Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AzŐsgén

    tag

    válasz bambano #241 üzenetére

    Újra átolvasva/gondolva tegnap éjjeli eszmecserénket :) még egy dolog van, ami miatt házi szerver építésre adtam a fejem. Ezt elfelejtettem, de bambano hozászólása eszembe juttatta:

    Mégpedig az adatbiztonság. Egy másik fórumon már írtam, hogy kb. 8 hónap alatt 6 vinyóm döglött meg, valószinüleg a rezonancia miatt. Most is 5db van a gépben, és szépen ütemesen "hullámozva" zörög a ház.
    Kipróbáltam a gumibakos rezgés csillapítást, sajnos nem segített, máshol meg azt olvastam hogy nem tesz jót a vinyóknak, ha "energia takarékos funkcióból" a win leállítgatja-felpörgeti őket. Állítólag a szerver vinyók strapabíróbak, meg megbízhatóbbak ilyen téren.
    Ráadásul 4db 500-as volt kettesével raid-ba kötve, szóval nem kevés adatom ugrott.

    Azért fontos ez, mert mint tegnap éjjel okosan elárultam :C egy tv csatornánál dolgozom,
    és "előfordul" hogy haza viszem a melót. :D elég nagy gáz, mikor a másnapi adás anyagai szálnak el... Ráadásul emiatt már elbuktam néhány rendesen fizető egyébb melót (megbízóval együt) :((( , arról nem beszélve, hogy ezzel a reputációm is rendesen csökkent... :O

    Az is hozzá tartozik még, hogy sok bedigizett fájlt sokszor hónapokig nem törölhetek, mert mindig "kellhet" belőlük valami, szóval mindig hely hiánnyal küzdök.
    (amiről meg betöltöm ezeket a forgatott anyagokat, arra már ált. másnap ráforgatnak)

    Egy ideig azt csináltam, hogy kimásoltam egy terrás vinyóra ezeket a fájlokat, szépen beletettem egy antisztatikus zacsiba, és föl a polcra. Aztán amikor kellet, gép szétszed, dugdos, stb... Pontosan ezeket szeretném elkerülni, nyiván nem minden nap dolgozok otthon, ugyhogy nem kell folyton mennie a szervernek. Az meg szerintem drága lenne, hogy minde polcra tett vinyót rack-ba tegyek. Ha meg cserélgetem a rack-ba, ugyanott vagyok mintha szétszedném a gépet.

    Csak azt akarom ebből kihozni, hogy sajnos nem engedhetem meg, hogy a "levesbe menjen a cucc" (bocs bambano) :N

    Viszont sok RAM tényleg kell a gépbe, most 6Gb van benne, de még így is nyüszít néha a win, hogy kevés neki. :Y

    Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

Új hozzászólás Aktív témák