Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz Dorian #62944 üzenetére

    Semmi sem örökös, csak a szegénység :)

    Bár nem tudom egy ilyen cyro elmúlása kihallható?

  • Patice

    nagyúr

    válasz Dorian #62944 üzenetére

    Én is gondolkoztam ezeken a kábel-kezelési eljárásokon, hogy mennyire tartós a hatásuk. Csak agyaltam minimál anyagismereti és fizika tanulmányaim alapján.

    Ha egy kábelt lehet "öregíteni" melegítéssel, meg speckó járató "gépekkel", akkor ezek tartóssága nem kérdőjelezhető meg ugyan úgy, mint a cryo-kezelésé?

    A hőkezelés is olyasmi hatással lehet egy kábel fém anyagára, mint pl. az acélnál az edzés. Újrarendeződik a kristályszerkezet. A kábeleket tudtommal húzással-nyújtással készítik, ami nem biztos, hogy a hang szempontjából optimális kristályrács-szerkezetet hagy maga után.

    Egy kis melegítéssel, edzéssel és lassú hűtéssel megváltozik a szerkezet, hasonlóan ahhoz, ahogy (váltó)áram hatására is, csak sokkal lassabban és kisebb mértékben (gondolom én.)

    Cryo kezelés esetén hasonló kristályszerkezet változás történhet, mint melegítés esetén, de mégis valahogy máshogy történhet az a rendeződés (az elképzelésem szerint), mint melegítés esetén. Oké, a cryo kezelés után a vezető felmelegszik szobahőmérsékletre és használat közben (gyenge áramok hatására) ismét elkezd átrendeződni kicsit, csak ez a rendeződés megint csak nem olyan nagy mértékű (szerintem), mint a hőkezelés.

    Cryo kezelés hatása is lehet csökken, csak azt nem árulja el senki, hogy ez mennyi időt vesz igénybe. :))

    Ilyen alapon a hőkezelt, mesterségesen öregített kábelben is végbemehet ugyan ez a változás elméletileg (szerintem).

    Fene se tudja igazán. Itt van az a pont, amikor azt mondjuk rá, hogy szarok rá mitől, de ha jobb a hangja, akkor boldog vagyok és hallgatom a zenét. :DDD

    (#62955) xtremetuning:

    És ez milyen szintű rendszeren hallható már ki? :B

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák