Új hozzászólás Aktív témák

  • Mexildos

    aktív tag

    válasz Krix #716 üzenetére

    Továbbra is elnézést az értetlenkedésem végett de amíg nem világos számomra valami addig nem állok le :D De ne vedd sértésnek csak nem értem.

    Készítettem egy ábrát is. Itt tudod megnézni

    Jelenleg a SAS kártyát illetően nem tudok dönteni. A házhoz ezt ajánlották: LINK itt.
    De ez olcsónak számít vagy én nem tudom?

    1, Tehát az ábra alapján a kérdésem az, hogyha a feljebb linkelt kártyának belül 8 portja van és mind a nyolcat rákötöm HDD-kre akkor az egyetlen 9. portal ami a kártya hátlapján van meg lehet-e csinálni, hogy egy HDD tárolóhoz kötöm be és így egy számítógép további 24 HDD-t tud kezelni.

    2, Nagy általánosságban a piacon kapható összes SAS kártyával meg lehet ezt csinálni, hogy további HDD tároló köthető hozzá? Nyilván csak arra aminek van hátul portja.

    3, Miért ajánl az oldal egy olyan SAS kártyát egy 24 HDD-t fogadni képes kártyához amibe 32 HDD-t lehetne tenni ha az elméletem jó?

    4, Mitől függ az hogy mekkora mélységig lehet újabb és újabb HDD tárolót fűzni lefelé? Miért 128 HDD a határ és miért nem mondjuk 256?

    Bocs ha értetlen voltam de érdekel a téma és sajna ilyen vagyok minden részlet érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák