Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Sziasztok. Van egy ezer éves HP Proliant N36L Nas-om. Gyárilag 4 Hdd-t lehet bele tenni, de kis ügyességgel nálam 6 db muzsikál benne. Négy szobában nézünk róla filmeket, hallgatunk róla zenét, stb. Eddig Windows-t futtattam rajta. Viszont újabban valamiért nem jól működik. Sokszor eldobja menet közben a filmeket, hálózati problémákat ír ki, stb. Hardware-nek nincs gondja, úgy gondolom, hogy szoftveres gond lehet a háttérben - más gépen is teszteltem ezért gondolom. Kipróbálnék egy usb-ről futtatható Linux-ot viszont ahhoz annyira béna vagyok, hogy még programot sem tudok telepíteni rajta. Letöltöttem egy Nomad BSD-t. Tök könnyedén elfut a gépen de nem tudok rá telepíteni egy Universal Media Servert meg egy uTorrentet - mert nem értek hozzá.
    Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok nekem ajánlani olyan Linux-ot amiben esetleg gyárilag van dlna megosztó program meg valami torrent progi? Vagy az is nagy segítség lenne ha olyan Linux-ot ajánlanátok amiben könnyen lehet telepíteni ezt a két dolgot.
    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák