Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    sajna zárták az origi topicom, :(( :((( :O [link]
    szal kénytlen vagyok ide felrakni a kérdésem
    szal a hw megvan már egy ideje és kiválóan teljesít(Gigabyte M61SME-S2 (mATX) 3200+a64 proc 512 ram 500gb sata2 hdd, és kiegészitettme egy 400w chiftec táppal, a noname 400asról és igy közel 10w al kevesebbet vezs fel!4 lemértük a fogyasztást: régi táppal idle 30w max terhelés(ftp, samba, egyideüleg 5 gépről gigabiten) 70w, chiftecel idle 20w!!!!! max load 50w!!!! szal soakt számít a táp is ilyn kérdésekben)
    az sw vel akadt egy kis pár gondom
    ubuntu server fut rajta samba, apache, ftp, php my admin, torrentflux, ssh, proxy szolgáltatásokkal.
    az elsö probléma: ha adsl bont szépen reconektel, ám random néha a ddns-t elfelejti hozzá frisiteni :(((
    második hiba: torrentfluxnál vannak olyan halott torentek amiket képtelen vagyok eltávolítani, és az adatbázisban nem találom manuálisan.
    harmadik hiba: ubuntu control centert is felraktam(szintén web alapú mendzselési lehetőségek) de nem akar jól müködni, legföképp sehogy)
    negyedik hiba: ftp konfal is akad problémám, jelenleg csak én tudok mint superuser belépni(vagy mint root)

    ezt leszámítva elégedett vagyok vele, lassan 3 hetes uptime, és elötte is kifogástalanul ment, torrentflux nagy sikert aratott a kiscsaládom körében,(keresek hasonló web alapú ftp és http letöltö szolgáltatást aki tud az pm)
    max sebeség adatok lenyügözöek: samba megosztáson gigabiten keresztül szintén sata2 es hdd re 90.000kb/s stabil adat átvitel(csak nagy filoknál pl dvd isok vagy cd isok) ftpn keresztül még jobb 70.000-110.000kb/s adatátvitel gyakorlatilag fel se tünik hogy nem a saját gépemröl dolgozok

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    jó régen jártam erre:)
    2007 ben építettem a házi szerverem, egy antec nsk 2400 házba egy 500w psuval, egy kis gigabyte am2 lap, sempron proci 2*512 ram és egy 400 gb társaságában , 3 zalman 12cm es extra halk ventivel(tápban is erre let cserélve) és egy artic cooling freezer 64pro cpu coolerel, aminek a ventije le van szerelve gyakorlatilag passzívként van jelen.:)
    Most jött el az első upgrade ideje, de előtte a tapasztalatok: untig sok... előszór linux futott rajta, majd win2003 server. de gyakorlatilag mikor munka állomásként használtam, és sok net ment rajta, akkor sem bizonyult nagyon kevésnek. az esetek nagy többségében torrent, file sharing,és printer server ezen kívül az első 2 évben mint router is funkcionált. ezt később sajnos el kellet felejtenem, mert tökömék egy uj modemet hoztak amiben integrálva van egy router...
    ftp és samba file server is megy rajta, linuxos időkben még LAMP is (azaz linux apach msql php server) ddns el bárhonnan elérem, és az esetek 95% rendelkezésre állt. a gép bár nem fiatal,hibátlanul teljesít mai napig, annak ellenére hogy élete 90% át bekapcsolva töltötte :) (uptime rekord 14 hónap, ez is csak egy áramszünet miatt szakadt meg.)
    nagyon sok múlik a megfelelő hőmérsékleten, és tápegységen.
    a fogyasztása 28W idle és torrent 32-38w körül ha aktívan kiszolgál(pl valaki másol róla vagy filmet néz róla) 82w volt idáig a csúcs, (azóta se sikerült megközelíteni se) még egy észrevétel, linuxal kicsit kevesebbet eszik. ott 26w idle átlagban, és normál használatnál sem megy nagyon 30-32w fölé fölé.
    az upgrade ram bővítésben nyilvánul meg (semmi baja a 2 noname ddr533 ami benne van csak lett itthon feles 2*1gb 667 :D) és a 400+időközben hozzá csapott 500 as vinyókat, 2 db 2TB ra bővítettük. és kapott egy külső usbs Xefi hangkarit ami távirányítós, és rá lett kötve a tvre, így amit letöltünk akár meg is nézhetjük :D azon még gondolkodok, van e értelme össze hozni a digit beltérivel, valamilyen rögzítési opcióval (szvsz nincs) operációs rendszer most van össze állítás alatt, valószínű megint linux lesz rajta. valószínű ha ma venném akkor max kisebb lap, proci párost keresnék. de gyakorlatilag minimális lenne a megtakarítás(akkor is nézelődtem via epiák között, de majd 1,5 annyiba volt a legolcsóbb is. és sokkal sokkal gyengébbek voltak..
    a házon nem változatnék, nagyon tetszetős, megy a hifihez :D és baromi jó a szellőzése, ritkán voltak a nyári hőségben is 45 fok fölött (és ezek a régebbi vinyok azért tudnak melegedni) nem utolsó sorban nagyon nagyon halk!
    köszönöm hogy elolvastátok, csak ennyit akartam megosztani veletek

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák