Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz bajnokpityu #89368 üzenetére

    Köszönöm, megnézem..... most hogy jön az XPA-5, gondoltam a noname 20 éves hangfalkábelek helyett beújítok valamit a front oldalra, de a 2*15m eléggé köti a kezemet ( meg a pénztárcámat... tudom zsugori vagyok, de fájna kiadni az erősítő+DAC árát hangfalkábelre.... :( ). Sok jó tesztet olvastam róla. Az a baj, 2* 15m-es demópéldányt gondolom nem kapok sehol..... szerinted szignifikáns, hogy egy 2m-es próbadarab után veszel belőle 15m-t? Bár nekem pont az a tapasztalatom, hogy minél hosszabb a hangfalkábel, annál jobb a hang...... mintha linearizálna...... mondjuk a fázishibákon elméletileg ront a hossz, de itt nanosec-okról beszélünk csak..... gondolom senki sem olyan elvetemült, hogy ilyen hosszút használjon.... de volt nálam egy tekercs Monster kábel ( azaz 2 ), és nem akartam levágni belőle (-ük), bekötöttem az egész bound-ot.... és jobb volt.....vagy csak az agyam tréfált meg..... de rosszabb semmi esetre sem.... de még halkabb sem, pedig kb 50m volt.... :Y ( ennyit a keresztmetszet/ellenállás mizériáról...... próbáltam hangdobozt hajszálvékony zománcozott trafóhuzallal bekötni, és voltak mélyek..... bárki bármit is mond, aki nem hiszi, próbálja ki.....)

    Mivamma:

    Nem nagy, csak az erősítő oldalt van, és még közben körbe kel kerülnie egy ajtótokot is, ami még +5m, mert nem gondoltam rá előre, és a padlófűtésbe nem tettem be neki egy csövet..... :W Sajnos értelmesen nem tudom átrendezni, pedig már 1 éve töröm rajta a fejem....... a jelenlegi elrendezés sok mindenben optimális, egyedüli hátránya a 10m HDMI és a 15m-es front kábel..... ja és most ráadásul a kábelezés aszimetrikus.... a bal front 15m, a jobb csak 10m, de még senki sem vette észre....... csak én tudom, pedig volt itt már 1-2 fül........ és senki sem beszélt semmiféle asszimetriáról....... a konyhabútor alá meg nem látnak be... ;]

    Sanci:

    Ha.... akkor lehet torborzok fórumtagokat a többi 20m-re... állítólag nem világbajnok a kábel, de ár/értékben verhetetlen...... nekem színházi hangosítással foglalkozó kolléga ajánlotta, ahogy anno a Klotz kábelt is , és abban sem csalódtam...... szerencsére az én fülem pénztárca kímélőbb, mint itt sokaké..... ;]

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák