Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    válasz AzŐsgén #226 üzenetére

    Szia. Ne hagyd magad hintába tenni. Az égvilágon semmi szükséged szerverre videó vágáshoz. Bambano csak jót akar neked.

    Egy jó workstationnel, köröket verhetsz az elavult hálózatos munkahelyi tempóra. Ha csak azért kell szerver, hogy szimultán dolgozhass, akkor elég a combos workstation a feldolgozásra és az utómunkára, valamint egy kisebb gép digizni. Adatkommunikációra meg ott a hotswap e-sata. Bedigiz, vinyó kihúz és másik gépbe bedug. Ez kb 10 másodperc. Ennél nincs gyorsabb hálózat. ;)

    Megjegyzem normális kamerák már eleve vinyóra rögzítenek, nem kell firewiren digizni.

    A "bemegyek a boltba és ezt oldják meg" hozzáállást azonnal felejtsd el. Csúnyán le fognak húzni. :N

    Gondolg át a dolgot, szerintem feleslegesen tervezel eladósodni és nem fogsz jelentősen profitálni belőle. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz AzŐsgén #230 üzenetére

    Jó döntés, hogy nem kapkodod el, legalább elgondolkodsz előtte.

    workstation=munkaállomás
    hotswap e-sata = menet közben (értsd: gép kikapcsolása nélkül) kihúzható, bedugható külső sata csatolójú vinyó. Nem usb, meg firewire, hanem rendes sata sebességgel működő vinyó. Léteznek e-sata raid-es külső vinyóházak is, ami eleve már raid-be tárol, mikor digized fel az anyagot. Nem régen cikkeztek ilyenről itt a ph-n is.

    A munkaállomás azt jelenti, hogy tartósan 0-24-ben, teljes terhelésen is működni képes hiba nélkül, maximális teljesítménnyel. Nincs melegedési, kompatibilitási probléma, valamint nem lassul be menet közben.

    Két választásod van szerintem.

    Az egyik, hogy választasz egy komoly cég által előre gyártott desktop worksationt (asztali munkaállomás). Ez elég drága tud lenni, cserébe teljesen megbízhatsz a teljesítményében és a stabilitásában. Ilyen van a Dell, HP, IBM kínálatában.

    A másik lehetőség, hogy jól összeválogatott alkatrászekből magadnak raksz/rakatsz össze egyet. Jó ha tudod, hogy a "házi" videófeldolgozásnál a legritkább esetben a proci a szűk keresztmetszet, hanem inkább a vinyók (illetve adattárolók és esetleges hálózatok) átviteli sebessége. Egy hagyományos asztali 2ghz fölötti core2 proci is kb 60-80%-ban malmozik a videófájlok renderelésekor, miközben a raid tömbök tekernek rendesen. A videó feldolgozáshoz inkább sok ram és több raid 0 (jobb esetben raid 0+1, mégjobb esetben raid 5) kötet kell. Tehát sok vinyó és hardveres raid vezérlő(k). Valamint olyan alaplapot válassz, amin van több 133-as pci-x, vagy több min. 8x pci-e csatlakozó a komolyabb raid kártyáknak.

    Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, külön a nyers forrás fájlokat és külön a kész renderelt anyagot. Ilyen feltételek mellett 1:15 arányú is lehet a feldolgozás sebessége. (Magyarul 1 óra DV anyag kiírása/készre renderelése kb 6-8 perc...) Proci inkább az effektek leszámolásához kell, de arra sokkal célravezetőbb venni hardveres vágó/digitalizáló kártyát, ami renderelés nélkül a vinyó sebességével valós időben képes kiírni a kész fájlt effektekkel együtt. (Ilyen van pl a matrox-nak, canopus-nak, stb.)

    Ha úgy gondolod, hogy a további segítségre lenne szükséged, nyugodtan hívj fel telefonon napközben és átbeszélhetjük töviről-hegyire a dolgot. ;)

    ui: Ipari rack-szerverrel én sem dolgoznék együtt. Van a cégnél quad xeon hp rack, hát az aztán kimondottan hangos, terheléstől függetlenül. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • HummeRC

    senior tag

    válasz bambano #237 üzenetére

    "Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, ": ennek van még kimagaslóan semmi értelme...

    Szia. Indokold kérlek ellenérvekkel, vagy helyzeti tapasztalataiddal. Nálunk a gyakorlati tapasztalat bizonyította, hogy kb 15%-ot hozott sebességben, ahoz képest mintha a rendszerköteten és kb 20%-ot ahoz képest, mintha másik egyéb célra folyamatosan használt köteten lenne Vágás, renderelés közben. Költségben nem jelent rendkívüli pluszt 2db egyforma sata vinyót berakni csak erre a célra. (Ide a sima alaplapi szoftveres raid is elég, kb 15-20k huf rendszerfelár a vinyókra. Szerintem belefér...)

    Házi videofeldolgozásnál egyértelműen a proci a szűk keresztmetszet, elég sok lemezből álló raid0 kötet kitömi a procit.

    Csak a szoftveres raid terheli jelentősen a procit. Nem véletlenül írtam hardveres raid tömböt, hardveres vezérlőkártyával. Proci semmit nem tud a lemezek számáról, nem is releváns infó számára. Pár százalék proci terhelés, a többit a kártya intézi. Néztem már filmkiírás közben a feladatkezelőt. Prociterhelés átlagosan 18-45% között.

    Én raid5-öt nem tennék ilyen gépre, semmi értelmét nem látom a lassításnak.

    Raid5-ben valóban lehet lassulás a sima raid0-hoz képest, viszont néha megéri mérlegelni a lemezek számát a kívánt kötetméret és redundancia viszonylatában. Alkalmanként célra vezetőbb lehet raid5 köteteket használni, mint túlzottan sok raid0+1-et.

    Nem kötelező el/megfogadni amit írtam, pusztán a gyakorlati tapasztalataimat osztottam meg, ami lehet másnál más és lehet hibás is. Csak az ajánlott kategória, hogy mire érdemes odafigyelni és mérlegelni a költségeket, a sebességgel és a várható megtérüléssel. Ha tényleg tele van munkával valaki, akkor megéri a többletet a sebességi felár, amit az eszközökért fizetni kell (hardveres raid kártya, raid tömbök vinyói, hardveres vágó/digitalizáló kártya, stb). Egyébként nem biztos.

    AzŐsgén (újonc)
    Egyébként egyszer volt nálam kölcsön egy RTX 100-as, (azt hiszem ez a rendes neve )
    és megvoltam vele elégedve, 160MHz-en dolgozott a GPU-ja, de gyorsabban renderelt, ment az akkori core2duo-m.

    Pontosan erről beszéltem, hogy a hardveres vágó/digitalizáló kártya nagyon tehermentesíteni tudja a procit. A relatív magas árát ellensúlyozza a tudása és az, hogy legális Adobe csomag jár hozzá. Mert ugye eddig csak a hardverekről beszéltünk, de ezekhez kell szoftver is. ;) Az RT x100 jó kártya, de azóta vannak már "szebbek/jobbak/gyorsabbak/hd-sebbek" is. :DDD

    Na jó éjt Nektek. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák