként, jópofa csaj, csak érthető okokból észnél kellett lenni, ha a közelben volt :DDD

  • spidersoft

    senior tag

    válasz tecsu #29361 üzenetére

    A fürdőnkön apró ablak van, kicsi a helyiség (valami 1,6x3m), nehezen szellőzik, folyton vizes. A konyha jól szellőzik, elég nagy, hogy elférjen a gép, így ott lakik. A szennyest *nyilván* nem a konyhában tároljuk, pláne nem a mosógépben, ahol belül folyton visszamaradó nedvesség és pára van (ki-ki a saját szobájában tartja a szennyest), csak addig találkoznak a konyha légterével, míg berámolom a dobba őket. Hogy zajos a mosógép? A páraelszívóhoz képest lábujjhegyen osonó hangya gumitalpú cipőben... ami szerintem nem guszta, az az, mikor a konyhai törlőkendőket/törölgetőrongyokat/konyharuhákat/kihogyhívjákat együtt mossa valaki ruhával, pláne fehérneművel vagy törölközővel. Részemről vettem egy mini forgótárcsást valami teleshopszerűségtől (ennek megfelelően túlárazott volt, de máshol nem találtam olcsóbban: 14k...), amiben csak kajával/evőeszközzel érintkező cuccok vannak mosva (törölgetőrongyok, tüll, stb).

    erre tudja valaki a megoldást, vagy hogy melyik topicba menjek vele? :R

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Első mosogatógépem beszerzése előtt állok, és szeretném tudni, hogy mire figyeljek, hátulütők, átverések, parasztvakítások... és mely funkciók nélkül nem érdemes gépet venni. Szabadonálló típusra lesz szükségem. Vannak kerülendő márkák? A mosógépem Miele, de mosogatógépre, ha nem kötelező, nem szeretnék annyit kiadni... ha tudja azt a mosogatási minőséget hozni egy ~120-150.000-es gép is, akkor maradnék annál inkább. Ha ismertek egy összefoglaló cikket, ami jól leírja ezeket (angolul vagy magyarul, mindegy), akkor azt megköszönném :) Amit tudok, vagy nem tudok:

    - inox belsejűt kell venni, a műanyag kerülendő

    - minél több terítékest kell venni, mert abba a nagyobb edények is beleférnek -- itt máris van egy számomra bizonytalan pont: én még ott tartok, hogy a nagy az 12 terítékes, de 60 centis gépből manapság 13-14-15-16 terítékeseket is találok, ami gondolom nem hozza a belső tér növekedését is... ha inkább kevesebb a tányér, de gyakrabban van kislábas, serpenyő, effélék, akkor hány terítékes kell nekem?

    - evőeszköztartó tálca vagy kosár?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz makoss #36793 üzenetére

    Másik fejjel, más porszívókkal való tapasztalat, de hátha segít: dirt devil márkájú turbókefém van (nem az állatszőrös meg a mini, hanem a normál, nagy). Két porszívó van a családban: egy Thomas Vario 16 1300W-os takarítógép, ami felpörgeti ugyan, de szőnyegen nem képes fordulatban tartani (kövön jó), és egy Aqua Vac 612-01 ősöreg (30+ éves) gép, ami még a sűrűszőrű szőnyegemen is fordulatban tartja, holott az csak 900W-os. Méretileg a porszívócsövek kétfélék szoktak lenni -- a fejhez meg kell nézni, hogy adnak-e szűkítőt (egy kis kúpos csődarab). Ha adnak, akkor biztosan jó lesz hozzá vagy azzal, vagy anélkül, a kérdés csak az, hogy mekkora a gép szívóereje, képes lesz-e forgatni a kefét.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ribarszki #36790 üzenetére

    Kevesebb terítékesek vannak ettől olcsóbban is, nekem ez tetszett meg a tepsimosó funkció meg a nagyobbnak tűnő beltér miatt. Ha ez csak parasztvakítás, akkor inkább vennék egy 12/13 terítékest 30.000-rel olcsóbban :U

  • spidersoft

    senior tag

    válasz makoss #36796 üzenetére

    Ezért írtam, hogy más gépek és más kefe -- vannak apró porszívók, amik meglepően durván tudnak szívni, meg vannak nagy tohonyák is :D kövön valószínűleg elseperget, de szőnyeg megfékezi, ha gyengébb a gép. az említett típusokat nem ismerem, én csak a saját tapasztalatomat írtam a nálunk lévő típusokkal, hátha segít, kis belátást enged a kefés fejekbe úgy általában, ha esetleg a konkrét típusok ismerői nem írnának.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz #40553216 #36801 üzenetére

    Úgy látom, hogy a több terítékeseknél nincs kosár, hanem külön tálca van az evőeszközöknek, ami nem tudom, hogy jó-e vagy sem. Az electrolux/aeg gépeket leszámítva nemigen vannak még termékfotók sem, így látatlanba kell vásárolni, ha nem az említett család gépeit akarom... még az se derül ki, hogy mely gépnek műanyag a kabinja és melynek inox.

    Nálunk tányér van kevesebb, kis tálak, műanyag tárolóedények több, illetve főzőedények... talán emiatt lenne érdemesebb a több terítékes: nem foglalja a helyet a kosár, helyette elfér egy plusz tál. Igazából az a kérdés, hogy ebben a harmadik fiókban mennyire szárad jól, mennyire pakolható az evőeszköz (macerás-e beleszúrdosni), illetve a sok kicsi műanyag tüske mennyire bírja a strapát, nem ropog-e el pár év alatt... ami ilyen háromfiókos, az ugye egyben három karos is, nem csak a középső tálcán átevickélő víz éri az evőeszközöket? Gondolom a nagyobb edényeket nem érdemes gépbe tenni (pl. 8-10 literes fazekak), de ez majd kiforrja magát.

    (ha vótmá, akkor bocs, de találtam egy korrekt beépítési ötletet az egyik facebook csoportban)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Ance #36806 üzenetére

    Például a GORENJE GS 65160 W? A sok garit hangoztatja mindenki, de nemtom megéri-e... a.) megveszem a médiamárkban 121.198 kreditért, kapok mellé három év garit. b.) megveszem a márkaboltban 140.900-ért, kapok mellé plusz két év garit, de ahhoz, hogy ez érvényes legyen kétszer ki kell hívnom a szerelőjüket, hogy ránézzen, ami 2x7500Ft, tehát a plusz két év gari összesen 34702 pénzbe fáj... szerintem ennyit már nem ér meg, ez a gép árának 28,6%-a... :U

  • spidersoft

    senior tag

    válasz BB9000 #36812 üzenetére

    Nálam egy legegyszerűbb teszkós (JK1) húzza a rabigát már 8-10 éve... lehet több. Igaz, csak heti 4-5 alkalommal van belefűtve, de eddig még semmi rendellenességet nem tapasztalok... asszem 3.000Ft alatt volt az ára. Tökéletesen fapados készülék: se gombra ajtónyitás, se szűrő, se rejtett fűtőszál, se forgatható köcsög, cserébe működik... kinézetre valami ilyesmi. Egyedül az angol működésű kapcsolója nem tetszik: ha lenyomom hátul a gombot, akkor kapcsol be, ha felhúzom, akkor meg le. Szóval ha valamit ráteszek, akkor bekapcsol üresben :D Emiatt ki szoktam húzni, végzett...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Real_Necro #36816 üzenetére

    A Miele mosógépem (mégha a legolcsóbb típus is) jóval csendesebb, mint apám Electrolux gépe... nem is annyira a hangereje más, hanem ez simán, erőlködés nélkül megy, amaz meg zötyög, nyög, mintha fájna neki kimosni... végülis hogy egy gép hangos, az az Aqua Vac porszívóm mellett nem lehet szempont :D Tévét nem lehet annyira felhangosítani, hogy érteni lehessen mellette, amit beszélnek... Tényleg hangos, kb. mint egy flex :D No, ha ez van olyan hangos, akkor télleg hangos. Amúgy ahogy nézem, 42-44dB környékén vannak a csendes gépek (normál üzem mellett), a hangosak meg 46-48 környékén, szóval nem a hangnyomás lesz itt sem a különbség, hanem hogy mennyire flottul mennek benne a dolgok... kiegyensúlyozottak-e a karok, beremegnek-e, milyen a szivattyú, milyen a motor, milyen mindennek a rezgéselnyeletése. Szóval ez ~120k, valamivel drágábban van hasonlóan nagygyomrú aeg, de sokkal kisebb tálcavariálási lehetőséggel, viszont invertes motorral. Ami biztosan jó, de plusz egy hibaforrás az elektronikát illetően. Hasonló kaliberű Siemens, ahogy nézem, 160-180k.

    Lehet az lesz, hogy megveszem a lentebb taglalt Gorenjét, és majd megtapasztalom, hogy mire van valójában szükségem... első gép lesz, biztosan nem fogom eltalálni elsőre a háztartás igényeit :D

  • spidersoft

    senior tag

    Költöztettem a mosógépet (Electrolux EWT 1062 TDW), minek következtében hogy-hogy nem kezemben maradt a vezérlőpanelje: csak a helyére van pattintva, nem tartja csavar, könnyen lejön... ha már ott voltam, gondoltam kitakarítok a panel helyén, ahova elég sok retek össze volt potyogva. A kérdésem viszont nem ez, hanem a képen látható piros alkatrész: ez mit csinál? Az alsó nyelve keresztülhatol a nagy fehér műanyagon, de nem ér ki belőle, így az ajtó nem tudja megnyomni, a rajta lévő nagy furat a programkapcsoló bepattanó szárától kb. 2mm-rel nagyobb, így ott sem játszhat szerepet... mégis: mi lehet ez? :) Köszönöm az infót :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Csabroncka #37007 üzenetére

    Üdv! Erről a hűtőről nincs valami hasonló vázlatod? Általánosságban teljesen meg vagyok vele elégedve, leszámítva, hogy ha veszek egy szál kolbászt, és beteszem fentre a polcra, akkor kolbászszagú lesz lent a fagylalt :D Ami egy vaníliánál még nem is rossz, de más ízekkel nehéz rámondani, hogy harmonizál, meg egyébként nem cél :DDD A lenti rajzon úgy látom, hogy nincs közös légtere a hűtőnek a fagyasztóval, de itt lehet, hogy valami mókusság van... vagy valami megpusztult benne. Ha ez teljesen normális, akkor kérlek, nyugtass meg :R Köszönöm az infót!

  • spidersoft

    senior tag

    Mosogatógép: ez az első gépem, és kicsit megszívatott a kézikönyv. Azt írja, hogy a sóadagolóba tegyek először egy liter vizet, majd másfél kiló sót, vagy amennyivel tele nem lesz. Nos, kb. 7 deci vízzel tele lett :D belenyúltam a lyukba és kilögyböltem annyi vizet, amennyit tudtam, így belefért kb. 10 deka só... Jól van ez így, majd szól, ha kifogy, és akkor majd fér bele, vagy szívjam le belőle a vizet vagy mi történjen? Köszönöm az infót!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz pjen #37190 üzenetére

    Legutóbb 8-asnak mértem, asszem, szóval minimálisan, de elvileg kell... ok, akkor rátöltök, amíg tele nem lesz :) Utána állítólag kell egy edény nélküli mosás, hogy a sós víz kimenjen belőle.

    hogy is van ez a száradásos dolog? tegnap végeztem egy próbamosást, este 11-kor végzett. Az élére állítva betett kanalakon (ebbe elvileg úgy kell), fazék hátán, meg úgy mindenen még mindig kövér vízcseppek vannak. Valami két és fél órás automata program futott le. Azt mondta ismerős, hogy nem szabad egy óráig kinyitni az ajtaját, oszt megszárad benne minden... mondjuk ez egy vízzáró tartály, ezt nehezen tudom elképzelni... a mosás végén kinyitja az ajtót egy kicsit. Másik ismerősöm azt mondta, hogy az kevés, amit ő kinyit, ki kell tárni és kihúzgálni a fiókokat, amíg meg nem szárad minden. Megint más azt mondta, hogy nem törölgetőgép, hanem mosogatógép, utána el kell törölgetni...

    Somat Gold folyékony mosogatószerrel próbáltam az első mosást, de van itthon Jar Platinum tabletta is (vettem egy jó drágát, hogy majd meglássam, mi a különbség).

  • spidersoft

    senior tag

    válasz polonic #37215 üzenetére

    Most Jar Platinum tablettával próbáltam (azon felül, hogy drága, ez állítólag valami nagyon tudományos nagyonjó tabletta), a gépben beállítottam, hogy minden-az-egyben tablettám van, hogy ne öblítse le róla a felületaktív anyagot. Ennek ellenére ilyen az evőeszköz tálca (oké, hogy az evőeszközt nem szárítja meg, de hogy sajátmagát se?...), illetve ilyenek a műanyag ételtartó edények. A program két órát tartott, a vége előtt kábé negyed óráig a kijelzőn volt egy ventilátor jel (hogy ő szárít, de közben nem hallatta hangját... semmi ventilátorhang... lehet döglött benne gyárilag?), eközben az ajtó zárva volt, és csak ezt követően nyitotta ki. Ekkor kihúztam a fiókokat, hogy érje a cuccot az áer.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz canniball #37237 üzenetére

    Ez a cucc eddig még soha nem volt rozsdás, a gépben rozsdult meg :D Fura dolgokat végez a gép egyébként... a zománc edényeken, ha valahol leütés van, eddig fekete bevonat védte a fémet, most a gép fémtisztára lemossa, és ha nem törlöm meg időben, rozsdulnak a leütések. Gondolom ez az agresszív mosószer hatása... Amúgy ha a program végén kihúzom a fiókokat, akkor sem nagyon akarnak száradni a dolgok, főleg, mert az evőeszköz fiókról rengeteg víz csepeg a lentebbi edényekre, így az alulra pakolt tányérok is vizesek lesznek. Ha rábízom a mosogatást (kb. két órás a programja), akkor a végén habosak a kanalak. A tányérok alsó éle fél nap alatt se szárad meg, aztán ha kiveszem belőle a tányért, a víz visszacsorog a tányérba... emiatt a tányérok alsó éleit egyesével el kell törölgetni (nem nagy kunszt, de nem ezért fizettem). Mivel magától gyakorlatilag semmit nem szárít meg, így rá szoktam engedni egy plusz öblítést, ami leviszi a habot. Nyilván mégannyira se szárad így, de legalább nem marad mosogatólé a cuccokon. Részemről ez a gép egy csalódás... Kérdés, hogy csak én vártam sokat, vagy hibás a működése?

    @Ance, nálatok is így működik, vagy panaszkodjak?

    (#37242) ribarszki: nem csak a műanyagokkal van bajom, hanem szárítás terén úgy mindennel...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ribarszki #37286 üzenetére

    16 személyes Gorenje, GS65160W. Vadiúj... megpróbálok még egy mosogatást tabletta+öblítő kombóval is (adtak két mosásra való demót a géphez), ha azzal is ilyen lesz, akkor felveszem a kapcsolatot a szervizzel.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #37291 üzenetére

    No, a géphez adott tabletta+öblítő mellett is ugyanaz: gépet kinyitva kövér cseppekben áll a víz mindenütt, vizesek maguk a tálcák is. Magától nem akar leszáradni (fél nap alatt azért nagyjából megszáradt a tálca is, de még itt-ott maradt víz rajta akkor is). A gépben beállítottam, hogy nem minden-az-egyben tablettám van (azaz adagoljon öblítőszert), meg beállítottam, hogy tényleg adjon is (lehet állítani a szintjét). Nyilván töltöttem is bele öblítőt :D

  • spidersoft

    senior tag

    válasz #40553216 #37296 üzenetére

    Meleg, de nem forró, lehet fogni, szóval nekem gyanús, hogy nincs meg a beígért 65°C. Ajtónyitáskor pára, gőz nem távozik. Lehet, hogy a kánikula is rátesz egy lapáttal... Az a baj, hogy mikor már valamennyire megszáradnak a tányérok, ha megmozdítom a fölötte lévő tálcát, már magáról a tálcáról annyi víz lejön, hogy úgy nem lehet elrakni a szekrénybe a tányérokat.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Corsa02 #37301 üzenetére

    A tegnapelőtti mosogatás során hosszasan zárva hagyta az ajtót (eddig a program vége előtt kb. fél órával kinyitotta mindig, most egy jó negyedórát még ráhúzott és zárva tartotta, valami tizenpár perc maradt fel a programból, amikor kinyitotta), és szárazabbak lettek a dolgok, legalábbis a fiókokról nem dőlt a víz, amikor kihúztam, csak csepergett. Lehet beáll majd ez idővel... bár ennek a kézikönyv szerint öt mosogatás alatt meg kellett volna történnie. Mondjuk most kicsit hűvösebb volt, talán 26°C környékén, meg pára se volt akkora... lehet, ha még hűvösebb lesz a konyhában (mondjuk 22°C), meg lejjebb megy a páratartalom (mondjuk 60% alá), akkor jobb lesz a száradás is, nemtom...

    Amit még észrevettem, és nem tudom, hogy normális-e: minden mosogatás után, függetlenül attól, hogy normál mosogatószer+öblítő van-e használatban (és beállítva) vagy minden-az-egyben mosogatószer öblítő nélkül, a gép aljában hab áll, illetve a kanalak belső élén, poharak fenekén, műanyag edények peremében is habos víz van. Ha ez se normális, akkor ezt is feljegyzem, és fel fogok keresni egy szervizt...

    Egyébként mosogatni szépen mosogat :) Még kicsit tanulnom kell a bepakolást, mert szerintem lehetne több mindent is belerakni (tálakkal egész hamar tele van, nem érzem még, hogy mennyire lehet egymásra rakni őket). Például van két kistálunk: ugyanakkor lettek véve, nagyjából ugyanarra és ugyanannyit lettek használva. Az egyikük már járt a mosogatógépben. Vajon melyik? :C

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Nagyneném porszívót szeretne venni, de max. 10.000Ft környékén, nagyon maximum 12-15. Van valami vállalható típus ezen összegért? A Daewoo RC-234TL/2A típust nézte ki a tacskós újságból, kuponokkal most picivel 10k alatt el tudnám hozni. Valaki ismeri a fentit? Még a daewoo honlapján se találok róla semmit...
    ennyit tudok róla. Köszönöm előre is az infót :R

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Mosogatógép... A képen fent látható szürke rács mire szolgál? Valami túlfolyó? Eddig azt hittem, hogy ott jön be a víz, de nem: a gép a sótartály sapkája alatt tölti magát.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz gaben1117 #38472 üzenetére

    Mivel a projektek általában a legegyértelműbb dolgokon szoktak elcsúszni... konnektor van? :B Mármint ahova be is tudod dugni: célszerű megnézni, hogy milyen hosszú kábel van rajta, és hol kell legyen a konnektor: a készülék alatt, vagy valahol mellette is jó (át lehet-e jönni büntetlenül a készüléken a kábellel, vagy körben zár a háza a falon).

Új hozzászólás Aktív témák