Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok!
    Nemrégiben vásároltam egy Pioneer VSX-418-as erősítőt. Nagyon elégedett vagyok vele, viszont ki szeretném kérni a véleményeteket:
    egy olyan furcsa anomáliát vettem észre, ha nagy hangerővel hajtom, és hirtelen lenémítom, akkor mintha egy csapágyas ventilátor zörögne benne egy pár másodpercig, majd leáll. Sajnos igen rosszul lehet belátni az erősítőházba, és még van is rá garancia, ezért nem bontanám meg, de kérdés: tényleg egy ventilátor lehet benne, vagy csak valami berezonál? Létezik, hogy hűtőventit szereltek bele?
    Ha igen: akkor érdemes elvinni garanciáztatni? (Media Markt) Kérdés, kicserélik-e benne.
    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Eddie141

    senior tag

    Sziasztok! (Elnézést, hogy hosszú. Röviden a lényeg a kiemelt részben :D )
    Egy kis marhaságba keveredtem, így a segítségetek kérném. Sajnos elragadott a hév, és az utolsó percekben ( a kapkodásnak köszönhetően ) némileg kevés információval rendelkezve licitáltam egy hangfal párra, amelyet végeredményben meg is nyertem. Bár egy kis research megelőzte a licitet, de figyelmetlen voltam (már alig volt 7 perc az aukcióból amikor azt észrevettem ), és csak miután megnyertem olvastam el még egyszer a leírásokat, immáron lenyugodva, és ekkor jöttem rá, hogy nagy gondban leszek.

    Itt a hirdetés.

    Mint látható az eladó sajnos nem tudta a hangszórók pontos típusát (vagy szerencsére, hisz akkor kaptam volna meg ennyiért :D ), melyet rövid keresgélés után sikeresen megtaláltam. ( JBL XL300 )
    Későn vettem viszont észre, hogy 4 Ohm-os ellenállással rendelkeznek, az én rendszerem pedig 8 Ohm-os.
    Egy Pioneer VSX-418 típusú 5.1-es erősítőm van, elöl két Technics SB-CS6, centernek egy Kenwood, és háttérnek is Kenwood hangszórók. A háttér zajkeltőket cserélném le ezekre.

    Tehát: van egy 8 ohm-os erősítő, és két 4 ohm-os háttérsugárzó.
    Kérdés:
    Ráköthetem az erősítőmre az újonnan vásárolt hangszórókat, vagy mehet is ismét meghirdetésre?

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz #09634560 #42197 üzenetére

    Szörnyen kedves. Természetesen az előző két hozzászóló után nem jöttem rá a balgaságomra, és nem szégyelltem magam eléggé. Fáradt voltam, megesik.
    Rávezetve, és felfedezve a hibám átolvastam többször is figyelmesebben az iránymutató leírást, és kutakodtam a témában, így köszönettel tartozom a figyelem felkeltésért, de ez azért gyerekes :)
    Minden esetre azt kikötném, hogy nem kevésbé haszontalan az általam gyártott előző hozzászólás, mint jelenleg a tiéd.

    De hogy ne csak off legyen:
    A szobám nagy gondot okoz a hangszórók elhelyezésében. Sajnos olybá tűnik, hogy az egyik front hangszórót (JBL Mk1000) amelyet szintén most vásároltam állványra kellene helyeznem (természetesen emiatt mindkettő feljebb kerülne). Mivel álló hangszóró, sokat veszít majd a hangminőségéből így megemelve?
    Mögötte elegendő légtér lesz ( 2m távolságban van a következő fal)
    A háttér hangszórók a lehető legkedvezőtlenebb pozíciót kapták, így ezen is még van mit morfondíroznom. Jelenleg a falra "akasztva" használom őket, és inkább oldalról mint hátulról érkezik tőlük a hang.

    Illetve milyen center hangfalat tudnátok ajánlani, amely akár a vászon fölé is felszerelhető a falra? Jelenleg egy Kenwood centert használok, és bár régóta töröm a fejem, no meg persze sokat is keresgéltem, semmilyen érdemi megoldást nem találtam a felfogatására a falra úgy, hogy kissé döntve is elhelyezzem (a gondot a mérete okozza, mert elég testes darab)

    A szobám jelenleg: ( A JBL-ek amelyek a gondot okozzák csak csütörtökön érkeznek :) és a vászon elhelyezkedése miatt nagyjából a Technics-ek jelenlegi pozíciójának környékére szeretném tenni őket. A center jelenleg az elválasztófal maradékának közepén helyezkedik el egy polcon vízszintesen, így nem a legjobb a hangja )

    Az előzetes tervek alapján így lett volna átrendezve ( csupán azért töltöm fel, mert talán így átláthatóbbak a dimenziók ), de a kivitelezéskor néhány módosítást kénytelen voltam eszközölni. A vászon pont ott van, mint ezeken a képeken.

    Tehát kérdés. Hogyan lenne a legcélszerűbb a hangszórók elhelyezése, ha a cél a lehető legjobb hangzás lenne, de kevés bútordarabot mozgatnék érte szívesen át? :) Köszönöm a tanácsokat előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz Sefter #42199 üzenetére

    Ez volt az egyik módosítás, amelyet eszközöltem a kivitelezés előtt.
    Az első verzió szerint igen, ágyból néztem volna. A végleges és megvalósított verzióhoz vettem helytakarékosság és a nappal használhatóbb tér miatt egy kanapét :) Így fekve is nézhető a tv vagy a vászon, de mozizás és baráti társaság alkalmával ülni is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz #09634560 #42202 üzenetére

    Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. :B
    Sajnos nem megoldható, hogy csak fekve nézzem, mert sokszor összegyűlünk a barátaimmal, és közösen nézünk filmeket. Ilyenkor a kis szoba és a nagy tömeg (4 ember :D ) miatt az ágy összecsukva teljesít szolgálatot.
    Viszont természetesen prioritást élvez a személyes szórakoztatás, így megpróbálom az általad javasolt módon kialakítani a hangszórók elhelyezését. Egyébként nem csak mögöttem, hanem sehol nincs hely :D Elég szerencsétlen az elrendezése illetve a mérete a szobámnak.

    Az állványra helyezett álló hangfalakról mi a véleményed?

  • Eddie141

    senior tag

    válasz bajnokpityu #42585 üzenetére

    Milyet érdemes szerinted akkor venni? Egy Pioneer erősítő hajt két JBL MK1000-est. Ezek közé te milyet vennél?

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    Van valakinek valamilyen tapasztalata Harman Kardon AVR 130-as erősítővel? Ár/érték arányban megéri? (30e Ft környékén juthatnék hozzá) Egy hasonló árkategóriájú Sony vagy Pioneer-hoz hasonlítva jobb?
    Leírnátok néhány tapasztalatot vele kapcsolatban?

    Amiért venném:
    Jelenleg egy Pioneer VSX-418am van, és sajnos kicsit keveslem a részleteket és a basszust a frontokból. Mindenhogy próbáltam beállítani, de mélynyomó nélkül nagyon szegényes zenehallgatásra. Megéri lecserélnem a jelenlegi erősítőm?

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz BBéci #44907 üzenetére

    A frontok JBL Mk1000-ek. A többi nem nagyon számít, mert a házimozi részével mondhatni elégedett vagyok.
    A frontokon meg sem mozdulnak a mély hangszórók! :( Egy Akai AM-59-re kötve szépen zenél, de itt akárhogy állítom meg sem szólal. (csak ha a Sub-ot kikapcsolom, de akkor is szánalmas :) Mind Large mind Small-ra állítva, az X-overt is állítgattam, és sehogy)

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    válasz Dorian #44909 üzenetére

    Ezt sajnos tudom :( Előtte egy Technics hangszórópár volt frontként használva, és ott meg voltam nagyjából elégedve, de jelenleg tényleg siralmas a helyzet.

    Ennyire kevés lenne a HK is? Elég jókat írtak róla a neten.

    [ Szerkesztve ]

  • Eddie141

    senior tag

    Néhány napja tanácsot kértem ezen a fórumon, amelynek egy részét (még ha a cselekedeteim nem is ezt mutatják első látszatra :D ) megfogadtam, viszont néhány sokak számára talán irrelevánsnak titulálható ok miatt mégis lecseréltem a Pioneer VSX-418 erősítőmet egy Harman Kardon AVR 130-ra.

    Döntésem hátterében főként az állt, hogy szürke volt a Pioneer-em, így nagyon kilógott minden más eszközöm sorából, plusz számomra a H/K nagyon "prémium" kinézetet sugallt a fekete házzal, illetve a kék peremvilágítású hangerőszabályzójával.Mindezt összegezve úgy döntöttem váltok. Ha ebből még nem vontátok volna le a következtetést: nem számoltam hangminőség javulással, csak az esztétika vezérelt :)

    Csupán azért írok most ide ismét, hogy a tapasztalataimat megoszthassam, hátha valaki hasonló cipőben fog járni valamikor:
    A jelenlegi rendszeremben ( JBL MK1000 frontok, Kenwood center, JBL hátterek, Yamaha sub) hatalmas előrelépésnek hallom a kis belépő H/K-t. A mélyek végre betöltik a teret, és szépen telten szólnak. A magas hangok sokkal tisztábbnak tűnnek (egymás mellett is volt szerencsém meghallgatni a két erősítőt), az összhatás pedig sokkal jobb. Természetesen teljesen tisztában vagyok vele, hogy egy szedett/vedett hangszóró "közegben" hajtom az erősítőt illetve azt is tudom, hogy belépőkategóriáról beszélünk, de én nagyon elégedett vagyok vele minden téren, és hatalmas előrelépésnek tartom a maga nemében a váltást.
    Sztereóban kitölti a frontokat, és szépen osztja le a mélynyomóra a kellő frekvenciájú hangokat (a Pioneer nem volt erős zenei téren és akárhogyan is próbáltam az X-Overt konfigurálni, valahogy mindíg hiányosnak éreztem a mélyhangok tartományát)
    Csak ajánlani tudom a kis harman-t. Eddigi tapasztalataim alapján a használt piac hasonló árszegmensében nem találni jobbat. Számomra nagyon bevált.

    Kérdés:
    ebben az általam vázolt szituációban érezhető változást hozna mondjuk egy Asus Xonar DX vásárlása, vagy jelen esetemben a szűk keresztmetszet továbbra is az erősítő és a hangdobozok lennének, így feleslegessé téve a külön hangkártyát? (egy alaplapi ALC889-et váltana)

Új hozzászólás Aktív témák