Új hozzászólás Aktív témák

  • macimeister

    aktív tag

    Sziasztok!

    Otthonra szeretnék egy kis szervert csinálni, de nem tudom milyen operációs rendszer lenne számomra ideális. Linuxot elős körben szeretném kizárni. Tudom, hogy jó, de jelenleg nem érzek magamban elég elszántságot a terminálban való matatáshoz. Régebbi windows server verziók se nagyon jöhetnek szóba, mert nem fogok rendes drivert találni hozzá. Windows home server 2011 ami megtetszett, de elég érdekes megoldások vannak benne. Legalábbis engem zavart, hogy manuálisan nem lehet gépet hozzáadni, csak a connect programmal. Backup, akkor van amikor ő szeretné. Pedig nekem lényeges lenne, hogy a rádugott gépekről általam megadott időben mentsen. Külső backup program se indul el mivel indítás után be kéne neki jelentkezni, hogy a program indulni tudjon. A kliens gépeket meg nem akarom telepakolni backup programokkal. Freenas amit még érdekesnek tartok. Csak tudja ezeket a funkciókat. Vagy maradjak egy sima dekstop os nél és pakoljam fel rá a programokat amik kellenek és tegyem egy munkacsoportba?

Új hozzászólás Aktív témák