Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    A topicjában nem kaptam választ a kérdésemnek, így ha nem gond feltenném itt is és remélem valaki tud válaszolni a kérdésemre.
    Előre is bocsi ha baromságokat fogok írni, nem értek hozzá, ezért kerdezek :)
    Adott egy Magnat SBW250 soundbar ami optikaival van csatlakoztatva a TVhez. Egy Xiaomi Mi boxot használok média lejátszónak Kodival.
    Ugye a SB nem tudja a DTS hangsávokat kezelni, csak a DD meg a DD+ amit kezel. Ettől függetlenül a DTS variáns hangsávokat megszólaltatja de PCM módba rakja. Kiírja a SB, ilyenkor átvált erre. Ez ilyenkor mit jelent? Hogy lekeveri stereóra ezeket a hangokat? Kodi-ban van lehetőség PCM esetén csatorna számok állítására, ilyenkor mit állítsák be? 2.0 vagy 2.1 amiben szól a SB ebben az esetben? A PCM tud 5.1 csatornát is? Mert a DD hangok azok 5.1-ben szólnak ez pedig akkor stereo? Kicsit kusza nekem ez az egész és nem teljesen értem ilyenkor hogyan, milyen módon szólal meg a SB és melyik lenne a megfelelő beállítás!?
    Előre is köszönöm!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem nem gond, de itt is feltenném a kérdésemet és remélem, hogy tudtok segíteni :)
    Adott egy projektor, egy médialejátszó és egy soundbar.
    A gépek: Benq W2000 - Mibox 3 - Magnat SBW250.
    Eddig úgy voltak összekötve a másik projektorommal, hogy a projektor és a soundbar optikaival egymáshoz, a médialejátszó pedig HDMI kábellel a projektorral. Így minden működött flottul.
    Vettem egy új projektort amin nincs optikai csatlakozási lehetőség.
    Itt lenne szükség a segitségetekre, hogyan kössem össze őket?
    A soundbaron van HDMI ARC kimenet és 3 HDMI bemenet.
    A projektoron 2 HDMI bemenet amiből az egyik MHL-es és ARC-ot nem tudja, vagy nem is szükséges neki, elég ha a SB tudja?
    Ezt hogyan kötnétek össze, hogy megszólaljon?
    Médialejátszó - soundbar - projektor?
    A hang tud késni ilyen összekötésnél? Vagy ilyenkor nem fordul elő? Lehet rosszabb a képminőség?
    Van egy gondolatom, hogy ez így nem fog működni amiatt, hogy a projektor nem tudja az ARC-ot.
    Ilyenkor mi a teendő? Van valami megoldás? Vagy dobhatom ki a soundbart? Van valami átalakító amivel tudnám ugyan úgy használni az optikát?
    Nem értek hozzá ezért kérnék segítséget.

    Előre is köszönöm.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Alex91 #43685 üzenetére

    Szia,

    Köszi a választ. Ez nem okozhat problémát? Itt amit találtam a topicokban, az az, hogy ebben az esetben ha a projektor HDMI-je nem ARC képes akkor nem fog menni, nem lesz hang. Ha pedig lenne neki akkor meg lesz valamennyi delay, mert a SB-on megy keresztül a video jel. Ezek igazak?
    Egy HDMI splitter egyébként megoldás lehet? Ez menne a boxba és ennek van 2 kimenete, egyik a projektorba másik pedig a SB-ba lenne csatlakoztatva.
    Elnézést a sok hülye kérdésért, sajnos ebben nem nagyon vagyok otthon.
    Köszi

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy új projektor, amit most cseréltem a régire és egy soundbar. Tegnap meg is néztünk egy filmet és találtam is egy problémát.
    A lejátszó egy android box, ehhez vettem egy HDMI splittert, innen az egyik kábel megy a gépbe a másik pedig a hanghoz.
    Az istennek se váltott át 24hz-re a film. Ha kiiktattam a splittert akkor működik, ha megint használtam, akkor pedig nem. Kodiban is csak 3 képfrissítést lát, míg simán kábellel sokkal többet.
    Létezik, hogy a splitter nem tudja a 24p-t és van valami olyan splitter ami tudja?
    Leírásban 4k/30hz 3D, minden van, de részletesen nincs, hogy miket támogat. Alzaba vettem.

    Előre is köszi!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz MasterMark #44015 üzenetére

    Úgy gondolod ez segíthet?
    Nem nagyon értek hozzá sajnos, ezt ajánlották, hogy jó lesz. Működni működik is, csak a 24p-t nem kapom meg.
    Sajnos a projektoron nincs optika, pedig azzal szerintem jó lehetne.
    Szerinted más megoldás mi lehetne ami működik? Egy HDMI - audio leválasztó? Ilyesmire gondoltam [link]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák