Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz BBéci #146650 üzenetére

    Erre: "A hangdobozokba helyezett gyapjúszerű anyag szerepe egészen más, mint amire gondolsz. Általa a hangszóró nagyobbnak érzi a doboz térfogatát, semmiféle csillapító, döngésgátló szerepe nincs. "

    meg erre: "Teljesen más a doboz belső felére felragasztott anyag, mint a beletömködött. Más a szerepük."

    vonatkozóan szeretnék további információkat, ha megosztanál velem/velünk, mert ezzel kapcsolatban úgy néz ki hiányosak az ismereteim.

    Eddig úgy tudtam, hogy csillapításra szükség van, pontosabban nincs szükség a ládán belül hangolatlan - hangolt alatt a félig nyitott tipusú un. basszreflex dobozt értem - visszaverődésekre.

    Ezek elnyelésére leggyakrabban szálas anyagot alkalmaznak, amik rezgésbe jönnek, hővé alakítják az energiákat.

    Szal:

    - Kifejtenéd, hogy mitől érzi a csillapító anyagtól nagyobbnak magát a hangszóró?
    Hatás mechanizmusát leírnád kérlek, mert nem értem!

    - Doboz belső felére ragasztott vagy beletömködött csillapító anyag szerepeiről hatásmechanizmusáról is ejthetnél pár szót, mert itt sem értem, a megkülönböztetést.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák